دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو
گاز استریل

گاز استریل

گاز استریل | انواع گاز استریل  

گاز استریل یک پارچه توری نزک است که جهت بستن و پانسمان کردن انواع زخم کاربرد دارد. این پارچه دارای منافذ باز است و در ابعاد ۱۰×۱۰ یا ۲۰×۲۰ تولید میشود. پس از تولید و استریل شدن برای بهوبد زخم ها و جلوگیری  از خونریزی استفاده میشوند.

این محصول در بیمارستانها، مراکز درمانی، کلینیک ها و حتی در منازل از تجهیزات پزشکی مصرفی پرکاربرد به شمار میرود.

ترشحات ناشی از زخم یا جای سوختگی به سرعت عفونت میکند و آلودگی را به خود جذب میکند.برای جلوگیری از تشدید زخم و جلوگیری از خونریزی و التیام زودتر زخم ها از انواع گاز پانسمان یا استریل استفاده میشود. کاربرد انواع این محصول متفاوت است.

این محصول در بسته های یک عددی و استریل عرضه میشوند. در زمان خرید باید به تاریخ تولید و انقضاء آنها توجه کرد.

 

خرید گاز استریل - گاز استریل

انواع گازهای استریل

بستن زخم و جراحت با پارچه از گذشته مرسوم بوده است. اما این پارچه باید تمیز و استریل باشد تا عفونت بیشتری ایجاد نشود. همچنین استفاده از پارچه ها جلوی خونریزی را میگیرد. پارچه های نازک و استریل شده، امروزه کاربرد زیادی در پانسمان زخم ها دارند.

این محصول در جراحی نیز کاربرد دارد و از انواع مختلفی برخوردار می باشد.

 

گاز های استریل خطی :

این مدل از گازهای استریل، جهت جذب خون و مایعات در اتاق عمل کاربرد دارند. به دلیل وجود یک رشته نخ باریم با ۵۵% سولفات باریم می باشد. اگر نخی از این گاز در بدن بیمار باقی باشد، در راید.گرافی قابل مشاهده خواهد بود.

 

گاز های استریل ساده :

نوع ساده گازهای استریل جهت پانسمان خارجی پوست استفاده میشود و در پک های یک عددی عرضه میشود.

از گاز های استریل ساده به منظور پانسمان بخش خارجی پوست استفاده می شود.

 

کاربرد انواع گازهای استریل :

جذب ترشحات اضافه زخم : استفاده از گازهای استریل باید به دقت انجام گیرد. هدف از گذاشتن گاز استریل روی زخم جذب ترشحات و جلوگیری از خونریزی است.پس باید به این مورد دقت کرد تا از رشد عفونت و باکتری جلوگیری شود.

پانسمان متناسب با اندازه زخم : پانسمان باید مطابق با اندازه زخم باشد تا از آن محافظت کند. دور و اطراف زخم باید کاملا پوشانده شود.

 

استفاده از باند و گاز مناسب :

پانسمان مناسب و ایده آل آن است که مانع رسیدن اکسیژن به خون نشود. همچنین باید در هموستازسازی زخم کمک کند و درد را کاهش دهد. پانسمان درست و اصولی مانع از رسیدن اکسیژن، دی اکسید کربن و بخار آب به زخم نمیشود.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب