دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو
ست احیاء

ست احیاء

قابلیت خرید آنلاین - ست احیاء

  ست احیاء | کیف احیاء  

ست احیاء از ضروری ترین تجهیزات پزشکی اورژانسی می باشد. این کالا در تیم امداد و نجات و اورژانس از ابزار ضروری است که در حوادث غیر مترقبه مورد نیاز است. بسیاری از مراکز درمانی به این ست نیاز دارند تا در صورت بروز حادثه از مرگ و میر ناشی از آن جلوگیری شود.

انواع ست های احیاء داخل کیف، چمدان، کوله پشتی و کیف دستی ارائه میشود و در فضاهای متفاوتی از جمله اداری، تجاری، مسکونی، تفریحی، فروشگاهی، بهداشتی و بسیاری از مراکز درمانی قابل استفاده است. جنس این کیف از برزنت یا آلومینیوم است و دوام و استحکام خوبی دارد.

  ست احیا - ست احیاء

موارد استفاده از کیف احیاء

کیف یا ست احیاء استفاده کاملا تخصصی دارند و معمولا در مواقع اضطراری و برای اقدامات اولیه مورد  استفاده خواهند بود. استفاده از این کیف ها محدود به تیم عملیات و نجات نیست و هرفردی در هر مکانی ممکن است به استفاده از محتویات اورژانسی و تجهیزات ضروری آن نیاز داشته باشد.

محتویات و تجهیزات بسته به نیاز افراد متفاوت است. با این حال برخی از آنها مشخص هستند و همیشه نیاز خواهند بود. لوازم بهداشتی و پزشکی، تجهیزات غیر پزشکی و انواع خوراکی ها باید داخل این کیف وجود داشته باشد.

 

کیف احیاء - ست احیاء

محتویات موجود در ست احیاء

لوازم و ضروریات پزشکی شامل تجهیزات پزشکی بهداشتی و کلیه لوازمی است که از ورود میکروب و باکتری به داخل زخم جلوگیری میکنند. استفاده از این لوازم شرایطی را مهیا میکند که عفونت ها به حداقل برسند و یا جراحت تشدید نشود.

این لوازم شامل موارد زیر می باشد :

پنبه

گازهای استریل

پانسمان های چسبی و غیر چسبی

انواع صابون های ضدعفونی کننده

لوازم یکبار مصرف مانند دستکش و ماسک

آب اکسیژنه

پدهای الکلی

دستمال های مرطوب

پمادهای ضد باکتری

ژل های ضدعفونی کننده زخم

انواع دارو

برخی داروها در شرایط اضطراری و حاد میتوانند از مرگ افراد و صدمات بیشتر جلوگیری کنند. این داروها شامل موارد زیر می باشد:

 قرص های زیرزبانی نیتروگلیسیرین : برای جلوگیری از ایجاد سکته در بیماران قلبی و عروقی

 دگزامتازون : جلوگیری از کاهش التهابات و آلرژی های ایجاد شده

لوپرامید : جهت جلوگیری از اسهال

آسپرین

دیفین هیدرامین

داروهای مسکن و ضد درد مانند ایبوپروفن، ناپروکسن، کدئین، پاراستامول

کرم‌ها و پمادهای ضد باکتری و قارچ

داروهای موضعی پراکسید هیدروژن و کلرید بنزالکونیوم

داروهای ضد افسردگی و اضطراب مانند دیازپام، آمپول اپی نفرین هیدروکلراید، دگزامتازون، هالوپریدول و فوروزماید

استفاده از این داروها بخش مهمی از تجهیزات پزشکی است که باید در ست احیاء وجود داشته باشد.

تجهیزات پزشکی مورد نیاز در انواع کیف احیاء

از جمله تجهیزات مهم دیگر که میتوان در کیف احیاء به همراه داشت، تجهیزات تنفسی مانند کپسول اکسیژن و ماسک است. استفاده از این دستگاه ها عملکرد مغز و اندام های داخلی را کنترل میکند و از اتفاقات ناگوار به میزان زیادی جلوگیری مینماید.

تجهیزات تنفسی دیگر شامل لارنگوسکوپ میشود. اگر بیمار قادر به تنفس نیست، توسط لارنگوسکوپ بریدگی کوچکی روی گلو ایجاد میشود و لوله های تنفسی از ان راه وارد نای شده و اکسیژن را برای مصدوم فراهم میکنند.

همچنین برای باز کردن راه تنفس بیمار و خروج مایعات و ترشحات از داخل گلو به دستگاه ساکشن نیاز خواهد بود.

دستگاه الکتروشوک نیز از تجهیزات مهم موجود در کیف احیاء می باشد. این دستگاه اندازه کوچکی دارد. با الکتروشوک، از طریق جریان الکتریسیته به فردی که دچار حمله قلبی شده، شوک وارد میشود تا عضلات قلب به ریتم طبیعی خود بازگردند.

از تجهیزات پزشکی دیگر موجود در این کیف باید به گوشی پزشکی، دستگاه فشار خون، کانولای بینی و لوازم مربوط به شکستگی و زخم یا بریدگی اشاره کرد.

تجهیزات مربوط به شکستگی، بریدگی و زخم شامل انواع آتل برای بستن استخوان های آسیب دیده یاشکسته، پانسمان های استریل، بانداژ، چسب زخم و انواع نخ بخیه، نوارهای مخصوص زخم و ساپورتهای ارتوپدی، باندهای الاستیک و … می باشد. هرکدام از این تجهیزات تاثیر بسزایی در افزایش سطح هوشیاری مصدومان خواهد داشت.

لوازم و تجهیزات غیر پزشکی

برانکارد

انواع لوازم تزریقات

استپلر

دماسنج

پنس های جراحی

پتوی نجات بیمار

چاقو

قیچی جراحی

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب