دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

ژل لوبریکانت

ژل لوبریکانت

ژل لوبریکانت

ژل لوبریکانت | انواع ژل لوبریکانت

 

ژل لوبریکانت از تجهیزات پزشکی مصرفی است که مصرف خانگی نیز دارد. استفاده از این ژل به درمان خشکی واژن کمک میکند. این مشکل ممکن است به دلایلی همچون استفاده از موادشیمیایی، شیمی درمانی، یائسگی،شیردهی و کم شدن میل جنسی یا کم آبی بدن ایجاد شود. احساس درد در زمان نزدیکی نشانه این بیماری است و بهتر است در این شرایط  به پزشک مراجعه شود.

 

ژل لوبریکانت - ژل لوبریکانت

انواع ژل‌ لوبریکانت

ژل‌های لوبریکانت بر پایه آب

از این نوع ژل در طول رابطه جنسی استفاده میشود و موجب کاهش اصطکاک و کاهش درد واژن خواهد شد. همچنین به دلیل خاصیت روان کنندگی، مانع از پاره شدن کاندوم میشود. این ژل در پزشکی کاربردهای مختلفی دارد و متخصص زنان برای سهولت معاینه و یا سونوگرافی واژینال از آن استفاده میکنند.

استفاده از این ژل حساسیت ایجاد نمیکند و به راحتی نیز شسته میشود. به دلیل داشتن مواد آنتی باکتریال نیز مانع از ایجاد عفونت خواهد شد.

 

ژل‌های لوبریکانت بر پایه روغن

این نوع از ژل های لوبریکانت بر پایه روغن نارگیل و وازلین هستند و به راحتی با آب پاک نمیشوند. این ژل دارای ویتامین E است و بهتر است بانوانی که به ویتامین E یا وازلین حساسیت دارند از آن استفاده نکنند.

استفاده از این ژل به دلیل وجود روغن نارگیل PH را کاهش میدهد و زمینه ابتلا به واژینوز را فراهم  میکند. همچنین باعث آسیب دیدن کاندوم و پاره شدن آن میشوند.

ژل‌های لوبریکانت بر پایه سیلیکون

این نوع از ژل های لوبریکانت نسبت به ژل‌ لوبریکانت بر پایه آب، دوام و غلظت بیشتری دارند اما به راحتی جذب یا پاک نمیشوند. استفاده از این نوع ژل باعث ایجاد لایه نازک روی سطح مورد نظر میشود و به راحتی محیطی برای رشد باکتری و آلودگی را فراهم میکند.

بهتر است از این ژل همزان با دیگر محصولات سیلیکونی استفاده نشود. زیرا احتمال عفونت را بالاتر خواهد برد. زیرا باعث ایجاد واکنش شیمیایی میگردد. همزمان استفاده از کاندوم لاتکس با این ژل بلامانع است.

 

لوبریکات طبیعی

استفاده از محصولات طبیعی همیشه حساسیت کمتری ایجاد میکند. اما استفاده از این نوع لوبریکانت همزمان با کاندوم باعث پارگی و اسیب به کاندوم میشود.

کاربرد پزشکی ژل های لوبریکانت

کاربرد این ژل متفاوت است و در زمینه پزشکی و معاینات واژینال و آزمایشات مقعدی کاربرد دارد. استفاده از آن مانع از خراشیده شدن دیواره واژن میشود و همچنین در سونوگرافی نیز کاربرد دارد.

اما استفاده ازاین محصول میتواند عوارضی نیز داشته باشد. شایع ترین این عوارض شامل حساسیت و عفونت خواهد شد. بروز تنگی نفس، خارش و تورم در ناحیه گلو و زبان یا صورت میتواند تاثیر مصرف این ژل باشد. در صورت مشاهده این عوارض حتما به پزشک مراجعه کنید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب