دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

دستکش نایلونی

دستکش نایلونی

دستکش نایلونی

دستکش نایلونی | دستکش یکبار مصرف  

دستکش نایلونی یا دستکش یکبار مصرف که از جنس پلاستیک است و علاوه بر مصارف پزشکی برای مصارف خانگی نیز به کار میرود. این کالا جزو دسته تجهیزات پزشکی مصرفی است و در حوزه بهداشت و سلامت دستکش ها و مصرف آنها اهمیت زیادی دارند.

استفاده از این دستکش مانع از آلوده شدن دست به ذرات آلوده و ویروس ها خواهد شد. در حقیت دستکش مانع از چسبیدن آلودگی به دست و انتقال جرم از محیط میگردد.

  دستکش نایلونی - دستکش نایلونی

کاربرد دستکش نایلونی

دستکش های نایلونی مانع خوبی برای جذب آلودگی ها و جرم ها است و در مکان ها و موقعیت های مختلفی کاربرد دارد. در پزشکی برای معاینه بیماران، در آشپزی و حتی در آرایشگاه نیز میتوان از آن استفاده کرد. استفاده از این دستکش ها به طور کلی مانع از آلوده شدن دست به باکتری ها و ویروس ها میشود.

 

ساختار دستکش‌ یکبار مصرف

در ساخت دستکش یکبار مصرف از پوردهایی استفاده میشود که کار پوشیدن و درآوردن دستکش را آسان میکند. وجود این پودرها حساسیت ایجاد نخواهد کرد ودستکش معمولا برای همه افراد قابل استفاده خواهد بود.

طراحی دستکش های نایلونی معمولا گشاد هستند و جذب دست نمیشود. در بسته بندی تعداد زیادی از این محصول وجود دارد که میتوانید از آن برای موارد مختلف استفاده کنید.

ضخامت این دستکش ها مناسب است و تا حدودی مانع از لمس مستقیم اشیاء و سطوح میشود. لزوما دستکش های ضخیم برای استفاده در کارها مناسب نیستند و این مدل نیز میتواند در کارهای زیادی به کاربر کمک کند.

در خرید دستکش های یکبار مصرف حتما به بسته بندی آن باید توجه کرد. این مورد مانند هر دستکش دیگری مهم و مورد توجه است و سالم بودن دستکش را تضمین میکند. معمولا روی جعبه یک شکاف برای خارج کردن دستکش وجود دارد و مانند جعبه های دستمال کاغذی طراحی شده است. البته طراحی های دیگری نیز برای دستکش های نایلونی وجود دارد و به طور کلی استفاده از آن ساده است.

امنیت دستکش‌های یکبار مصرف

استفاده از دستکش های یکبار مصرف یا نایلونی میتواند مصونیت از آلودگی دست ها را به وجود بیاورد. اما امکان مخدوش شدن یا پارگی نیز وجود دارد.

استفاده از دستکش ها، لزوم نظافت و ضدعفونی کردن سطوح را از بین نمیبرد. به ویژه در محیط های آزمایشگاهی و درمانی باید به این مورد توجه کرد.

حتی استفاده از چند لایه این دستکش نیز مصونیت شما را بیشتر نخواهد کرد و بهتر است پس از اتمام کار دست ها را بشوئید.

دستکش های نایلونی به طور کلی یکبار مصرف هستند و باید پس از استفاده آنها را دور ریخت. اگر در محیطی که مملو از باکتری و آلودگی است از دستکش استفاده کرده اید، حتما به تعویض آن اقدام نمائید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب