آیا به دنبال بهترین کیفیت و قیمت در تجهیزات پزشکی می باشید ؟

با ما تماس بگیرید

88030037 021 | 88030036 021 | 88030034 021

 

دستگاه سونوگرافی

 

سونوگرافی دستگاه تصویربرداری تشخیصی است که با استفاده از امواج فرا صوت با فرکانس بالا امکان مشاهده اندام درونی بدن مانند قلب، رگ ها، کلیه ها، کبد و جنین در دوران بارداری را فراهم می کند. در این روش تصویربرداری، یک پروب روی پوست (بعد از مالیدن ژل کوپلینگ) و یا داخل یک حفره از بدن قرار داده می شود و انرژی اولتراسونیک را ساطع می کند. سونوگرافی از نظر ساختار دستگاه به دو گروه مبله (Stationary) و پرتابل تقسیم می شود و از نظر تکنولوژی امواج فرا صوت (اولتراسوند)، شامل اولتراسوند سه بعدی، چهاربعدی (تصویر سه بعدی به همراه حرکت در زمان) و سونوگرافی داپلر می باشد.

دستگاه سونوگرافی
روش های سونوگرافی مختلفی نیز وجود دارند که بسته به نوع این روش ها، پروب های مختلفی نیز همراه دستگاه عرضه می شوند. از انواع روش های سونوگرافی می توان سونوگرافی ترانس واژینال جهت تولید تصاویر سونوگرافی در داخل واژن، سونوگرافی معمولی جهت معاینه در نواحی مختلف بدن مانند شکم برای تولید تصاویر دوبعدی از جنین، سونوگرافی رنگی یا کالر داپلر و سونوگرافی سه و چهار بعدی را نام برد. از انواع پروب های سونوگرافی می توان به پروب هایTrans-vaginal، Convex، Linear، Volume Convexو Phase Array اشاره کرد که بسته به روش سونوگرافی به کار برده می شوند.

سونوگرافی
مهمترین مواردی که در هنگام خرید دستگاه سونوگرافی باید در نظر گرفت عبارتند از: 1) نوع دستگاه مبله یا پرتابل 2) تخصص پزشک و نوع استفاده از دستگاه 3) میزان استفاده از دستگاه 4) کیفیت دستگاه و خدمات پس از فروش 5) قابلیت به روزرسانی دستگاه 6) دقت تصاویر دستگاه 7)پروب های همراه دستگاه و محل قرارگیری آنها.

شرکت افراطب با دانش پیشرفته مهندسی پزشکی بهترین خدمات مشاوره، انتخاب و خرید انواع دستگاه سونوگرافی را در سراسر کشور ارائه می دهد.