دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو
تنس عضلانی

تنس عضلانی

تنس عضلانی | خرید و قیمت انواع تنس عضلانی  

قابلیت خرید آنلاین - تنس عضلانی

   

الکتروتراپی یک روش درمانی فیزیکی است که در آن تحریکات الکتریکی با قرار گرفتن پد های الکتریکی بر روی پوست به اعصاب و فیبرهای عضلانی اعمال می شود. امروزه در کلینیک های توانبخشی انواع مختلفی از دستگاه های الکتروتراپیاز حمله تنس عضلانی  وجود دارد، که T.E.N.S یکی از شناخته شده ترین موارد است.

فرکانس های الکتریکی با قطع، تغییر یا القای پالس های الکتریکی خاص، تاثیراتی از جمله کاهش درد، تسریع و تسهیل بهبودی و توانبخشی عضلات ایجاد می‌کند که به دلایل زیر ایجاد می شود: کاهش التهاب در محل افزایش گردش خون تحریک ماهیچه ها

تحریک آزاد سازی اندورفین که به عنوان هورمون های ضد درد در بدن فعالیت می کنند.

 

TENS (تنس) چیست؟

تحریک الکتریکی اعصاب یک روش درمانی است که می تواند برای درمان درد های حاد (برای مثال درد زایمان و یا درد بعد از جراحی) و یا درد های مزمن (کمر درد) استفاده شود. این تحریک، یک شکل از انرژی الکتریکی است که به صورت موج های مختلف بر اعصاب وارد می‌شود. چنانچه این امواج الکتریکی از طریق الکترودهای واقع در روی پوست دریافت شوند، به آن تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست و یا به اختصار TENS گفته می شود.

TENS یک روش غیرتهاجمی است که در آن مسیر سیگنال‌های عصبی که به سمت مغزو نخاع می‌روند، مسدود می‌شود. پیام های درد می تواند به حدی تغییر کند که باعث تسکین درد به طور موقت و یا طولانی مدت شود.

این تحریکات الکتریکی می‌تواند علاوه بر کنترل درد، باعث بهبودی گردش خون در محل و کاهش یا بهبود کامل اسپاسم عضله گردد.

تنس عضلانی1 - تنس عضلانی

 

کاربردها و مزایای تنس عضلانی 

از TENS می‌توان برای کاهش دردهای ناشی از بسیاری بیماری‌ها استفاده کرد. انواع درد از جمله کمر درد ناشی از تخریب نخاع، مشکلات دیسک و عمل جراحی ناموفق کمر را می توان از طریق این روش تسکین داد. همچنین درد عصب (نوروپاتی) ناشی از بیماری هایی مثل CRPS یا دیابت را نیز می‌توان توسط روش TENS کنترل کرد. این دستگاه از کاریردی ترین تجهیزات پزشکی خانگی است.

روش TENS بر روی افرادی که از درد ناشی از سرطان، درد فانتوم اندام (سندرم درد مزمن پس از قطع عضو) و میگرن یا سردرد مزمن رنج می برند، به کار رفته است.

از TENS همچنین می توان در مواردی از جمله درد عضله در اثر کار کشیدن بیش از حد از آن، بیماری های التهابی، آرتروز و آرتروز روماتوئید استفاده کرد. ورزشکارانی که دچار آسیب های حاد و دردناک می شوند، (مثل رگ به رگ شدن یا کشش عضله) نیز می توانند از این روش استفاده کنند.

گاهی اوقات، روش درمانی TENS در موارد دردهای پس از عمل جراحی (مثل جاانداختن مفصل، عمل جراحی قلب، انواع عمل جراحی شکم و یا سزارین) به کار می رود. مطالعات نشان داده است که TENS می تواند به طور قابل ملاحظه ای نیاز به استفاده از مسکن ها (داروهای ضد درد از جمله مواد مخدر) پس از عمل جراحی را کاهش دهد.

 

درباره روش الکتروتراپی (TENS)

• تسکین درد • افزایش جریان خون و تسریع بهبودی • بهبود مشکلات خواب • کاهش استفاده از مسکن ها ۰افزایش عملکرد اندام

 

درمان با TENS چگونه است؟

الکترودهای دستگاه بر روی اعصاب خاصی بر روی قرار داده می شوند تا جریان را از دستگاه به اعصاب منتقل کنند. جریان های الکتریکی که از دستگاه TENS می آیند، را می توان در فرکانس های بین ۱۰ تا ۵۰ هرتز بالا و پایین برد. اغلب جلسات درمانی با TENS کمتر از ۱۵ دقیقه زمان می برد و هر موقع لازم بود می توان از این روش استفاده کرد. در حین انجام این روش کمی احساس سوزن سوزن شدن یا وز وز خواهید داشت. برخی افراد احساس ناراحتی بیشتری خواهند داشت مثل سوزش خواهند داشت؛ که در این مورد استفاده ی مستمر از TENS مناسب نیست، با این حال این حس توسط این روش تا حدودی برطرف خواهد شد.

نتایج درمان

بسته به شدت و مدت درد، ممکن است بلافاصله پس از انجام این روش نتیجه ی مثبت یا برعکس بگیرید. ممکن است چندین روز یا چندین هفته طول بکشد تا نتایج مورد نظر را به دست آورید. ممکن است براساس عواملی از جمله مقاومت پوست، نوع درد و اختلاف مکانیسم کنترل درد در بدن هر شخص، نتایج مختلفی به دست آید. بسیاری افراد تا کنون نتایج خوب تا عالی را از این روش گزارش کرده اند، ابتدا کنترل درد، سپس کاهش درد و در نهایت کاهش استفاده از دارو های مسکن. هر چند در مورد همه ی افراد صدق نمی کند، برخی از بیماران مبتلا به درد مزمن، به طور کامل از درد خود رهایی یافته اند.

با دست یابی به نتایج استفاده از روش الکتروتراپی یا TENS می توانید شاهد افزایش سطوح فغالیت بدنی خود باشید، حتی با استفاده از فرکانس های پایین تر امواج الکتریکی، کاهش شدت سیگنال و مدت زمان روشن بودن دستگاه.

عوارض جانبی

روش درمانی تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست، اغلب مواقع کاملا ایمن است. در موارد بسیار نادر، ممکن است شدت جریان الکتریکی برای یک فرد بیش از حد شدید باشد و در نتیجه موجب سوزش یا التهاب پوست شود. تاثیرات TENS بر روی جنین هنوز ناشناخته است، بنابراین زنان حامله نباید برای کاهش درد از این روش استفاده کنند. بیماران قبلی نیز بهتر است در این مورد احتیاط کنند. برخی افرادی که دچار آلرژی های پوستی هستند، ممکن است نسبت به پدهای الکترودهای دستگاه واکنش نشان دهند. افرادی که همراه خود دستگاه ضربان ساز قلب، دفیبریلاتور، اینفیوژن پمپ و وسایلی از این قبیل دارند، نباید در معرض جریان الکتریکی تولید شده توسط این دستگاه قرار گیرند.

 
تنس عضلانی2 - تنس عضلانی  
نکات ایمنی و منع استفاده در دستگاه های تحریک ماهیچه کدام موارد هستند؟

هرگز از دستگاه در ناحیه نزدیک قلب استفاده ننمایید. الکترودها را نباید هیچگاه بر روی جناق سینه و مهمتر از همه بر روی عضله سینه بکار برد. در اینصورت ریسک فیبریلاسیون بطنی وجود دارد که منجر به ایست قلب می شود. • عدم استفاده در قسمت های استخوانی کاسه سر، نزدیک دهان ، گلو و حنجره • عدم استفاده در نزدیگ گلو و سرخرگ کاروتید • عدم استفاده در نزدیک اندام تناسلی • عدم استفاده در محیط های مرطوب • عدم استفاده برای بیماران دیابتی • عدم استفاده در هنگام خواب، رانندگی و یا همزمان با سایر ماشین آلات • قبل از استفاده از دستگاه هر گونه جواهرات و تزیینات را از خود دور نمایید در غیر این صورت ممکن است منجر به سوختگی در بعضی نقاط شود. • قبل از استفاده از دستگاه هیچ نوع کرم یا پماد استفاده ننمایید.

تنس عضلانی3 - تنس عضلانی  
راهنمای خرید تنس عضلانی

همانطور که اشاره شد، دستگاه فیزیوتراپی به شما در تسکین دردهایتان کمک می‌کند و ابزاری مناسب برای کسانی است که از انجام فیزیوتراپی به روش معمول خسته شده‌اند. اما در زمان خرید دستگاه باید به چه مواردی توجه کنید؟ یا به عبارت دیگر مشخصات یک دستگاه فیزیوتراپی مناسب چیست؟

 

۱- عملکرد دستگاه

در زمان خرید بهترین دستگاه فیزیوتراپی، بهتر است قبل از هر چیز به بررسی هماهنگی قدرت آن و نیازهای خود بپردازید. به طور معمول، دستگاه‌های ارزان‌تر، قدرت ضعیفی دارند و به دنبال آن، کارایی آن نیز برای شما کمتر خواهد بود. از سمت دیگر، سطح قدرت دستگاه نباید به قدری زیاد باشد که به شما صدمه بزند. این موضوع ممکن‌است برای افراد مختلف یکسان نباشد. در نتیجه، خرید دستگاهی که متناسب با نیاز شما است، بهترین گزینه محسوب می‌شود. اگر دستگاه‌های ارزان‌قیمت را خریداری کنید، دیگر نباید انتظار کیفیت و کارایی بالایی باشید.

 

۲- باتری

بهتر است بدانید که امروزه بهترین دستگاه فیزیوتراپی دارای باتری یون لیتیوم است. زیرا این باتری‌ها عمر بیشتری دارند و هزینه‌های مربوط به خرید باتری را کاهش می‌دهند. اگر باتری ذکرشده کیفیت بالایی داشته باشد، هفته‌ها از آن استفاده خواهید کرد.

 

۳- برنامه‌ها

وجود برنامه‌های مختلف در در یک دستگاه تنس، از جمله مواردی است که کیفیت محصول مورد نظر را مشخص می‌کند. بهتر است قبل از خرید بهترین فیزیوتراپی، نگاهی به امکانات موجود در آن بیاندازید. بسیاری از دستگاه‌ها ممکن است دارای گزینه‌های محدودی باشند و به هیچ عنوان با قیمت خود تناسبی نداشته باشند. برخی از برنامه‌ها نظیر ماساژ عضلات و برنامه‌هایی برای آرامش و بهبود اعصاب و روان است.

 
۴- کیفیت پد الکترودی

دستگاه‌های تنس مدلی از دستگاه‌های فیزیوتراپی هستند. این ابزار از طریق امواج بر شدت گردش خون و کاهش درد در ناحیه مورد نظر تاثیر می‌گذارند. یکی از مسائل مهم و قابل توجه در دستگاه‌های تنس، کیفیت پد الکترودی آن است. نقش این پدها در روند درمان توسط بهترین فیزیوتراپی مهم است. بنابراین، بایستی توجه بیشتری به جنس این پدها از خود نشان دهیم.

 

۵- قابلیت حمل

از آنجا که شما یا اعضای خانواده با این وسیله سروکار دارند، پس بهتر است دستگاه خریداری‌شده از نظر حمل نیز برای شما مناسب باشد. در غیر این صورت، در انتقال یا استفاده از آن به مشکل بر می خورید.

 

۶- گارانتی و خدمات پس از فروش

نه تنها در این دستگاه، بلکه در خرید هر وسیله‌ای، این گزینه امری مهم و ضروری به شمار می‌آید. وجود خدمات پس از فروش در بسیاری از موارد به شما کمک می‌کند. در نتیجه بهتر است قبل از اقدام به خرید بهترین دستگاه فیزیوتراپی، آن را از نظر گارانتی و خدمات پس از فروش ارزیابی کنید.

مشاوران و کارشناسان شرکت تجهیزات پزشکی افراطب با توجه به نیاز شما در زمینه درد و مشکلات عضلانی می‌تواند با ارائه مشاوره و راهنمایی صحیح و مرتبط شما را برای خرید انواع تنس عضلانی و بقیه اقلام پزشکی راهنمایی کنند. شما می‌توانید با تماس با شرکت افراطب به صورت شبانه روزی درخواست خود را ارائه کنید و به بهترین وجه ممکن نیاز خود در رابطه با تجهیزات پزشکی برطرف کنید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب