دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو
پلیت کوتر

پلیت کوتر

پلیت کوتر | خرید پلیت کوتر

پلیت کوتر از تجهیزات پزشکی مصرفی در اتاق عمل می باشد. این وسیله پیش از جراحی روی قسمتی از بدن (مانند ران) قرار میگیرد تا از بدن بیمار در برابر اثرات مخرب جریان برق محافظت نماید.

در حقیقت این وسیله یک پد است که خطرات احتمالی جریان برق را برای بدن بیمار به صفر میرساند. در زمان استفاده از الکتروکوتر، جریان الکتریکی جهت انجام یک کار خاص مانند برش یا حذف پوشت اضافی به بدن بیمار اعمل میشود. این انرژی الکتریکی باید از بدن بیمار خارج گردد و این کار توسط پلیت کوترها اتفاق میافتد. جریان برق خروجی از طریق کابل این پد به ژنراتور الکتورکاتر باز میگردد.

لازم است که به این وسیله جریان برق از بدن بیمار خارج شود. در غیر این صورت موجب سوختگی و صدمه به پوست خواهد شد. هدایت کننده پلیت بسیار بزرگتر از ابزار الکترود فعال است و جریان برق روی یک سطح بزرگ پراکنده میشود. به این جهت حرارت بافت قسمتی که زیر این پد قرار دارد به حداقل میرسد.

اگر طول جراحی زیاد باشد و استفاده از الکترود طولانی شود، انتقال جریان برق میتواند موجب سوختگی بدن بیمار گردد.

به این جهت بهتر است از دو پلیت کاتر به صورت همزمان روی قسمتی از بدن استفاده گردد. این کار خطرات استفاده از الکترود را کاهش میدهد و آسیبی به بدن بیمار نخواهد رسید. باید در حین کار با الکترود جوانب احتیاط را رعایت کرد. زیرا ریختن آب روی پلیت داغ، احتمال سوختگی را زیاد میکند.

  انواع پلیت کوترها - پلیت کوتر  

قسمت های مناسب بدن برای قرار دادن

  • جلویی ران چپ و راست
  • چپ و راست باسن
  • بازوی چپ و راست

انواع پلیت کوتر

این محصول در ۴ نوع عرضه میشود

انواع تک لبه و دو لبه و دو نوع مخصوص کودکان و بزرگسالان

 

نکات مهم درباره استفاده از پلیت کوترها

قدرت برخی الکترودها بسیار زیاد است و استفاده از یک عدد این وسیله کافی نیست. بنابراین باید حداقل بیش از دو عدد از این محصول مورد استفاده باشد تا حرارت بهتر کنترل شود. همچنین مانع از سوختگی بدن بیمار خواهد شد.

پزشکان و کارکنان اتاق عمل باید دستورالعمل استفاده از این محصول را بدانند تا آسیبی به بیمار نرسد.

این وسیله یک صفحه نرم و انعطاف پذیر است و از طریق کابل سه متری به دستگاه وصل میگردد.

این وسیله خاصیت انعطاف پذیری بالایی دارد و در بخش های مختلف بدن قابل استفاده است. هرچند که بیشتر روی ران چسبانده میشود.

نقش صفحه بیمار تکمیل کننده، تکمیل کننده جریان الکتریسیته است و برای بستن عروق، برش بافت و از بین بردن بافت کاربرد دارد.

در حقیقت این وسیله یک چسب رسانای آب است که در شکاف پوست جریان پیدا میکند. از این وسیله در زمان آندوسکوپی هم میتوان استفاده کرد و به این دستگاه نیز قابل اتصال است.

بعد از اتصال این پد به بدن، مابین دو صفحه یک مقاومت ایجاد میشود و اگر اتصال به درستی انجام گرفته باشد مقاومت درستی هم خواهیم داشت. در صورت اتصال اشتباه دستگاه خطای پلیت را اعلام میکند.

این محصول دارای جنس و ابعاد مختلف است که انتخاب آن به توان خروجی دستگاه بستگی دارد.

اگر پلیت ها دارای فرورفتگی، چروک و خمیدگی هستند نباید ازآنها استفاده کرد. زیرا موجب سوختگی میشوند.

ابعاد این پد مناسب با سن بیمار انتخاب میشود.

محل قرار گیری نیز نزدیک محل مورد نظر برای جراحی است تا جریان الکتریکی از قلب یا شش عبور نکند.

 

نحوه نصب پلیت کوترها

در روش الکتروسرجری، الکتروکوتر با جریان برق، جهت بستن مویرگها، عروق و برش بافت یا از بین بردن بافت کاربرد دارد. در حقیقت جریان الکتریکی اعمال میشود تا بافت را بسوزاند.

الکتروکوتر یک بسامد رادیویی است که دو الکترود به آن متصل میشود. پلیت یک رسانا است و در زیر ران بیمار قرار میگیرد تا جریان الکتریکی را دفع کند. جریان الکتریکی از طریق کابل ها و الکترود فعال به بدن بیمارمنتقل میشود و له علت مقاومت بالای مابین بافت ها گرما تولید میگردد. سپس این گرما باعث از بین رفتن بافت میشود.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب