دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو
گان

گان

گان | خرید گان | انواع گان

 

گان از تجهیزات پزشکی مصرفی است و در انواع مختلفی به بازار عرضه میشود. پوشیدن گان برای پرسنل بیمارستان مانند جراحان و حتی برخی بیماران لازم و ضروری است و بنار بر نوع مصرف و نیاز تهیه میشود.

خرید گان - گان

انواع گان

گان یکبار مصرف

این دسته از گانها بسیار سبک هستند و پوشیدن آنها برای جراح بسیار راحت است. استفاده از آنها تنها برای یکبار امکان پذیر است و باید پس از مصرف دور انداخته شوند.

این گانها بدون بافت هستند و با اتیلت اکساید یا گاما استریل شده اند.

این محصول تاریخ انقضاء دارد و اگر در مدت دو هفته از آن استفاده نشود، دیگر قابل مصرف نخواهد بود.

 

گان چند بار مصرف

این مدل از گان ها از جنس پنبه یا پلی استر هستند و قابل شست و شو می باشند. از این جهت کادر درمان و پزشکان میتوانند آنها را شست وشو داده و چندبار استفاده کنند. در صورت استریل شدن امکان استفاده انها برای مدت زیاد وجود دارد.

اما استفاده از این گانها به دلیل وجود بافت و تار و پود خیلی مناسب نیست. زیرا میکرو ارگانیسم ها در ان میمانند و رشد میکنند. پس بهتر است از گان یکبار مصرف دراتاق عمل استفاده شود. این محصول در کنار کلاه جراحی ضروری و لازم است و کاربرد زیادی دارد.

 

گان جراحی - گان

نکات مهم در زمان خرید گان

در ابتدا راحتی گانها در زمان استفاده ان مهم است. ممکن است پزشک یا جراح نیاز بهاستفاده بلند مدت از این محصول داشته باشد. در این صورت باید از راحت و سبک بودن آن مطمئن شد.

مورد بعدی، امکان عبور هوا از آنها است. گانها برای مدت زیادی مورد استفاده قرار میگیرند و باید امکان انتقال هوا برای مصرف کننده وجود داشته باشد. در غیر این صورت فرد عرق میکند و حس خوبی نخواهد داشت.

در زمان خرید حتما به نوع مورد نیاز خود از این محصول دقت کنید. هزینه استریل کردن و استفاده از انها نیز زیاد است و همچنین گانهای چندبار مصرف میتوانند میکرو ارگانیسم ها را منتقل نمایند. به این جهت که استفاده از این محصول در طول روز ممکن است زیاد باشد و افراد زیادی به آن نیاز داشته باشند، پس باید هزینه مصرف نیز محاسبه گردد.

این محصول در بسته جراحی اتاق عمل عرضه میشود و تا ۳ سال تاریخ مصرف دارند. پس اگردر زمان باز کردن پک متوجه پایان تاریخ مصرف شدید، بهتر است آنرا دور بریزید.

 

انواع گان - گان

ویژگی های گان پزشکی

گان ایتدا در رنگ سفید تولید و عرضه میشد. اما به دلیل آسیب به چشم جراحان و کادر اتاق عمل، تصمیم بر این شد تا با رنگ دیگری عرضه شود. از آن پس این محصول در رنگ آبی، خاکستری روشن  یا سبز تولید میشود.

به طور کلی رنگ در ابزار و تجهیزات مصرفی اتاق عمب مهم است. زیرا دید پزشک را تحت تاثیر قرار میدهد. رنگ های سبز و آبی دید را قوی میکنند و در تضاد با رنگ قرمز قرار دارند.

سایز انواع مختلف گان

نوع یکبار مصرف این لباس ها، استریل شاده است و جنس آن از اس.ام.اس می باشد.

برای جراحان مدل  تقویت شده و از نوع استریل ساده توصیه میشود که جنس آن از اس.ام.اس می باشد و با پلی اتیلن تقویت شده است.

نوع سوم نیز از جنس اس. ام . اس است و با پراچه سه لاییه جاذب آب و خون تولید میشود.

نوع چهارم نیز دارای آستین استریل است و جنس آن از اس.ام.اس با پارچه سه لایه جاذب خون و آب است.

کیفیتی که انتخاب میشود به نوع عمل جراحی بستگی دارد.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب