دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

اسکوتر برقی

اسکوتر برقی

اسکوتر برقی

اسکوتر برقی یکی از انواع ویلچر برقی و از تجهیزات پزشکی مخصوص استفاده سالمندان و معلولان می باشد. ویلچر برقی انواع مختلفی دارد و بسته به شرایط فیزیکی بیمار یا سالمند مورد استفاده قرار میگیرد.

موقعیت مکانی زندگی و میزان تحرکات و جابجایی که فرد معلول یا سالمند نیاز دارد، میتواند تعیین کننده ویلچر مورد نظر باشد. بیشتری استفاده ویلچر برقی یا اسکوتر برقی برای بیمارانی است که دارای ضایعه نخاعی هستند و طی کردن مسافت طولانی برای آنها دشوار است. همچنین این افراد باید بدون همراه تردد کنند و به تنهایی اقدام به حرکت دادن ویلچر نمایند.

اسکوترهای برقی بهترین وسیله برای چنین افرادی است. این وسیله مشابه ویلچر برقی می باشد. برای کسانی که به سختی میتوانند راه بروند و یا برای انجام کارهای روزانه نیاز به پرستار دارند، بسیار مناسب است.

اسکوتر ویژه معلولین دارای یک صندلی سوار بر ۳ تا ۵ چرخ است و دارای محلی برای قرار دادن پا می باشد. اسکوترهای برقی دارای فرمان برای هدایت آسان تر چرخ ها و صندلی هستند تا حرکت فرد آسان تر باشد.

منبع تغذیه این وسیله یک موتور الکتریکی با انرژی باتری می باشد. باتری داخل اسکوتر قرار دارد و قابل تعویض است.

 

مزایا و معایب اسکوتر برقی - اسکوتر برقی

 

تفاوت ویلچر برقی و اسکوتر

اسکوتر برقی تفاوت های زیادی با ویلچر برقی دارد. از جمله محل استفاده از ان استو ویلچر برای استفاده در منزل مناسب تر است. اما اسکوترها بزرگ تر و سنگین ترند و برای استفاده در خرج از منزل مناسب تر می باشند.

برای راندن و حرکت دادن ویلچر در بیشتر مواقع نیاز به کمک دیگران دارید. همچنین این وسیله برای کسانی که انجام برخی کارها برایشان مقدرو است مناسب تر است. اما حفظ تعادل بدن با ویلچر برای افراد به تنهایی دشوار است و اسکوتر ها وسیله مناسب تری اند.

ویلچرها اغلب جنبه درمانی و کمی دارند و استفاده از آنها عمومی تر است.

اسکوترهای برقی امکان کنترل را به کمک دسته یا فرمان به فرد میدهند و برای تردد در معابر تنگ نز مناسب ترند.

به طور کلی این وسیله برای کسانی که دارای مشکلات جزئی در راه رفتن و حرکت کردن هستند مناسب تر است.

به طور کلی اسکوتر حرکـتی برای افرادی که در حرکت و یا راه رفتن طولانی مدت دارای مشکل جزئی هستند وسیله ی بسیار مناسبی است.

ویلچر برقی توسط باتری و موتور الکتریکی حرکت داده میشود. فرد میتواند تنها با فشار دادن یک دکمه ویلچر برقی را حرکت دهد. برای کسانی که قادر به حرکت دادن انگشت ها و دست خود نیستندف این وسیله بسیار مناسب است. با ویلچر برقی میتوان مسافت طولانی را طی کرد و کمترین فضا برای عبور و درو زدن نیاز است.

اما برای کنترل اسکوترهای برقی نیاز است تا فرد قدرت لازم را داشته باشد. اسکوترها دقت و تسط بیشتری را برای کنترل میطلبند.

همچنین برای نگهداری و تعمیر اسکوترها نیاز به ابزاری مانند ابزار تعمیر ماشین یا موتور دارید.

    تفاوت ویلچر برقی و اسکوتر - اسکوتر برقی  

انواع اسکوتر برقی

اسکوتر برقی بر اساس نوع نیاز فرد انواع مختلفی دارد. از جمله :

اسکوتر مسافرتی : این اسکوتر سبک است و به راحتی قابل تا شدن است. به این ترتیب حمل آن آسان تر خواهد بود.

اسکوتر سه چرخ : برای نگهداری این اسکوتر به فضای کمتری نیاز دارید اما در عین حال قابلیت های کمتری نیز نسبت به اسکوتر چهار چرخ دارد. این مدل را میتوانید در منزل نیز استفاده کنید.

اسکوتر چهار چرخ : اسکوتر های برقی چهار چرخ، دارای چرخ های قدرتمند و محکم هستند و زاویه چرخ آنها قابل تنظیم است. این وسیله در خارج از منزل و هم داخل منزل قابل استفاده است.

 

مزایا و معایب اسکوتر برقی

مزایای استفاده از اسکوترهای برقی برای افرادی که مشکلات تحرک شدید دارند مناسب تر است. این وسیله توانایی سفارشی شدن دارد و میتواند به طور منحصر به فرد تنظیم شود.

تنظیم میزان سرعت و حرکت برای اسکوترهای برقی وجود دارد. اما نیاز به شارژ باتری در فواصل کمتر دارد و پایداری تنظیمات نسبت به ویلچرها کمتر است.

برای استفاده راحت تر میتوان ساپورت های اسکوتر را حذف کرد. همچنین امکان نصب لوازم جانبی برای آن وجود دارد.

  نکات مهم درباره خرید اسکوترهای برقی - اسکوتر برقی  

نکات مهم درباره خرید اسکوترهای برقی

در زمان خرید اسکوتر برقی باید به نکاتی همچون مسافت مورد نظر برای حرکت دقت کنید. اگر نیاز به وسیله ای دارید تا با ان از خانه خارج شوید و مدت کمی در خیایان ها گردش کنید، اسکوتورهای برقی برای شما مناسب اند.

اگر قدرت حرکت دادن دست ها برای شما وجود دارد و امکان بیرون رفتن بدون همراه را دارید، این وسیله انتخاب خوبی خواهد بود.

اسکوترها فضای کافی و راحتی را برای نشستن به کاربر میدهند و محدودیت حرکت برای شما ندارند. به طور کل اگر مشکل در حفظ تعادل خود نداشته باشید این وسیله پیشنهاد بهتری برای شما خواهد بود.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب