دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

دستکش جراحی

دستکش جراحی

دستکش جراحی

دستکش جراحی | انواع دستکش جراحی

 

دستکش جراحی بدون پودر، نخستین بار توسط آنسیل و در سال ۱۹۶۴ تولید و مورد استفاده قرار گرفت. این دستکش ها از پلیمرهای مختلف مانند لاتکس نیتریل و یا نیپرین ساخته شده اند. خاصیت کشسانی این محصول بیشتر مورد توجه است و لاتکس بیشتر با این ویژگی شناخته میشود. دستکش های لاتکس به خوبی دست را میپوشانند و برای انجام جراحی های مختلف کاربرد دارند. جراحی هایی که نیاز به دستکش پودری ندارند، بیشتر از لاتکس برای آنها استفاده میشود. ویزگی خاص این محصول علاوه بر کشسانی بودن، ضدحساسیت بودن آن است. فاقد پودر بودن دستکش حساسیت کمتری ایجاد میکند. این دستکش ها یکبار مصرف هستند و برای جلوگیری از انتقال آلودگی بین بیمار و پزشک، حین معاینه و عمل جراحی استفاده میشوند. دستکش های جراحی از پلیمرهای مختلف همچون لاتکس، لاستیک نیتریل، پلی وینیل کلراید و نئوپرن ساخته میشوند. این محصول جزو تجهیزات پزشکی مصرفی است و برای تمام درمانگران قابل استفاده می باشد.

  دستکش جراحی01 - دستکش جراحی

ویژگی دستکش جراحی بدون پودر

مقاوم عالی نسبت به پاره شدن انعطاف پذیری کشسانی پوشیدن کامل دست و راحتی در کار با ابزار غیر استریل تهیه شده از لاتکس خالص طبیعی امکان استفاده از دستکش به صورت دولایه

 

انواع دستکش مورد استفاده در حوزه پزشکی و درمان

دستکش معاینه : مانند دستکش لاتکس، دستکش نیتریل و دستکش وینیل دستکش جراحی : این مدل دستکش ها سایزبندی، دقت و حساسیت لامسه بالایی دارند و از استاندارد خوب برخوردار می باشند. همچنین در دو نوع استریل و غیر استریل عرضه میشوند.

  دستکش لاتکس - دستکش جراحی

سایز دستکش های جراحی

سایز این دستکش جراحی بر اساس اندازه دور دست و بر واحد اینچ قرار دارد. به طور کلی سایز این محصولات بین ۵ تا اینچ است و فاصله بین دو سایز ۰.۵ اینچ می باشد. سایز ۵ مناسب جراحان و درمان گران خانم است و برای آقایان سایز ۷ و ۶.۵ مناسب می باشد.

 

دستکش لاتکس

این نوع از دستکش جراحی با مواد طبیعی (پلیمر لاتکس) ساخته میشود و به عنوان یک محافظ خوب برای دست ها عمل میکند. از این جهت برای انجام عمل های جراحی مناسب تر است و مشکلی برای کسانی که به لاتکس حساسیت ندارند، ایجاد نخواهند کرد.

 

ویژگی های دستکش لاتکس

مناسب برای استفاده در زمان طولانی مناسب برای استفاده در محیط های غیر استریل و عفونی استفاده آسان عدم ایجاد حساسیت

دستکش نیتریل 2 - دستکش جراحی

دستکش نیتریل

این دستکش از ترکیب پلاستیکی ساخته میشود و در صورت حساسیت به لاتکس جایگزین مناسبی برای افراد خواهد بود. این محصول مقاومت بالایی دارد و به ندرت پاره یا سوراخ میشود.  دستکش نیتریل دارای رده بندی است و پیش از عرضه به بازار توسط سازمان غذا و دارو تست میگردد.

 

ویژگی های دستکش نیتریل

مقاومت بالا در برابر پارگی فرم مناسب برای دست ها قابل استفاده برای زمان طولانی مناسب برای فضاهای غیر استریل و عفونی مقاوم در برابر مواد شیمیایی عدم ایجاد حساسیت عرضه در دو رنگ آبی تیره و آبی روشن

 

دستکش وینیل

دستکش وینیل از ماده مصنوعی به نام پلی وینل کلرات ساخته شده و مقاومت بالایی ندارد. اما مقرون به صرفه است و قابلیت کشسانی خوبی نیز دارد. از این جهت برای استفاده های عمومی و فعالیت هایی که نیاز به لمس قوی دارند خیلی مناسب نیست. دستکش های وینیل به دست نمیچسبد و برای استفاده در مدت طولانی مناسب نیست.  

ویژگی های مهم دستکش های وینیل

عدم چسبندگی کامل به دست مناسب برای استفاده کوتاه مدت مناسب برای موارد کم خطر مقرون به صرفه آنتی استاتیک
نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب