دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

آنژیوکت

آنژیوکت

آنژیوکت

آنژیوکت | برانول

آنژیوکت یا intravenous cannula لوله کوچکی برای تزریق در حفره بدن ، مجرا یا رگ است. این محصول از تجهیزات پزشکی مصرفی می باشد که برای سهولت تزریق سرم و آمپول به کار میرود.

آنژیوکت وسیله‌ای چند کاره است که برای تزریق های مکرر یا طولانی مدت سیاهرگی داروها‌، خون یا سایر محلول های تزریقی به تنهایی با ترکیبی از آن ها به کار می رود . این محصول برای بی حسی نخاعی ، بی حسی اپیدورال که روشی برای تسکین درد است و اغلب برای زایمان به کار می رود و حتی برای بیوپسی نیز استفاده می شود.

 

آنژیوکت2 - آنژیوکت

 

انواع آنژیوکت و کاربرد آن ها

۱- نارنجی یا قهوه ای آنژیوکت شماره ۱۴ (قطورترین)

۲- طوسی یا خاکستری آنژیوکت شماره ۱۶ جهت ترانسفوزیون خون و در موارد پنوموتوراکس جهت تخلیه هوا در مواقع اورژانسی استفاده می شود.

۳ – سبز آنژیوکت شماره ۱۸ معمولا در اتاق عمل جهت اعمال سنگین برای بیماران استفاده می شود.

۴- صورتی آنژیوکت شماره ۲۰ در بیشتر موارد جهت سرم تراپی و تزریق داروهای بیمارستانی استفاده می شود.

۵- آبی آنژیوکت شماره ۲۲ مورد استفاده جهت تزریق دارو.

۶- زرد آنژیوکت شماره ۲۴ مورد استفاده در کودکان.

۷- بنفش

آنژیوکت شماره ۲۶ (نازکترین)

در رگ گیری نوزادان کاربرد دارد.

 

آنژیوکت1 - آنژیوکت

 

نحوه استفاده درست از آنژیوکت

‌پس از انتخاب محل تزریق و رگ مورد نظر و بستن گارو ، محل را با پنبه آغشته به الکل، تمیز کرده و آنژیوکت را از بسته خارج کنید.

محافظ سرسوزن را از روی آن برداشته و نوک سوزن و تفلون همراه آن را وارد پوست و رگ بیمار کنید. به محض مشاهده خون در انتهای آنژیوکت ، اندکی سوزن را از داخل تفلون بیرون کشیده و تفلون را تا نزدیک به محل اتصال قسمت پروانه ای وارد رگ کنید.

قسمت پروانه ای را باز کرده و با چسب به پوست ثابت کنید سپس سوزن را خارج کرده و رابط ست سرم یا ست خون را به آنژیوکت وصل کنید. قبل از اتصال ست به آنژیوکت باید هوا گیری انجام شود تا هوای محتوی داخل ست خارج شود. در صورت نیاز به تزریق دارو می توانید با باز کردن دریچه رنگی روی آنژیوکت دارو را تزریق کنید .

شما می توانید جهت خرید انواع کالاهایی مصرفی پزشکی با کارشناسان فروش شرکت افراطب به صورت ۲۴ ساعته در تماس باشید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب