دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

تیغ بیستوری

تیغ بیستوری

تیغ بیستوری

تیغ بیستوری | تیغ جراحی

تیغ بیستوری، نمونه ای از تیغه ها است که در بخش های مختلف درمانی از آن استفاده می شود. شاید یکی از اساسی ترین مکان هایی که این تیغه مورد استفاده قرار می گیرد، اتاق عمل جراحی باشد. این کالا از تجهیزات پزشکی مصرفی مهم در پزشکی است.

جنس این تیغه از استیل کربن است و در شماره های متنوع و زیادی شما می توانید تیغ بیستوری را مشاهده کنید. هر شماره مربوط به کار خاصی است و مثل هر انگشت دست شما که وظیفه خاصی دارد، کار خاصی را انجام می دهد.

دسته های این تیغ ها بر اساس ساختار آن ها بر روی تیغه ها قرار گرفته اند و به تیغه ها برای کارکرد بهتر کمک می کنند. دسته ای از تیغه ها با دسته شماره ۳ و ۷ مطابقت دارد و دسته دیگری از تیغه ها با دسته ۴ و ۶ مطابقت خواهد داشت.

 

تیغ بیستوری1 - تیغ بیستوری

کاربرد تیغ بیستوری

شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که چرا به این تیغه، تیغ بیستوری گفته میشود. علت این نامگذاری مربوط به بیان نام این تیغه در زبان فرانسوی دقیقا به همین نام است. بر اساس نوع جراحی از تیغ بیستوری متفاوتی استفاده می کنند. شماره هایی که به آن ها اشاره کردیم، در جراحی های متفاوت بکار گرفته می شود و از آن ها برای انجام جراحی های سخت نیز استفاده می شود

دسته بندی تیغ‌ها و دسته‌ها

• تیغ‌های بیستوری شماره ۶،۹،۱۰،۱۱،۱۲،۱۴ و۱۵ با دسته بیستوری شماره ۳ و ۷ منطبق می‌باشند. • تیغ‌های بیستوری شماره ۲۰، ۲۱، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ با دسته بیستوری شماره ۴ و ۶ منطبق می‌باشند.

 

تیغ بیستوری2 - تیغ بیستوری

موارد مصرف سه مدل از پر کاربردترین تی های بیستوری

• تیغ بیستوری شماره ۱۰

این تیغ علاوه بر اینکه برای مصارف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد در صنعت، کارهای صنایع دستی و کنده کاری روی چوب نیز کاربرد دارد، از این تیغ کوچک جهت کاشت مو، حجامت و PRP نیز استفاده می شود.

 

• تیغ بیستوری شماره ۱۱

یکی از پرکاربردترین و تیز ترین تیغ ها جهت انجام حجامت تیغ بیستوری شماره ۱۱ می باشد از این تیغ همچنین برای برش های مختلف جراحی عمومی و عروقی استفاده می شود. به عبارت دیگر از این تیغ بیشتر برای ایجاد برش های سطحی و ظریف بر روی بدن بیمار می توان استفاده کرد.

 

• تیغ بیستوری شماره ۱۵

این تیغ یک لبه ی گرد و کوچک دارد و برای ایجاد برش های بسیار ظریف و منحنی شکل استفاده می شود به عبارت دیگر از تیغ بیستوری شماره ۱۵ می توان برای جراحی اندام های حساس مانند قلب استفاده کرد. یکی از مهم ترین مصارف این تیغ برای عمل بلفاروپلاستی یا جراحی چشم می باشد به دلیل حساس بودن ناحیه ی اطراف چشم باید از این تیغ استفاده شود.

شما می توانید جهت خرید انواع کالاهایی مصرفی پزشکی با کارشناسان فروش شرکت افراطب به صورت ۲۴ ساعته در تماس باشید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب