دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو
سرنگ

سرنگ

 

قابلیت خرید آنلاین - سرنگ

 

سرنگ | خرید عمده انواع سرنگ

یکی از روش‌های معمول تزریق محلول‌های دارویی به بدن بیماران جهت کنترل و درمان بیماری آن‏ها، استفاده از سرنگ می‌باشد. در هنگام تزریق، مواد دارویی با انجام عمل مکش وارد محفظه‌ای شده و سپس به بدن موجود زنده تزریق می‌گردد. طبقه‌‌بندی‌های مختلف از نظر حجم، نوع نوک سرنگ، اجزا تشکیل دهنده و نوع سرنگ وجود دارد که حجم و نوع سرنگ دو مشخصه بسیار حائز اهمیت در معرفی و عرضه محصول در بازار می‌باشد.

سرنگ‌ها را براساس حجم (بر حسب سی‌سی) می‌توان به سرنگ‌های ۰/۵، ۱، ۲، ۲/۵، ۳، ۵، ۱۰، ۲۰ و حتی ۳۰ و ۵۰ سی‌سی تقسیم‌بندی نمود. براساس نوع نوک سرنگ، سرنگ‌ها به ۴ دسته سرنگ‌های سرپیچ‌دار (لوئرلاک)، سرنگ‌های اسلیپ یا شیب ۶ درصد، سرنگ‌های خارج از مرکز، سرنگ کاتتری تقسیم می‌شوند که در شکل زیر نشان داده شده است. استفاده از سرنگ‌های اسلیپ و سرنگ‌های سرپیچ‌دار برای تزریق در انسان بسیار پرکاربرد می‌باشد.

 

سرنگ1 - سرنگ

انواع سرنگ‌ها

سرنگ ساده

از این سرنگ‌ها جهت تزریق مواد دارویی به بدن و گرفتن نمونه خون در آزمایشگاه‌ها استفاده می‌شود که باید در بازه دمایی ۱۵ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد نگه‌داری شود و باید پس از تزریق غیرقابل استفاده باشند.

 

سرنگ لوئرلاک / سرپیچ دار

در این مدل سرنگ‌ها، سوزن تزریق درون شیارهای مارپیچی سوزن قفل می‌شود و بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی ساخته شده‌اند. بدنه سرنگ‌های لوئرلاک، از پلی پروپیلن ساخته شده و سوزن آن‌ها دارای پوشش سیلیکونی جهت کاهش سوزش و درد در هنگام تزریق می‌باشد. سرنگ‌های لوئرلاک با گاز اتلین اکساید سترون شده و دارای برل شفاف با درجه‌بندی واضحی هستند و ۵ سال بعد از تولید نیز تاریخ انقضا دارند.

این سرنگ‌ها در فرآیند تزریق از سرسوزن جدا نمی‌شوند و همچنین از نشت دارو جلوگیری می‌کنند و امکان تعویض سرسوزن در این سرنگ‌ها به راحتی قابل انجام است.

سرنگ‌های لوئرلاگ با طول‌های مختلفی تولید می‌شوند و در هر کارتن، بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ سرنگ وجود دارد. حجم این نوع سرنگ‌ها نیز ۳، ۵ و ۱۰ میلی‌لیتر است.

 

سرنگ گاواژ

از سرنگ گاواژ برای شستشوی مثانه یا وارد کردن خوراکی از طریق سوند به معده و همچنین برای خارج کردن ترشحات معده نیز استفاده می‌شود. این سرنگ‌ها به دلیل شکل مخروطی که در انتهای خود دارند، باعث انتقال راحت مایعات به درون سوندها می‌شوند.

 

سرنگ2 - سرنگ

 

سرنگ انسولین

این نوع سرنگ‌ها برای تزریق انسولین به کار گرفته می‌شوند و سرسوزن در آن‌ها از بدن جدا می‌شود و بر اساس دو مدل ۵۰ واحدی و ۱۰۰ واحدی هستند. در سایر سوزن‌ها، هنگامی که سرسوزن از بدنه آن جدا می‌شود، باعث ایجاد یک فضای مرده می‌‌گردد و مقداری انسولین در این فضا باقی می‌ماند. در این مواقع محاسبه دوز انسولین تزریق‌شده مشکل است و بهترین راه‌حل، استفاده از همین مدل یعنی سرنگ انسولین می‌باشد،‌ چرا که این مشکل را به کمترین حد می‌رساند.

این سوزن، امکان تزریق دوز فرد را به صورت تک واحدی در سرنگ‌های نیم میلی‌لیتری می‌دهد و گیج ۳۱ آن برای تزریق کودکان مناسب است. بیشتر سرنگ‌های انسولین، ۱۰۰ واحدی هستند و هر میلی‌متر از محلول داخل آن ۱۰۰ واحد می‌باشد.

در سرنگ‌های انسولین، قطر و طول سرسوزن با نیاز بیمار متناسب است و باقی‌مانده دارو در سرنگ خیلی کم می‌باشد. این مدل از سرنگ‌ها دارای لنز بزرگنمایی است و با تکنولوژی تراش سه‌گانه ساخته شده است و در هر کیسه پلاستیکی از آن، ۱۰ عدد از این مدل موجود می‌باشد.

 

مهم‌ترین معیارها برای انتخاب سرنگ و نحوه استفاده از آن‌ها در تزریق

برای تزریق‌های زیرپوستی از سرنگ‌هایی با سوزن کوتاه و برای تزریق عضلانی از سوزن بلند استفاده شود.

در هنگام تزریق باید به گیج سرسوزن دقت کرد و از گیج ۲۶ تا ۲۸ برای تزریق داخل پوست بیرونی، ۱۹ تا ۲۷ برای تزریق زیرپوستی، ۲۶ تا ۳۰ برای تزریق عضلانی و ۲۶ و ۲۷ برای هر سه نوع تزریق استفاده شود.

در هنگام تزریقات عضلانی، زیرپوستی و داخل پوستی، زاویه سوزن به ترتیب باید ۹۰ درجه، ۴۵ تا ۹۰ درجه و ۱۰ تا ۱۵ درجه باشد.

سر محفظه سرنگ‌ها باید با سرسوزن همخوانی داشته باشد و هنگام خرید به این موارد دقت شود.

ضخامت سرسوزن با توجه به غلظت و چسبندگی مایع تعیین می‌شود، بنابراین با توجه به این مورد ضخامت مناسب را انتخاب کنید.

با توجه به محل تزریق پوست باید بلندی و ضخامت مناسبی برای سوزن در نظر گرفت.

در هنگام نمونه‌برداری برای بالا بردن طول عمر تیغه میانی و اثربخشی بیشتر از سرسوزن‌های مخروطی استفاده شود.

حداقل حجم تزریق‌شده سرنگ‌ها باید ۱۰ درصد مقیاس کل سرنگ باشد و این کار به منظور حداکثر نمودن دقت در انواع سرنگ‌ها و قابلیت تولید انجام می‌شود.

 

خرید انواع سرنگ پوشش کامل مارک ها

ویژگی سرنگ‌های خوب برای تزریق بدون درد و عوارض این است که به وسیله سیلیکون مدیکال تولید شده باشد و نبود این ویژگی در سرنگ‌ها باعث می‌شود که فرد به مرور زمان و پس از تزریقات متعدد دچار نارسایی کبدی شود.

برای کاهش درد از سرسوزن‌های دو برشه و تیز مانند سرسوزن‌های کره و ژاپن استفاده شود، چرا که نسبت به نمونه‌های ایرانی تیزتر هستند. محل تزریق باید عاری از هرگونه خال، زائده پوستی و التهاب باشد.

شما میتوانید از شرکت تجهیزات پزشکی افراطب که دارای سابقه درخشان در زمین تامین و توزیع صفرتاصد تجهیزات پزشکی و دارای مجوز تجهیز بیمارستانها و مراکز درمانی می‌باشد کالای مورد نظر خود را تهییه کنید. شما عزیزان می‌توانید به صورت شبانه روزی با شرکت افراطب تماس بگیرید و برای خرید کالای پزشکی مورد نظر خود ازطریق کارشناسان و مشاوران فروش ما اقدام کنید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب