دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

ویلچر ارتوپدی

ویلچر ارتوپدی

ویلچر ارتوپدی

ویلچر ارتوپدی | خرید و قیمت ویلچر ارتوپدی

 

ویلچر ارتوپدی به ویلچرهای معمولی که در خیابان و مراکز آموزشی می بینید اطلاق می شود. دارای چهار چرخ بادی و جاپایی با قابلیت تنظیم و جداشدن است. جنس بدنه استیل بوده و استحکام لازم برای تحمل وزن تا ۱۲۰ کیلوگرم را دارد.

همه امکانات یک ویلچر معمولی در ویلچر ارتوپدی تعبیه شده است. قیمت ویلچر ارتوپدی را تلاش کرده ایم پایین نگهداریم تا نسبت به کیفیت ویلچر ارزان باشد و قشر کم بضاعت هم امکان تهیه ویلچر ارتوپدی را داشته باشند البته در صورتی که به طور موقت قصد استفاده از ویلچر ارتوپدی را دارید؟ خرید ویلچر ارتوپدی دست دوم برای شما بهتر است

شرکت تجهیزات پزشکی افراطب یکی از معتبرترین شرکت های تجهیزات پزشکی توزیع کننده و فروشنده تجهیزات انواع ویلچرها از جمله ویلچرهای اورتوپدی می‌باشد. شما می‌توانید به صورت شبانه روزی با مشاوران و فروشندگان شرکت ما تماس حاصل کنید و برای خرید انواع ویلچر و سایر تجهیزات پزشکی خانگی اقدام کنید.

 

انواع ویلچر

ویلچرهای غیربرقی همان ویلچرهای مکانیکی هستند که به انواع مختلفی تقسیم می شوند.از معرفی انواع ویلچرهای مکانیکی میتوان به ویلچر ساده،ویلچر ارتوپدی،ویلچر سی پی،ویلچر برانکاردی،ویلچر حمامی،ویلچر اسپرت،ویلچر ام آر آی ، ویلچر اطفال اشاره کرد.که در ذیل،معرفی آنها آمده است:

ویلچر ساده

ویلچرهای ساده، جزو اولین و ساده ترین انواع ویلچر بوده و معمولاً وزن کمتری نسبت به ویلچرهای برقی دارند. ویلچرهای ساده برخلاف ویلچرهای برقی، امکانات بخصوصی ندارند و از جریان برق برای حرکت دادن آن ها استفاده نمی شود.

در این نوع ویلچرها، کاربر می بایست به کمک چرخ های بزرگ عقب ویلچر، خود را جابجا کند. ویلچرهای ساده، عمدتاً برای افرادی کاربرد دارند که خودشان توانایی حرکت دادن ویلچر را داشته ولی به دلیل مشکل پیش آمده، نمی توانند بر روی پای خود حرکت کنند. ترمز، دستگیره ثابت و زیرپایی تاشو، ازجمله مهم ترین قابلیت های این نوع ویلچرها می باشد. همچنین این نوع ویلچرها، جای کمتری اشغال نموده و حمل و نقل راحت تری دارند.

 

ویلچر1 - ویلچر ارتوپدی

 

ویلچر ارتوپدی

ویلچرهای ارتوپدی در واقع تمامی قابلیت های ویلچرهای ساده را دارا می باشند. علاوه بر قابلیت های ذکر شده، در این نوع ویلچرها قابلیت آن را دارید که زیردستی و جاپایی را از هم جدا کنید. به عنوان مثال، این قابلیت می تواند برای افرادی که توان حرکت به داخل اتومبیل را ندارند، مفید باشد. قیمت ویلچر های ارتوپدی در مقایسه با ویلچرهای ساده، اندکی بالاتر است.

 

ویلچر اسپرت

توانایی و تمایل به ورزش کردن در افراد کم توان، همانند هر فرد دیگری در جامعه وجود دارد. ورزشکاران در مسابقات ورزشی، از ویلچرهای اسپرت استفاده می کنند. ویلچرهای ورزشی بسیار سبک بوده و در عین حال قابلیت چرخش و حرکت سریع را داشته و کاملاً استوار و محکم در جای خود، تعادل کاربر را حفظ می کنند.

ویلچر سی پی

بیماران فلج مغزی و یا بیماران سی پی، می بایست از ویلچرهای سی پی استفاده کنند. نگهدارنده سر، نگهدارنده گردن، نگهدارنده ران، نگهدارنده پهلو و همچنین جدا کننده پا ازجمله مهم ترین قابلیت‌های این دسته از ویلچرها می باشد.

ویلچر برقی

ویلچرهای برقی، دارای باتری قابل شارژ هستند. باتری این دسته از ویلچرها با نیروی برق شارژ شده و نیروی لازم برای حرکت دستگاه را فراهم می کنند. موتور این نوع ویلچرها به گونه ای طراحی شده است که بتواند سرعت های مختلفی را برای دستگاه به ارمغان آورد. کاربر به راحتی با استفاه از اهرم کنترل گری می تواند سرعت و جهت حرکت را تنظیم کرده و یا دستگاه را از حرکت نگه دارد. ویلچر برقی در مقایسه با ویلچرهای دستی، تکنولوژی پیچیده تری دارند و از این رو سنگین تر می باشند. و همچنین قیمت ویلچر های برقی در مقایسه با ویلچرهای ساده بالاتر است.

ویلچر پله رو

ویلچرهای پله رو به ویلچرهای بالابر نیز معروف هستند. تکنولوژی پیشرفته افزایش ارتفاع، قابلیتی است که به برخی از ویلچرهای برقی اضافه شده و به کاربر کمک می کنند تا به اجسامی که در ارتفاع بالا قرار دارند، دسترسی داشته باشند. این نوع ویلچرها را می توان بر لبه مخصوص کنار برخی پله های مجهز سوار کرده و فرد را بین طبقات جابجا کرد.

ویلچر حمام و توالت

ویلچر حمام و یا توالت، دارای محلی برای قرارگیری لگن و یا توالت فرنگی می باشند. لگن ویلچر را می توان به راحتی از ویلچر جدا کرد. این نوع ویلچرها حمام کردن کاربر را آسان کرده و به خوبی بر روی توالت فرنگی فیت می شوند. وزن کم و همچنین اندازه کوچک این نوع ویلچرها، کمک خواهد کرد تا به راحتی قابل حمل بوده و از درب حمام عبور کنند. همچنین جنس این نوع از ویلچرها، از استیل بدون زنگ بوده و مورد مناسبی برای استفاده در حمام و توالت می باشد.

ویلچر کودکان

کودکان و همچنین نوجوانان ازجمله افرادی هستند که وزن کم و یا جثه کوچکی دارند. از این رو، ویلچری که برای این دسته از افراد انتخاب می شود، می بایست سبک باشد تا اگر از نوع دستی بود، کاربر بتواند به راحتی آن را جابجا کند. برخی از ویلچرها، این قابلیت را دارند که متناسب با رشد کودک، بتوانید سایز ویلچر را نیز تغییر دهید.

لوازم جانبی ویلچر

افزودن یک سری لوازم به ویلچر می تواند ایمنی و راحتی کلی آن را افزایش دهد. صندلی های چرخدار برای کمک به کاربرانی که دچار چالش های حرکتی هستند طراحی شده تا بتوانند به راحتی با مردم و دنیا تعامل داشته باشند. اگرچه این لوازم اضافی هستند و همراه صندلی چرخدار نیستند اما بسیار مفید هستند و به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، ایمنی شما را افزایش می دهند.

    ویلچر ارتوپدی1 - ویلچر ارتوپدی  
کوله پشتی

به جای حمل آیتم ها به طور نامنظم یک کولی پشتی یا کیف حمل می تواند پشت صندلی قرار گیرد و یک راه ایمن برای ذخیره وسایل شماست. چندین گزینه برای کیف حمل با تنوعی از اندازه و زیپ ها موجود است. کیفی را برای حمل انتخاب کنید که بتواند به آسانی نیازهای روزانه شما را برآورده ساخته و فضای کافی را برای لوازم شما داشته باشد.

این کیف ها به آسانی به پشت صندلی چرخدار متصل شده و در تمام طول روز ثابت می مانند. از مواد قابل شست و شو ساخته شده اند و می توان گفت که یک جزء لازم برای کاربران محسوب می شود.

 
کاور رینگ

کاور رینگ نگهداری آن روی چرخ ها را برای حرکت آسان تر تسهیل می کند. این کاورها در تنوعی از رنگ ها و سبک ها وجود دارد. دستگیره هندریم ها برای دستان شما نرم و راحت هستند. پارچه آن قابل شست و شو است و دستگیره ای محکم برای هل دادن و یا حرکت دادن ویلچر می باشد. کاور دستگیره هندریم متناسب با چرخ استاندارد ۲۴ اینچی ساخته شده و کاملا قابل شست و شو است.

 
دستگیره اهرم ترمز

ترمز ویلچرهای مکانیکی اغلب سخت در محل قفل می شوند. اکستنشن اهرم ترمز برای اهرم هایی که قابلیت افزایش طول دارند موجود است. دستگیره های قفل چرخ رنگی هستند و طوری طراحی شده اند که حرکت زیرپایی ها را آسان تر می سازد. این دستگیره ها در انواع دستی استاندارد جایگزین دستگیره های کارخانه می شود که برای پرستاران و یا هر کسی با قدرت دست کم که در کشیدن اهرم ترمز مشکل دارد می شود. این دستگیره ها برای کاربران صندلی چرخدار یا مراقبان آن ها آسان است تا به راحتی ترمز و زیرپایی را در انواع دستی جابه جا کنند.

 
پایه ضد واژگونی

یکی از بزرگترین ریسک ها برای صندلی چرخدار امکان واژگونی آن ها به سمت عقب است. وجود یک اهرم در عقب صندلی چرخدار بهترین راه برای کمک به جلوگیری از واژگونی آن است. این میله فلزی به آسانی به پشت ویلچر متصل شده و در یک زاویه خاص نسبت به زمین قرار می گیرد. اگر ویلچر بخواهد واژگون شود اهرم پشتی صندلی آن را گرفته و از هر حرکت اضافی ای جلوگیری می کند. این لوازم جانبی به راحتی به ویلچر متصل شده و از واژگونی صندلی به عقب جلوگیری می کند. این دسته ضد واژگونی در عقب ویلچر دارای یک سایز استاندارد است و قابلیت اتصال به هر ویلچری را دارد. همین طور قابل تنظیم نیز هستند.

مجهز ساختن صندلی چرخدار به لوازم یدکی راهی آسان برای سفارشی کردن آن است. افزودن کاور رینگ رنگی، دستگیره یا یک کیف همراه سفرهای شما را آسان تر و قابل تنظیم تر می سازد.

با توجه به مطالعه این مقاله شما قادر خواهید بود یک ویلچر مناسب با نیاز خود را پیدا کنید. سپس میتوانید با شرکت تجهیزات پزشکی افراطب تماس حاصل کرده و ویلچر مورد نظر خود را تهیه کنید. مشاوران و متخصصان فروش این شرکت با آگاهی کامل شما را برای خرید انواع ویلچر، ویلچر اورتوپدی و دیگر اقلام پزشکی شمارا راهنمایی خواهد کرد.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب