دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک یا لیپوساکشن از عمل های زیبایی است که به صورت سرپایی و در کلینیک انجام میشود. این عمل نیاز به بیهوشی ندارد و برای کاهش سایز بدن انجام میگیرد. در این عمل مقدار زیادی چربی از بدن فرد خارج میشود و کاهش سایز صورت میگیرد. این عمل به دستگاه ها و تجهیزات پزشکی خاصی نیاز دارد و باید زیر نظر پزشک متخصص انجام گیرد.

تاثیر این عمل زیبایی بلند مدت است و سلولیت های بدن را از بین خواهد برد. چربی ها در این عمل به صورت فیزیکی حذف میشوند و بیمار درد و خونریزی را تجربه نخواهد کرد.

قسمت هایی از بدن که میتوان با لیپوماتیک برای لاغری آنها اقدام کرد عبارت از شکم، کمر، باسن، قفسه سینه، داخل زانوها، لگن، پهلوها، خط گردن و قسمت پایین چانه ران ها (بیرون و داخل ران ها) بازوها می باشد.

 

مزایای لیپوماتیک - عمل لیپوماتیک

 

مزایای عمل لیپوماتیک نسبت به سایر عمل های زیبایی :

دوره ریکاوری بین ۳ تا ۷ روز می باشد.

برای انجام لیپوماتیک نیاز به بیهوشی نیست و تنها بیهوشی موضعی انجام میگیرد.

چربی های زیر پوست طی این عمل یکنواخت میشوند.

تعداد استفاده از بادی شیپر بسیار کوتاه است و تننها دو هفته طول میکشد.

جمع کردن و کشیدن گوست در این عمل بسیار موثرتر است و ماندگاری طولانی مدت دارد.

ورم و ترشح در این عمل کم است.

احتمال عفونت در لیپوساکشن بسیار کم است.

بیمار نیاز به بستری طولانی مدت نخواهد داشت و فرد بعد از عمل مرخص میشود.

خستگی و جراحت در این عمل زیبایی بسیار کم است.

   

مشکلات احتمالی انجام لیپوماتیک :

انجام لیپوماتیک برای پزشک زمان بر است. زیرا دستگاه بر اساس لرزش یا ویبریشن عمل میکند و این برای پزشک میتواند خسته کننده باشد.

انجام این عمل زیبایی برای چربی های موضعی، همچون چربی ران، شکم و بازوها مناسب است اما ممکن است ویبریشن شدید به بدن بیمار آسیب وارد میکند. این لرزش ها میتواند موجب جراحت و عفونت قسمت هایی از بدن و یا ایجاد مشکل برای کلیه و قلب شود.

همچنین واکنش های آلرژیک برای بدن به همراه داشته باشد. کش آمدن پوست میتواند خارش و تب ایجاد کند یا موجب تهوع، التهاب و سرگیجه برای بیمار شود.

 

عوارض لیپوماتیک - عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

این عمل با استفاده از دیامتر ۲ تا ۵ میلیمتری در بخش های مورد نظر بدن برای لاغری انجام میگیرد. دستگاه از طریق سوراخ های ایجاد شده وارد بافت چربی میشود و با ایجاد موج های فرابنفش چربی را از بین میبرد.

برای بی حسی از محلول مخصوص استفاده میشود. این کار به پیشگیری از خونریزی هم کمک میکند.

چربی و محلول بی حس کننده در نهایت از سوراخ های ایجاد شده روی بدن خارج میشوند.

دستگاه لیپوساکشن ، سیستم ایمنی فعال دارد و در زمان برخورد با بافت چربی متوقف میشود و از این رو خطای پارگی اعضای بدن و سوختگی پوست به پایین ترین حد خود میرسد.

 

نکات مهم پیش از انجام عمل لیپوساکشن :

نکته مهم درباره این عمل این است که باید اطلاعات کافی پیش از انجام آن را داشته باشید. لازم است که به یک مرکز معتبر و مطمئن مراجعه کنید و دوره های مشاوره را در این مرکز بگذرانید.

اگر از داروی خاصی نیز استفاده میکنید باید پزشک خود را مطلع کنید.

  نکات مهم درباره لیپوماتیک - عمل لیپوماتیک  
عوارض انجام لیپوماتیک :

عوارض جانبی این عمل کمتر از سایر عمل های زیبایی است. اما بازهم یک عمل تهاجمی به حساب می آید. عوارض احتمالی انجام لیپوماتیک عبارت است از :

کبودی شدید : کبودی ای ایجاد شده بر اثر انجام لیپوماتیک ممکن است تا هفته ها روی پوست باقی بماند.

التهاب : التهاب و ورم حاصل از جراحی نیز ممکن است تا ۶ ماه در بدن باقی بماند. مایعات نیز از قسمت های سوراخ شده ترشح میکنند.

ترومبوفلبیت : لخته شدن خون در رگ ها که سبب التهاب و مشکلات بعد از آن میشود نیز از عوارض دیگر انجام لیپوماتیک می باشد.

بی نظیمی کانتور : اگر خاصیت ارتجاعی پوست کم باشد یا زخم ها به صورت طبیعی التیام پیدا نکنند و چربی ها به صورت نامساوی برداشته شوند، پوست موج دار یا برآمده خواهد شد.

بی حسی : قسمتهایی از بدن که برای انجام عمل بی حس شده اند ممکن است تا مدتی این بی حسی راداشته باشند.

عفونت : معمولا پس از انجام لیپوساکشن روی پوست عفونتی رخ نمیدهد. اما در این صورت باید از طریق جراحی عفونت را درمان کرد. این کار خطر ایجاد زخم منیز دارند.

سوراخ شدن اعضای داخلی بدن : این اتفاق نیز به ندرت رخ میدهد اما در صورت بروز ان باید سریعا رسیدگی شود.

مشکلات قلبی یا کلیوی :  به دلیل کشیده شدن و مکیده شدن یا تزریق مایعات به بدن ممکن است مشکلاتی برای قلب یا کلیه ایجاد شود.

آمبولی ریه : در صورتی که چربی وارد یک رگ خونی شود به سمت ریه ها میرود و سبب مسدود شدن ریه ها میگردد.

ورم ریوی : به دلیل زریق محلول به بدن ممکن است در ریه جمع شود و ایجاد ورم بنماید.

واکنش آلرژیک : اگر بیمار به دارو یا مواد حین عمل حساسیت داشته باشد واکنش آلرژیک نشان خواهد داد. به این جهت مشاوره پیش از عمل ضرورت دارد.

سوختگی پوست : حرکت دستگاه ویبریشن روی بدن میتواند به پوست یا عصب ها آسیب وارد کند.

 
انجام لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است ؟

طی عمل لیپوماتیک چربی های زیر پوستی بدن از بین میروند و به صورت آنی حذف خواهند شد. کاهش وزن به صورت آنی میتواند مورد توجه افراد زیادی باشد. اما باید به این نکته توجه داشت که عمل های جراحی لاغری، تنها روی چربی های زیر پوست تمرکز دارند و این چربی ها بی خطرترین چربی های بدن هستند. این چربی ها در اطراف اعضای بدن همانند قلب جمع میشوند و ممکن است با ایجاد التهاب خطر بیماری دیابت نوع ۲، حمله قلبی و سکته مغزی و انواع سرطان را به همراه داشته باشند.

پس این را در نظر داشته باشید که انجام لیپوساکشن تنها چربی های موضعی و زیر پوستی را از بین میبرد و مشکل اصلی همچنان به قوت خود باقی است.

نکته بعدی این است که فرد بدون رژیم یا تحرک بدنی و ورزش مقدار زیادی چربی را از دست میدهد. در حقیقت تغییری در سبک زندگی فرد ایجاد نشده و امکان بازگشت اضافه وزن برای او وجود دارد. پس بهتر است کاهش وزن با ورزش و رژیم غذایی مناسب همراه باشد تا تاثیر خود را داشته باشد.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب