دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

هد ایموبلایزر

هد ایموبلایزر

هد ایموبلایزر

هد ایموبلایزر از تجهیزات پزشکی کاربردی در اورژانس می باشد. این وسیله برای ثابت نگهداشتن سر و گردن روی تخت های اورژانس کاربرد دارد. از هد ایموبلایزرها جهت حمل بیماران ترومایی یا آسیب دیده در تصادفات و جهت جلوگیری از آسیب های نخاعی استفاده میشود.

نگهدارنده سر (هد ایموبلایزر) از نوعی فوم خاص با روکش قابل شست و شو ساخته شده است و استحکام خوبی دارد. همچنین امکان استفاده از این وسیله در زمان رادیوگرافی وجود دارد و ۱۰۰% پرتوی ایکس را از خود عبور میدهد.

هد ایموبلایزرها در رنگ های مختلفی عرضه میشوند.

  موارد استفاده از هد ایموبلایزرها - هد ایموبلایزر  

موارد استفاده از هد ایموبلایزرها

نگهدارنده سر یا هد ایموبلایزر جهت ثابت نگهداشتن سر در مصدومیت های نخاعی و X-Ray مورد استفاده می باشد.

این وسیله روی هر نوع برانکارد تاشو، انواع اسکوپ و لانگ بک برد قابل استفاده است.

هد ایموبلایزر قابل شست و شو با انواع مواد شوینده و استریل کننده است.

این وسیله را برای ثابت نگه داشتن سر و گردن میتوان روی هر نوع تخته مخصوص جراحات نخاعی قرار داد.

این وسیله یک ابزار امدادی کاملا عمومی است و برای استفاده روی هر نوع تخته مخصوص جراحات مهره ای و نخاعی مناسب می باشد.

استفاده از هد ایموبلایزرها موجب صرفه جویی در وقت و انجام سریع تر و حرفه ای تر کارها خواهد شد.

  ضرورت استفاده از هد ایموبلایزر - هد ایموبلایزر  

ضرورت استفاده از هد ایموبلایزر

مهمترین دلیل استفاده از هد ایموبلایزرها این است که به این وسیله امدادگر سریعتر و حرفه ای تر عمل میکند. به این دلیل که هد ایموبلایزر به راحتی روی هر نوع تختی نصب میشود و فرصتی جدید را در اختیار امداد گر میگذارد تا مجروح را نجات دهد.

وقت امدادگران با این وسیله کمتر تلف خواهد شد و به قطعات و ابزار دیگری برای ثابت نگهداشتن سر مجروح نیاز ندارند. در حالت ایده آل تثبیت کننده سر از قبل به تخت بسته شده و همیشه آماده استفاده می باشد.

این وسیله بسیار کارآمد است و استفاده از آن اهمیت دارد. زیرا روی هر نوع تخته مخصوص حمل بیمار نصب میشود و کار امداد را آسان میکند.

تخته های مخصوص جراحات نخاعی یا مهره ای ممکن است گاهی عوض شوند یا تغییر کند. استفاده از این تثبیت کننده ها در هر نوع تخت ممکن است و میتوان از آنها به راحتی استفاده کرد.

این وسیله بسیار بادوام است و در مقابل عناصر دیگر و فشار بسیار مقاوم عمل میکند. در برابر باد و باران یا آب مقاوم است و از این لحاظ عملکرد مطلوبی دارد. این ویژگی بسیار مورد توجه است زیرا ممکن است این وسیله مدت زیادی در فضای باز بماند و یا رها شود. به این جهت باید مقاوم باشد تا کارایی خود را از دست ندهد.

همچنین به امدادگران کمک میکند تا بدون نگرانی از خرابی یا فرسودگی قطعات تخته نخاعی، تثبیت کننده را در محل مورد نیاز قرار دهند.

خصوصیت دیگر این وسیله قابلیت شناور بودن آن است. اگر امدادگر بخواهد مجروح را در موقعیت اورژانس در جریان آب تثبیت کند، این ویژگی هد ایموبلایزر بسیار به کار می آید.

داخل این وسیله بخشی از جنس فوم ساخته شده که موجب شناور ماندن آن میشود. این ویژگی یک خصوصیت حیاتی است که موجب صرفه جویی در زمان و بقای بیشتر مجروح خواهد شد.

این تثبیت کننده به خوبی از سر محافظت میکند و در حقیقت این هدف اصلی استفاده از آن می باشد. مهم است که سر قربانی در زمان حمل به بیمارستان محافظت شود و گردن او ثابت نگه داشته شود.

در دو طرف آن بالش هایی قرار دارد که آنرا محکم و ثابت میکند و به حفاظت بیشتر از سر کمک خواهد کرد.

بالش ها در جای خود قفل میشوند و سر قربانی به خوبی حمایت میشود و ثابت میماند. برای ثابت ماندن بهتر سر و گردن از یک نوار استفاده میشود و حمایت بیشتری از سر قربانی وجود خواهد داشت.

در زمان انتقال بیمار به بیمارستان و برای معاینات بیشتر استفاده از این وسیله اهممیت زیادی دارد. زیرا سر و گردن و نخاع و مهره های آن از حساس ترین نواحی بدن هستند. حت جراحات جزتی در این ناحیه میتواند زندگی بیمار را تحت تاثیر قرار دهد.

معمولا پس از حادثه باید از صدمات بیشتر به سر و گردن مجروح جلوگیری کرد. استفاده از این وسیله یک شیوه ایده آل برای محافظت از بیمار می باشد.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب