دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

لاکر

لاکر

لاکر

لاکر بیمارستانی | کمد کنار تخت بیمارستانی

 

لاکر یا کمد کنار تخت بیمارستانی از تجهیزات پزشکی هتلینگ به شمار میرود. این کمد محل قرار دادن وسیله های مربوط به بیمار و همراه او می باشد. این وسیله دارای کمد و کشو است و همچنین دارای ۴ چرخ برای حرکت و جابجایی آسان می باشد.

طراحی این کمدها زیبا و منحصر به فرد است و بدنه محکم و مقاومی دارند. این کمدها از یک چهارچوب آلومینیومی ساخته میشوند. بدنه این کمدها از جنس های متفاوتی است و بسته به سلیقه تولید کننده و استانداردهای سازمان غلوم پزشکی دارد.

استحکام این کمدها بالا بوده و در صورت معیوب شدن تنها نیاز به تعویض همان قطعه آسیب دیده است. ارتفاع این کمدها همتراز با تخت بیمار است تا دسترسی به آن راحت باشد.

 

لاکر بیمارستانی - لاکر

اجزای لاکر بیمارستانی

کمدهای بیمارستانی دارای قسمت های مختلف است و معمولا در قسمت پایین دارای کمد و در بالا کشوها قرار دارند. کمد فضای بزرگی دارد تا ساک و وسیله های بیمار مانند کفش، کیف و … به راحتی داخل آن جا بگیرد. برای کشوها فضای کمتری در نظر گرفته شده و مناسب قرار دادن عینک، موبایل، کتاب، دارو و … می باشد.

به طور کلی لاکرها متناسب با فضای بیمارستان و کلینیک و مراکز درمانی طراحی شده و در این فضاها مورد استفاده قرار میگیرد.

 

مواد تشکیل دهنده لاکرها

تجهیزات بیمارستانی و هتلینگ معمولا از موادی ساخته میشوند که قابل شست و شو و ضدعفونی شدن باشند. لایه در نظر گرفته شده برای اسکلت این کمدها، اگر از پلاستیک تزئینی است، نباید ضخامتی بیشتر از ۱۵ میلیمتر داشته باشد. قسمت زیرین اسکلت نیز از چوب پهن برگ ۱۸ میلیمتری ساخته شده و به لبه های بودن حفاظ آن پرچ شده است.

این کمدها دارای چوب های عمودی در قسمت چهارچوب و ریل متناسب با سطح زمین هستند. این جنس متریال و مواد مورد استفاده برای ساخت لاکرها، ایمنی و استحکام را ایجاد میکنند. چرخ ها با پیچ به کمد متصل میشوند تا کار حرکت لاکر آسان تر شود. چرخ ها نباید از چوب باکفیت پایین تولید شوند زیرا زودتر از بین خواهند رفت.

ضخامت قفسه و تقسیم بندی ها، کمتر از ۱۲ میلیمتر نیست و در صورت استفاده از خرده چوب، نباید کمتر از ۱۵ میلیمتر باشد.

چرخ های لاکر دارای قطر بین ۵ تا ۷ سانت است و این میزان به سلیقه تولید کننده بستگی دارد. جنس چرخ ها از پلی آمید یا PVC است و قابل شست و شو و ضدعفونی کردن هستند. به منظور جلوگیری از زنگ زدگی یا استهلاک و ایجاد سر و صدای احتمالی،چرخ ها از فلز ساخته نمیشوند.

 

به طور کلی چرخ این کمدها دو دسته اند :

چرخ های ترمز دار : از این چرخ ها به منظور جلوگیری از حرکت ناگهانی کمد استفاده میگردد. این مدل چرخ ها طرفداران بیشتری در بازار دارند.

چرخ گردان بدون ترمز

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب