دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

برانکارد بسکت

برانکارد بسکت

برانکارد بسکت

برانکارد بسکت از تجهیزات پزشکی مورد استفاده در اورژانس می باشد. این وسیله برای حمل بیمار در زمان حادثه بسیار کارآمد است. از اصلی ترین نکات در زمان انتقال بیمار، جابجایی بدون کوچکترین آسیب و با دقت بالا می باشد. در زمان جابجایی و انتقال بیمار باید مراقب بود. زیرا در اثر حادثه یا تصادف ممکن است استخوان ها جابجا شده باشند و یا اندام های آسیب بیشتری ببینند. به این منظور انواع برانکارد باید مورد استفاده قرار بگیرد.

حرکت دادن بیمار، بدون رعایت نکات ایمنی و با وسیله نامناسب میتواند آسیب را به او بیشتر کند. این برانکارد به شکلی طراحی شده است که بیمار را در طبیعی ترین حالت خود قرار میدهد و مانع از آسیب به بدن او در زمان انتقال به آمبولانس میشود.

برانکارد های بیمارستانی انواع مختلفی دارند و بسته به موقعیت و شرایط بیمار مورد استفاده قرار میگیرند. معمولا برانکاردها دارای چرخ و تهیزاتی هستند که انتقال بیمار را آسان میکند. اما این مدل از تنوع خاصی در طراحی برخودار است و ویژه انتقال مصدومان در طی حوادث می باشد.

 

ویژگی برانکاردهای بسکت

برانکارد بسکت از انواع برانکاردهای بیمارستانی است که کار جمل و انتقال بیمار را آسان میکند. به طور کلی عملکردی شبیه به سایر انواع این محصول دارد. اما در ظاهر و طراحی متفاوت می باشد.

ساختار این برانکارد دارای یک بدنه یک تکه یا دو تکه است و دورتا دور آن با فاصله کمی، محافظ هایی تعبیه شده است. باتوجه به این طراحی فضای کمتری اشغال میکند و در عین حال حمل مصدومان را آسان تر مینماید.

سطح افقی برانکارد دو تکه است و به راحتی داخل برانکارد جا میگیرد. همچنین قابل استفاده در هلکوپترهای امدادی نیز می باشد.

معمولا بیمار به صورت خوابیده روی برانکارد قرار میگیرد و با بندهای دو طرف بسته میشود. به این شکل وضعیت بدن بیمار کنترل میشود.

  برانکارد بسکت - برانکارد بسکت  

مشخصات فنی برانکارد بسکت

با وزن حدودی ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم

ساخته شده از پارچه برزنتی و فلز الومینویم سبک برای دوام بیشتر

طراحی سبک با تحمل وزن تا ۲۰۰ کیلوگرم

عرض مناسب برای قرار گرفتن راحت تر بیمار روی برانکارد

مقاوم در برابر حرارت و سایش

 

موارد کاربرد برانکارد های بسکت

این برانکارد سبک و به راحتی قابل حمل است و این خود محل مورد استفاده آن را مشخص میکند. در حادثه ها و محل صعب العبور برای جابجایی و حمل بیمار، بهترین انتخاب است.

در جاهایی که ازدیاد جمعیت وجود دارد و برای آمبولانس امکان پیشروی نیست، این برانکارد به کمک امدادگران می آید. همچنین با این وسیله، امکان حمل بیمار برای یک امداد گر به تنهایی نیز وجود دارد.

بندهای اتصال خاص که روی این برانکارد تعبیه شده است امکان اتصال به هلی شات یا سایر وسیله های حمل و نقل را آسان میکند.

به این ترتیب بیمار در شرایطی امن و آسان به مرکز درمانی منتقل میشود.

به طور کلی برانکارد بسکت از وسیله هایی است که در زمان حوادث برای انتقال بیمار بسیار کارآمد بوده و به نجات جان انسان های زیادی کمک کرده است.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب