دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

باند کشی

باند کشی

باند کشی

باندکشی | انواع باندکشی

باند کشی، نوعی بانداژ با خاصیت کشسانی، از جنس پارچه و البته عموما چندبار مصرف است که برای پیچیدن روی نواحی آسیب‌دیده، مفاصل کشیده شده و دارای درد مورد استفاده قرار می‌گیرد. باندهای کشی در کنترل تورم و کاهش درد کاربرد دارند.

استفاده از این باند‌ها باعث فشرده سازی ناحیه آسیب‌دیده می‌شود و این فشرده‌سازی به کنترل و کاهش تورم و درد کمک می‌کند. این محصول از تجهیزات پزشکی مصرفی است که در کلینیک ها و بیمارستان ها و هم منازل کاربرد دارد.

 

باند کشی1 - باند کشی

انواع باند کشی

باندهای کشی معمولا در اندازه‌ و فشارهای مختلف(فشارضعیف، فشار متوسط و فشار زیاد) به بازار ارائه می‌شوند که هر اندازه برای استفاده روی نواحی خاصی کاربرد دارد. در ادامه به انواع باند کشی و کاربردهای آن اشاره می‌کنیم:

 

باند ۵ سانتی متری

این سایز باند کشی پرطرفدارترین نوع باند کشی بوده که معمولا یک یا چند عدد از آن در هر خانه‌ای یافت می‌شود. این سایز پرطرفدار برای استفاده روی نواحی باریک‌تر مناسب است که از جمله‌ این نواحی می‌توان به ناحیه مچ دست اشاره کرد.

 

باند ۷ و ۵ سانتی متری

باند های کشی ۵ و ۷ سانتی‌متری، برای نواحی بزرگ‌تر از مچ دست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

باند ۱۰ سانتیمتری

باند ۱۰ سانتی‌متری، برای نواحی بزرگ‌تر و البته آسیب‌دیدگی‌های وسیع‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر وسعت آسیب دیدگی روی مچ دست شما بسیار زیاد است، احتمالا باندهای کشی سایزهای کوچک‌تر برایتان کاربرد کافی نداشته لازم است از سایز ۱۰ سانتی‌متری استفاده کنید تا بتوانید تمام ناحیه آسیب‌دیده را به خوبی بپوشانید و گرم و محافظت شده نگهداری کنید.

 

باند کشی2 - باند کشی

باند ۱۵ سانتیمتری

این سایز از باند کشی، سایز معمولی نبوده و فقط در صورتی که ناحیه آسیب‌دیده یا متورم بسیار وسیع باشد از باند کشی ۱۵ سانتی‌متری استفاده می‌شود. استفاده از باند کشی ۱۵ سانتی‌متری عموما برای نواحی‌ای مانند ران پا، گردن یا شانه توصیه می‌شود.

 

باند ۲۰ سانتی‌متری

این سایز باند های کشی، بزرگ‌ترین سایز از این محصول بوده که در فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی و بیمارستانی موجود است. از باند کشی ۲۰ سانتیمتری برای بستن نواحی بزرگی مانند دور شکم یا دور لگن استفاده می‌شود و همانند دیگر سایزهای اشاره شده، در صورتی که وسعت آسیب‌دیدگی بزرگ باشد، سایز ۲۰ سانتیمتری آن قابل استفاده خواهد بود.

شما می توانید جهت خرید انواع کالاهایی مصرفی پزشکی با کارشناسان فروش شرکت افراطب به صورت ۲۴ ساعته در تماس باشید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب