دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

درن هموواک

درن هموواک

درن هموواک

درن هموواک | خرید درن هموواک

درن هموواک دستگاهی دایره ای شکل است که به یک لوله متصل می باشد. این ابزار از تجهیزات پزشکی مصرفی مورد استفاده در اتاق عمل است که با ایجاد ساکشن مایعات داخل بدن را تخلیه میکند.

این لوله در حین جراحی در بدن بیمار قرار میگیرد و یک سر آن از بریدگی ایجاد شده خارج میگردد. این سر یه دستگاهی دایره ای شکل متصل میشود. برای نگه داشتن لوله در سر جای خود از یک الی چند بخیه استفاده شود.

این درن دایره ای در ابتدا شکل تخت است و سپس با پرشدن و افزایش مایعات درون آن حجیم میشود. هر نوع مایع یا خون که در این دستگاه جمع شود با لوله تخلیه میگردد و وجود این لوله در بدن بیمار مشکلی ایجاد نمیکند.

این وسیله به شکل استوانه است و به صورت آکاردئونی جمع میشود. دستگاه با فشار تغییر شکل میدهد و با این عمل هوای موجود در محفظه خارج و در داخل لوله متصل به آن فشار منفی تولید میگردد. لوله متصل به وکیوم در داخل بافت مورد نظر برای خروج خون و مایع میان بافتی قرار میگیرد.

استفاده از این دستگاه به دلیل خارج کردن خون و ترشحات در بافتی است که مورد عمل جراحی قرار گرفته است. ماندن عفونت و ترشح موجب عفونت های بعد از عمل و تورم میگردد.

بعد از اینکه ترشحات کاملا از بدن بیمار خارج شد، لوله به صورت سرپایی از بدن خارج میگردد. لوله های هموواک به صورت خطی و در امتداد هم رادیو اپاک میشوند و از جنس سولفات باریوم هستند. در زمان عکس برداری با شاعه ایکس بافت لوله کاملا مشخص خواهد بود.

  مشخصات درن هموواک - درن هموواک

مشخصات و ویژگی های درن هموواک

درن هموواک یک محفظه استوانه ای شکل است که درون آن یک فنر کار گذاشته شده و با جمع شدن و آزادسازی عمل مکش را انجام میدهد.

این وسیله به منظور مکش و خارج نمودن مایعات و ترشحات در حین جراحی و پس از آن مورد استفاده قرار میگیرد.

مواد به کار رفته در ساخت این محصول از نوع مدیکال است و کاملا استریل و ضدحساسیت می باشد.

این درن دارای مخزن با گنجایش ۶۰۰ میلی لیتر می باشد و از اتصالاتی چون سوزن خمیده، کلمپ، تیوب مکش ترشحات و اتصال دهنده برخوردار است.

تیوپ پانچ شده از جنس پی وی سی و غیر تب زا و غیر سمی است. همچنین خط غیرشفاف رادیواپاک دارد که در زمان رادیوگرافی قابل تشخیص باشد.

درن هموواک در سایزهای ۱۰، ۱۲، ۱۴ و ۱۶ تولید میشود و به وسیله گاز اتیلن اکسیاد استریل شده است.

هموواک در سایزها و مدل های مختلف عرضه میشوند و سوزن آن از سایز ۱۰ تا ۱۶ موجود می باشد. این محصول به دو نوع تک سوزنه و دو سوزنه تقسیم میشود. نام آن از “هموو ” به معنی خون و “واک” به معنی مکش یا وکیوم گرفته شده است.
نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب