دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

جوراب واریس

جوراب واریس

جوراب واریس

جوراب واریس | خرید عمده جوراب واریس  

جوراب های واریس تجویز بسیاری از پزشکان برای درمان رگ های واریسی است. اگر تورم ساق پا دارید و از واریس رنج میبرید، استفاده از جوارب های واریس میتواند به بهبود این مشکل کمک کند. تورم ساق پا معمولا به دلیل تجمع مایعات در رگ ها و ر قسمت تحتانی پا ایجاد میشود. این مشکل به دلیل نارسایی وریدی واریس به وجود می آید و میتواند آزر دهنده باشد.

تجمع مایعات در رگ ها و واریس معمولا با تغییر رنگ پوست، تحریک پوست و شکسته شدن آن همراه است. پس لازم است که بیماران از از این محصولات تجهیزات پزشکی خانگی استفاده کنند تا این مشکل درمان شود. اما این برای همه بیماران صادق نیست و بستگی به میزان روند بیماری دارد.

 

جوراب واریس و کارایی آن - جوراب واریس

واریس چیست ؟

واریس معمولا بر اثر بیماری های وریدی و نارسایی وریدی به وجود می آید. این مشکل با آسیب دیدن رگ ها ایجاد میشود. در حقیقت خون به جای حرکت به سمت قلب، مجددا به رگ باز میگردد و این ریفلاکس منجر به تورم و رگ های واریسی خواهد شد.

نارسایی وریدی به رگ ها آیب دائمی میرساند و با استفاده از کامپرشن تراپی امکان برگشت نخواهد بود. از این جهت پوشیدن جوراب واریس برخی از علائم را از بین میبرد و تا حدودی مشکل را حل میکند.

جوراب واریس و کارایی آن

جوراب های واریس در حقیقت جوراب های الاستیکی است که باعث فشرده شدن پا میشوند. با پوشیدن این جوراب ها قطر رگ های بزرگ کاهش می یابد و سرعت جریان خون بیشتر خواهد شد. فشرده شدن رگ ها، فشار وریدی را کاهش میدهد و از جمع شدن مایعات درون رگ جلوگیری میکند. همچنین استفاده از این جوراب ها درد را تسکین خواهد داد.

جوراب های واریس فشار ملایمی به پا وارد میکند و تورم و نارحتی و درد را کاهش میدهند. این جوراب ها برای مدیریت علائم واریس و سایر مشکلات وریدی مانند لخته شدن خون در لنف و پاها بسیار مناسب هستند.

رگ ها دارای دریچه های یک طرفه هستند و از جمع شدن خون در پاها جلوگیری میکنند. در صورت نقص دریچه ها، توروم پا، خستگی و واریس ایجاد خواهد شد. جوراب های واریس با اعمال فشار روی رگ ها باعث ایجاد گرانش و حرکت راحت تر خون خواهند شد. این یک روش ساده اما موثر برای تکسین درد و مشکلات واریس خواهد بود.

 

مزایای جوراب‌های واریس - جوراب واریس

مزایای جوراب‌های واریس

استفاده از این جورابها تاثیر فوری برای بیمار دارد و تورم پاها را از بین میبرند. از بین بردن خستگی پاها و تورم آنها از اولویت های اولیه استفاده از جوراب های واریس است. استفاده مرتب از این جوراب ها میتواند با اثرات مخرب فشار وریدی بالا مقابله کند و گردش خون را بهبود ببخشد.

استفاده از این جوراب ها معمولا اولین توصیه پزشکان برای مقابله با واریس است. اما نمیتواند از ابتلا به واریس جلوگیری کند و مانع ایجاد رگ های عنکبوتی نخواهند شد. اما اگر فعالیت پرریسک دارید و احتمال ایجاد رگ های واریسی برای شما وجود دارد، استفاده از این جوراب ها توصیه میشود.

افرادی که در معرض معرض ترومبوز ورید عمقی (DVT) هستند نیز بهتر است از این جوراب ها استفاده کنند. زمانیکه خون در رگ ها لخته شود، احتمال لخته شدن آن بالا میرود و در صورت آزاد شدن لخته خون، به سمت رگ ها حرکت میکند. این مسئله میتواند عواقب خطرناکی داشته باشد. به ویژه برای بیمارانی که در معرض ترومبوز ورید عمقی قرار دارند یا در دوران نقاهت بعد از عمل جراحی هستند پوشیدن این جوراب ها از ابتلا به DVT جلوگیری مینماید.

استفاده از جوراب های واریس پیش از این برای بیمارانی که DVT داشتند، تجویز میشد. چون این بیماران در معرض سندرم پس از ترومبوز (PTS) قرار داشتند، جوراب های واریس میتوانست درد و تورم را کاهش دهد. اما لزوما علائو مرتبط با PTS را کاهش نمیداد.

نکته مهم درباره استفاده از جوارب های واریس - جوراب واریس

نکته مهم درباره استفاده از جوارب های واریس

جورابهای واریس مستواند مزایای زیادی برای سلامتی دارند. اما باید استفاده درست از آنها را نیز لحاظ کرد. استفاده از جوراب های چروکیده میتواند باعث ایجاد فشار ناهموار و از دست رفتن گردش خون بشود. جوراب هایی که سایز مناسب شما نباشند، میتواند جریان خون را قطع کند و یا تاثیری نداشته باشد.

اگر در دوران بعد از نقاهت بعد از عمل میخواهید از این جوراب ها استفاده کنید، باید در نظر داشته باشید که شب ها جوراب را بپوشید. زیرا خون شما برای گردش به کمک نیاز دارد.

بهترین زمان استفاده از این جوراب ها صبح و بعد از بیدار شدن است. پاهای شما در این زمان کمترین تورم را دارد. استفاده از جوراب در زمان خواب اصلا توصیه نمیشود.

پوشیدن این جوراب ها ممکن است برای همه آسان نباشد و ناراحتی ایاد کند. اما بهتر است به آن عادت کنید تا مشکلات مربوط به واریس زودتر رفع شوند.

 

استفاده از جوراب واریس برای چه کسانی ضروری است؟ - جوراب واریس

استفاده از جوراب واریس برای چه کسانی ضروری است؟

افرادی که مجبور به ایستادن طولانی مدت هستند، مانند کارگران، فروشندگان، معلمان و پرستاران، بهتر است از این جوراب ها استفاده کنند. ایستادن یا نشستن طولانی مدت میتواند فشار زیادی به پاها وارد کند. استفادهاز جوراب های واریس از خستگی پا و فشار روی آن میکاهد.

همچنین زنان باردار که در معرض ابتلا به بیماری های وریدی هستند، باید از این جوراب ها استفاده کنند تا احتمال لخته شدن خون در پاها کاهش یابد. برای زنان باردار احتمال ابتلا به واریس ۶ برابر افراد عادی است. وزن کودک فشار زیادی به پا وارد میکند و میتواند به همراه تغییرات هورمونی و نازک شدن رگ ها، آسیب های زیادی به مادر وارد نماید. جوراب های واریس میتواند با این تغییرات مقابله کند و کاملا برای جنین بی خطر است.

استفاده از این جوراب ها بین مسافران نیز محبوبیت زیادی دارد. به ویژه در مسافت های طولانی به دلیل وضعیت بی تحرک مسافران، احتمال لخته شدن خون وجود دارد.

نکات مهم در زمان خرید جوراب های واریس - جوراب واریس

نکات مهم در زمان خرید جوراب های واریس

میزان فشار تجویز شده

جورابهای واریس از فشار mmHg10 تا mmHg50 یا بیشتر برخوردار هستند. جوراب های با مقاومت کمتر را میتوانید از داروخانه ها تهیه کنسد و االبته لازم است از نظر پزشک در این مورد مطلع شوید. بیشتر بیماران مبتلا به واریس به جوراب های با مقاومت بین ۲۰ تا ۳۰ میلی متر جیوه نیاز دارند.

 

شیب‌دار یا یکنواخت

این محصول در دو صورت جوراب شیب دار و جوراب یکنواخت در دسترس می باشد. جوراب شیب دار در قسمت مچ تنگ است و بتدریج فشار آن کاهش می یابد. اما جوراب های یکنواخت فشار یکسانی را ایجاد میکند. بهترین نوع جوراب های واریس همان مدل شیب دار است.

 

طول

اگر رگ های واریسی تا بالای زانوی شما امده است، بهتر است از جوراب های بلند با طول زیاد استفاده کنید. این جوراب ها تا بالای زانو کشیده میشوند و انتخاب بهتری برای شما می باشند.

 

سایز

سایز جورابهای واریس باید مناسب و به اندازه باشد. این مورد برای هر فرد متفاوت است و یافتن مارک و اندازه مناسب نیز برای هر فرد متفاوت می باشد.

 

سبک

جورابهای واریس در شکل، اندازه و جنس های مختلف با تنوع رنگی عرضه میشوند. پس دست شما برای انتخاب باز است و در نهایت متناسب اب نیاز و سلیقه خودتان میتوانید آنرا انتخاب کنید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب