دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

تخت بیمار

تخت بیمار

تخت بیمار

تخت بیمار | قیمت و خرید تخت بیمار

 

قابلیت خرید آنلاین - تخت بیمار

تخت بیمار تختی هست که برای راحتی و استراحت بیماران طراحی شده است. که این تخت‌ها هم داخل منزل قابل استفاده هستند هم در مراکز درمانی.

تخت‌های بیمارستانی دارای ویژگی‌هایی از قبیل قابلیت تنظیم ارتفاع و تغییر شکن هستند که با توجه به شرایط بیمار انتخاب می‌شود. شرکت افراطب می‌تواند شما عزیزان را در زمینه انتخاب تخت مناسب برای بیمارتان راهنمایی کند و بهترین کالا و خدمات را در زمینه تجهیزات پزشکی خانگی در اختیار شما قرار دهد.

از آن جا که تخت بیمارستانی تختی است که بیمار می‌بایست در تمام طول شبانه روز بر روی آن استراحت کند باید از ایجاد مزاحمت در فرآیند خواب جلوگیری کرده و شرایط مناسب برای جابجایی، صرف غذا و ایمنی او فراهم باشد. در صورت نیاز دستگاه‌ها و موارد مورد نیاز برای درمان بیمار بر روی آن نصب می‌شود. از دیگر امکانات این تخت‌ها داشتن ریل کنار آن‌ها است. این ریل‌ها از افتادن بیمار جلوگیری می‌کنند و حتی هنگام بالا یا پایین رفتن بیمار از تخت این ریل‌ها قابلیت جا به جا شدن دارند و کار را برای بیمار راحت‌تر می‌کنند.

از خصوصیات دیگری که تخت بیمار می‌تواند داشته باشد این است که میتوان وسایل ضروری را به آن آویزان کرد مثل وصل کردن سرم بالای تخت. ساخت و تولید تخت بیمار از موارد مهم دیگراست و برای ساخت آن باید از مواد کاملا بهداشتی استفاده کرد.

تخت‌های بیمارستانی بنا به کاربرد، دارای انواع مختلفی هستند که از آن‌ها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، کلینیک‌ها، مراکز پزشکی و حتی در خانه‌ها استفاده می‌شود. از نظر نحوه کارکرد، تخت‌های بیمارستانی را می‌توان به دو دسته تقسیم نمود. ضمن این که از نظر متحرک یا ثابت بودن، جنس بدنه، تعداد شکن و … نیز این تخت‌ها قابل دسته بندی هستند.

الف) تخت استاندارد بیمارستانی

تخت بیمارستانی استاندارد دارای ابعادی به طول ۲۲۰ سانتیمتر و عرض ۱۱۰ سانتیمتر می‌باشد. ارتفاع تخت پایه ثابت ۷۵ سانتیمتر و تخت‌های با قابلیت تنظیم ارتفاع از ۳۸ تا ۱۰۰ سانتیمتر می‌باشد.

 

تخت بیمار1 - تخت بیمار

ب ) تخت بیمار مکانیکی

این تخت را می‌توان به عنوان ساده‌ترین نوع تخت‎های بیمارستانی معرفی نمود. در واقع این مدل از تخت‌های بیمارستانی دارای اهرم‌های دستی یا هندل بوده که از آن‌ها برای تنظیم ارتفاع و تغییر موقعیت بالا تنه و پایین تنه و یا تنظیم ارتفاع استفاده می‌شود.

این تخت‌ها بسته به تعداد شکن مورد نیاز و قابلیت تنظیم ارتفاع دارای یک تا چهار هندل هستند. با چرخش هندل مربوطه می‌توانید تخت را در موقعیت مد نظر قرار دهید. تخت‌های بیمارستانی مکانیکی به نسبت تخت‌های بیمارستانی برقی از قیمت مناسب‌تری برخوردار بوده و برای افرادی که نیاز به تخت‌های با امکانات اما قیمت مناسب دارند بسیار مناسب می‌باشند.

ج) تخت برقی

به نسبت تخت بیمارستانی مکانیکی از تکنولوژی پیشرفته‌تری برخوردار است که باعث می‌شود شرایط برای پرستاران، بیماران و همراهانشان آسان‌تر شود. این تخت ها از ۳ تا ۴ موتور الکترونیکی بهره می برند که به منظور ایجاد تغییر در شکن یا تغییر ارتفاع تخت مورد استفاده قرار می گیرند.

موتورهای الکترونیکی استفاده شده در تخت برقی از برق ۲۴ ولت تغذیه می‌کنند و هیچ‌گونه خطری برای بیماران نخواهند داشت. تغییر حالت در این نمونه از تخت‌ها توسط ریموت‌های نصب شده بر روی ریل‌های جانبی انجام شده و بیماران و یا همراهانشان می‌توانند به راحتی تنها با فشار دکمه مورد نظر تغییر حالات را انجام دهند

د) تخت تک شکن

در این تخت ها فقط زاویه سر تغییر می‌کند

ه) تخت بیمارستانی دو شکن

در این تختها قسمت سر و پای تخت تغییر زاویه می دهند

و) تخت بیمار سه شکن

بهتررین نوع تخت‌های بیمارستانی هستند و علاوه بر سر و پای تخت یک قسمت متحرک دیگر در مابین این دو قرار دارد. شرکت افراطب با تولید وا واردات انواع تخت های بیمارستانی در خدمت شما عزیزان می‌باشد

مزایای تخت بیمارستانی نسبت به تختخواب معمولی

۱- یکی از مواردی که تخت بیمارستانی را از سایر تخت‌ها متمایز می‌کند، قابلیت تغییر زاویه در این تخت‌ها می‌باشد که از آن به عنوان شکن در تخت بیمار یاد می‌شود. تخت بیمارستانی شکن دار با استفاده از هندل دستی یا موتور و کنترل برقی در زوایا و حالات مختلف قرار می‌گیرد تا شرایط بهتری برای استراحت بیمار فراهم کند. تخت بیمارستانی شکن دار در انواع سه شکن (در بالاتنه، ران و ساق پا)، دو شکن (بالاتنه و ساق پا) و تک شکن (بالاتنه) ارائه می‌شود که هرکدام بنا به نیاز بیمار انتخاب می‌شود. ضمن این که برخی از تخت‌های بیمارستانی قابلیت تنظیم و تغییر ارتفاع نیز دارند که به پایین آمدن از تخت و قرار گرفتن بر روی تخت کمک خواهد کرد.

۲-از دیگر مواردی که می‌توان در ارتباط با تخت مریض اشاره کرد، امکانات ایمنی بیمار در زمان استراحت، نظیر ریل‌های جانبی(بدساید)، کمربندها و … می‌باشد.

۳- وجود چرخ‌های ترمزدار در این تخت‌ها، جابجایی راحت و همینطور ایمنی تخت‌ها را فراهم خواهد کرد.

۴- مواد مورد استفاده در ساخت تخت بیمارستانی، دارای استحکام بالا، مقاومت بالای شیمیایی، ظاهر براق و همین طور قابلیت شستشو هستند که علاوه بر کیفیت بالاتر، در فرآیند شستشو و استریل کردن تخت‌ها محدودیتی ایجاد نمی‌کند.

استفاده از تخت بیمارستانی در منزل

با توجه به این که برخی بیماران نیاز به استفاده از دستگاه‌های بیمارستانی ندارند، انتقال بیمار به خانه و استفاده از تخت بیمارستانی در منزل علاوه بر استراحت استاندارد و بهبود روحیه بیمار، منجر به کاهش هزینه‌ها خواهد شد. منازل مکانی برای آرامش و آسایش بیمار فراهم می‌کند و با قرارگیری در جمع خانواده، روحیه بیمار نیز تقویت می‌شود. از این رو استفاده از این تخت در خانه، راحتی و ایمنی بیشتری برای بیمار فراهم خواهد کرد.

 

تخت بیمار2 - تخت بیمار

 

تفاوت تخت بیمارستانی برقی و مکانیکی

فرآیند تغییر زاویه شکن در تخت بیمارستانی، توسط اهرم دستی در تخت مکانیکی و یا الکتروموتور در تخت برقی انجام می‌شود. در تخت‌های مکانیکی بسته به تعداد شکن، هندل‌هایی در تخت قرار داده شده است که با چرخش آن ها می توان زاویه شکن را تغییر داد. این کار در تخت بیمار برقی با استفاده از یک کنترل و فشردن دکمه مربوطه انجام خواهد شد و تکنولوژی منجر به راحتی بیمار و همراهان و پرستاران خواهد شد.

 
انتخاب برقی یا مکانیکی بودن تخت بیمارستانی

استفاده از تخت بیمارستانی برقی، راحتی بیشتری را برای بیمار و همراهان وی فراهم خواهد کرد اما نیاز به هزینه بیشتری هم خواهد داشت. این در حالی است که تخت مکانیکی از نظر قیمتی به صرفه می‌باشد اما برای تغییر موقعیت تخت نیاز به چرخاندن اهرم‌ها می‌باشد.

انتخاب نوع تخت کاملا وابسته به بودجه و انتظارات شما از تخت خریداری شده می‌باشد. در صورتی که نیاز به تغییر زاویه شکن به طور مداوم باشد و یا همراهان بیمار توانایی استفاده از هندل ها را نداشته باشند بهتر است از تخت برقی استفاده شود. انتخاب تعداد شکن مناسب برای تخت بیمارستانی تخت تک شکن برای بیمارانی که نیاز به استراحت کوتاه مدت دارند و می‌توانند نیازهای اولیه خود را تامین کنند مورد استفاده قرار می‌گیرد. تخت دوشکن نیز برای افرادی که محدودیت حرکت دارند استفاده می‌شود تا با تغییر وضعیت پاها از ورم کردن آن‌ها جلوگیری کند. تخت سه شکن برای افرادی که جراحی ارتوپدی و یا جراحی های دیگری انجام داده‌اند و به استراحت طولانی تری نیلز دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید تخت بیمارستانی برای منزل

با توجه به مطالب گفته شده، برای خرید تخت بیمارستانی می‌بایست نکاتی را مد نظر داشته باشید: • اولین نکته ای که می‌بایست مد نظر بگیرید استاندارد بودن تخت بیمارستانی است، خرید تخت بیمار از شرکت های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منجر به بهره‌گیری از طراحی استانداردی خواهد شد که علاوه بر توانایی تحمل وزن بیمار و همینطور مورد تایید بودن کیفیت مواد مورد استفاده، ایمنی بیمار را فراهم خواهد کرد.

• انتخاب تعداد شکن کاملا وابسته به وضعیت بیمار و میزان نیاز ایشان به استراحت و طی کردن دوره درمان می‌باشد. بهره‌گیری از تخت بیمارستانی سه شکن برای بیمارانی که نیاز به استراحت طولانی مدت دارند توصیه می‌شود.

تخت بیمار3 - تخت بیمار  
قیمت تخت بیمار یک شکن سایدار

• تخت بیمارستانی برقی و مکانیکی دارای فرآیند یکسانی هستند، اما نیروی محرکه لازم برای تغییر شرایط در تخت برقی، با فشردن یک دکمه و نیروی الکتروموتور و در تخت مکانیکی توسط اهرم‌های دستی و نیروی انسانی فراهم می‌شود.

به همین دلیل انتخاب برقی یا دستی بودن تخت بیمارستانی وابسته به مبلغ مورد نظر، طول دوره درمان و میزان نیاز بیمار به جابجایی می‌باشد. در صورتی که قیمت تخت بیمارستانی برای شما مهم است شاید تخت بیمارستانی دستی را انتخاب کنید اما در صورتی که نیاز به استراحت طولانی تر و جابجایی بیشتری باشد، بهره‌گیری از تخت برقی بیمار، اجتناب ناپذیر است.

• قابلیت تنظیم ارتفاع در تخت‌ها منجر به تسهیل در پایین آمدن و جابجایی بهتر بیمار خواهد شد، در نظر گرفتن این موضوع، دوره درمان را راحت‌تر خواهد کرد. •حتما دقت فرمایید که باز و بسته کردن ریلهای محافظ جانبی راحت و آسان باشد. •بالا و پایین تخت بیش از اندازه بلند نباشند تا بیمار به راحتی قادر به مشاهده محیط اطراف خود باشد. •مدت زمانی که بیمار شما قرار است از تخت استفاده کند مهم است. در واقع به شما توصیه می کنیم در صورتی که بیمار مدت زمان طولانی از تخت استفاده خواهد کرد حتما بهترین مدل را در نظر بگیرید.

شرکت افراطب در زمینه مشاوره و فروش صفر تا صد تجهیزات پزشکی فعالیت دارد. شما عزیزان میتوانید برای مشاوره و خرید انواع تخت های بیمارستانی به شرکت افراطب مراجعه نمایید و تخت متناسب با شرایط بیمارتان را تهیه نمایید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب