دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

واکر چیست؟

واکر چیست؟

واکر | خرید انواع واکر

واکر

واکر یکی از تجهیزات پزشکی است که برای بیماران و به ویژه افراد سالمند که مشکل حرکت در پاها را دارند، مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از مشکلات رایج برای سالمندان اختلالات حرکتی است. راه رفتن برای سالمندان به دلیل بیماری یا کهولت سن، با وسیله هایی مانند واکر آسان تر میشود.

عدم توانایی در حرکت پاها و به ویژه راه رفتن تنها یک مشکل جسمی نیست و میتواند در روحیه فرد نیز تاثیر داشته باشد. استفاده از واکرها این مشکل را حل میکند و تا حدی امکن راه رفتن را به فرد میدهد. اما مهم است که واکر مناسب را برای این کار انتخاب کنید. این محصول انواع مختلفی دارد که در ادامه به توضیح درباره آنها خواهیم پرداخت.

 

خرید واکر - واکر چیست؟

انواع واکر

واکر استاندارد

محبوب ترین و پرطرفدارتین نوع واکرها، واکر استاندارد است. این وسیله دارای چهار پایه است و یک دسته دارد که به نگهداشتن واکر کمک میکند. کاربر باید دسته را نگه دارد و واکر را بلند کند. سپس آنرا چند قدم جلوتر از خود قرار داده و روی زمین بگذارد. به این ترتیب حرکت و راه رفتن آسان تر میشود. واکر استاندارد وزن سبک، کیفیت بالا و طراحی استاندارد دارد.

 

واکر جلو چرخ دار

کار با واکرهای استاندارد برای برخی افراد کمی دشوار است و ممکن است توان برداشتن آن برای آنها امکان پذیر نباشد. از این جهت بهتر است از واکرهای چرخ دار استفاده کنند. در زیر پایه های این وسیله دو چرخ وجود دارد و حرکت آن به وسیله چرخ ها آسان تر است. این مدل به ویژه برای کسانیکه قدرت دست آنها کم است، بسیار مناسب می باشد.

 

رولیتر

نوع دیگر واکرها، رولیتر است. این مدل چهارپایه و یک دسته دارد که چهار پایه آن دارای چرخ هستند. همچنین برای نگهداشتن چرخ ها یک ترمز تعبیه شده که با فشرده شدن عمل میکند. این ویژگی آنرا تبدیل به بهترین واکر موجود در دنیا کرده و به ویژه برای سالمندان بسیار مناسب می باشد.

 

رولاتور - واکر چیست؟ 

نکات مهم برای خرید واکر مناسب

پیش از خرید واکرها بهتر است ابتدا بدانید که این وسیله را به چه منظور خریداری میکنید؟ واکرهای مناسب برای استفاده در منزل با مدل های مناسب برای پیاده روی تفاوت دارند. رولیترها و واکرهای چرخدار برای استفاده در بیرون منزل مناسب ترند. اما برای استاده داخل خانه بهتر ست از مدل های معمولی این محصول استفاده شود.

در زمان خرید باید ابعاد و اندازه آنرا نیز در نظر داشته باشید. اگر تصمیم به خرید این محصول برای سالمندان دارید، باید قد و اندازه بدن انها را در نظر داشته باشید تا در زمان استفاده آزاردهنده و بلند یا کوتاه نباشد. وزن سالمند نیز از موارد مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

در زمان خرید باید به اندازه و فضایی که قرار است به این وسیله اشغال شود، در نظر داشت. اگر جزو افرادی هستید که زیاد سفر میروید بهتر است نوع تاشوی واکرها را انتخاب کنید. این محصول به راحتی جمع میشود و داخل خودرو جا میگیرد.

مدت زمان استفاده از واکرها  نیز مهم است. برخی افراد در مدت محدود و به طور مثال تنها بعد از یک عمل جراحی نیاز به استفاده از واکر دارند. استفاده از این وسیله تتا زمان بهبود لازم است و بعد از آن بلااستفاده خواهد بود. پس بهتر است یک مدل مناسب و مقرون به صرفه آنرا انتخاب و خرید کنید.

مدل استاندارد به این منظور مناسب تر است و توصیه میشود آن را انتخاب نمائید.

 

روش استفاده از واکرها

برای استفاده از واکر ابتدا باید آنرا بلند کنید و یک قدم جلوتر قرار دهید. اگر نوع چرخدار این محصول را استفاده میکنید کافی است به اندازه یک قدم انرا به جلو حرکت دهید.

قبل از حرکت مطمئن شوید که هر چهار پایه روی زمین قرار دارند.

سپس باید به جلو خم شوید و پای ضعیف را بلند کرده و اندازه یک قدم به جلو بردارید.

دسته ها را باید محکم نگه دارید و به سمت پاین فشار دهید و پای سالم را در کنار پای دیگر قرار دهید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب