دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

دستگاه فیکو

دستگاه فیکو

دستگاه فیکو

دستگاه فیکو از تجهیزات پزشکی کاربردی جهت انجام عمل جراحی آب مروارید می باشد. این جراحی، سرپایی و بدون نیاز به بخیه انجام میگیرد و دوره نقاهت بیمار کوتاه است.

طی این جراحی یک برش سه میلیمتری روی پلک بیمار ایجاد میشود و برای بیهوشی از قطره بی حسی استفاده میگردد. نتیجه این جراحی ممولا مطلوب است و جای برش پس از پایان نقاهت به زودی بهبود می یابد و باقی نخواهد ماند.

جراح یک دریچه دایره ای شکل را روی کپسول عدسی می پوشاند و این فرآیند capsulorhexis  نامیده میشود. این عمل دقت بسیار بالایی را میطلبد و به این جهت ضخامت عدسی ۱۰۰۰/۴ میلیممتر در نظر گرفته شده است.

در این روش همچنین از امواج اولتراسونیک برای شکستن عدسی به ذارت ریزتر استفاده میشود. این ذرات سپس با کمک لوله مکشی بیرون آورده میشوند و قسمت خلفی کپسول عدسی دست نخورده در جای خود باقی میماند تا عدسی مصنوعی روی آن کار گذاشته شود.

 

  دستگاه فیکو - دستگاه فیکو  

عملکرد دستگاه فیکو

این دستگاه با به کارگیری امواج اولتراسوند قادر است بخش عدسی چشم را جهت عمل آب مروارید برداشته و توسط ساکشن مخصوص خارج کند.

مکانیزم ایجاد کننده اولتراسوند در هند پیس فیکو سبب میشود نوک متصل به آن با سرعت به جلو و عقب نوسان کند.

 

اجزای اصلی ماشین فیکو - دستگاه فیکو  

اجزای اصلی ماشین فیکو

رایانه :

رایانه دستگاه فیکو شامل سخت افزار، نمایشگر و تنظیمات است که به صورت لمسی اداره میشوند. در آن میتوان مدل های مختلف و تغییر پارامتر و تنظیمات مربوط به قدرت دستگاه، شدت مکش و سرعت برقراری جریان مایع را انجام داد.

پمپ:

نیروی مکش توسط پمپ ایجاد میشود.

هند پیس :

هند پیس پروبی است که به وسیله ی آن نیروی حاصل از امواج فراصوتی اعمال می شود.

کاست :

مکش به کاست اعمل میشود و مایع آب مروارید به این وسیله داخل کاشت کشیده میشود. در صورتیکه کاست پر شده باشد، مکش متوقف میشود و لازم است که توسط جراح پایش گردد. کاست باید جهت ادامه عمل تخلیه گردد.

پدال فیکو:

عمل سه گانه هند پیس با استفاده از پدال کنترل میشود. برای پدال چهار موقعیت پلکانی در نظر گرفته شده است.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب