دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

گردنبند طبی

گردنبند طبی

گردنبند طبی

گردنبند طبی | خرید انواع گردنبند طبی  

گردنبند طبی یا بریس گردن از جمله تجهیزات پزشکی خانگی است که جهت ثابت نگهداشتن ستون فقرات و پشتیبانی از ناحیه گردن استفاده میشود. این وسیله طبی باعث میشود تا ناحیه گردن بی تحرک بماند و در زمانی که ستون فقرات آسیب دیده است و به درمان موثر نیاز دارد، از آن پشتیبانی میکند.

استفاده از گردن بند طبی یک روش غیر تهاجمی برای مدیریت و پیشگیری از درد گردن و صلاح ناهنجاری های ستون فقرات گردنی، مقابله با ضعف عضلات و پشتیبانی از گردن در دوره بهبودی محسوب میشود. آسیب به گردن در زمان ورزش های تماسی، تصادف و یا پس از انجام عمل های جراحی و … میتواند بسیار مفید واقع شود.

 

گردنبندهای طبی نرم - گردنبند طبی

انواع گردنبندهای طبی

گردنبندهای طبی نرم

گردنبند طبی نرم حرکات گردن و سر را محدود میکند و برای کسانی که در این ناحیه نیاز به پشتیبانی و مراقبت دارند، بسیار مناسب است. استفاده از این وسیله آسیب دیدگی گردن و ستون فقرات را کمتر میکند و در عین حال از مهره های گردن محافظت مینماید.

استفاده از گردن بندهای طبی نرم ممکن است پس از گردن بند سخت تجویز شود. مدت استفاده از این وسیله معمولا محدود است و اجازه انجام حرکات روزانه را به شما خواهد داد. این گردن بندها برای آسیب دیدگی های جزئی مورد استفاده هستند و اساسا چند ساعت در روز از آنها استفاده خواهید کرد.

این مدل از گردن بندهای طبی دارای فوم پلی اورتان متراکم هستند و قسمت خارجی آن‌ها از مواد جاذب رطوبت ساخته شده است. برش این وسیله خاص است و گردن و فک بیمار را به طور کامل پوشش میدهد. همچنین انعطاف پذیر است و با کمک تسمه های چسبی در اطراف گردن بسته میشود. همچنین قابل شست و شو بوده و قابلیت تنفس پوستی دارد تا از خارش و تحریک پوستی جلوگیری میکند.

  گردنبندهای طبی سخت - گردنبند طبی

گردنبند های طبی سخت

گردنبند طبی سخت با پلاستیک ساخته شده و برای بهوبد انواع گردن درد و مشکلات ستون فقرات مناسب می باشد. استفاده از این وسیله حرکات گردن را محدود میکند و معمولا پس از استفاده از حلقه تیتانیوم هالو تجویز میشود.

این گردنبند بیشتر برای کسانی که در دوره پس از آسیب دیدگی شدید گردن یا سر به سر میبرند تجویز میشود. همچنین برای کسانی که جراحی را به تازگی تجربه کرده اند هم مناسب است. این گردن بند سایزهای مختلف دارند و میتوانید مناسب با اندازه گردن خود تهیه کنید.

لایه خارجی گردن بند سفت و محکم می باشد و از تکیه گاه ترموپلاستیک محکم ساخته شده است. لایه درونی از پد نرم تشکیل شده و به خوبی از گردن بیمار محافظت خواهد کرد. لازم است تا این وسیله به اندازه محکم باشد تا ماقب لازم از گردن بیمار به عمل آید.

بیشترین موارد تجوی زاستفاده از گردن بند طبی سخت مشکلاتی همچون درد گردن شدید، اسپوندیلوز گردنی، کشیدگی گردن، آسیب گردن شدید، دوره نقاهت پس از جراحی و بیماری‌های دژنراتیو و گردنی می باشد.

دستگاه بی حرکتی جناغی - گردنبند طبی

دستگاه بی حرکتی جناغی

دستگاه بی‌حرکتی جناغی پس سری آرواره‌ای (SOMI) نوعی از گردنبندهای طبی سخت است. استفاده از این گردن بند ستون فقرات و گردن را در یک راستا نگه میدارد تا موجب برای رفع آسیب‌های وارده به گردن بشود. این دستگاه بسیار محکم است و از هرگونه حرکت ناخواسته در قسمت سر و گردن جلوگیری میکند. این ویژگی به روند بهبود ناحیه آسیب دیده کمک خواهد کرد.

این دستگاه از چند بخش تشکیل شده که پشتیبای گردن و جناغ سینه را فراهم مینماید. همچنین دارای یک صفحه قفسه سیسنه یا استرنو در قسمت جلویی می باشد تا محافظت از گردن و سینه به خوبی فراهم شود. قطعه ای از دستگاه در زیر چانه قرار دارد و با تسمه هایی به قطعه پشت سر متصل میشود. فک پایینی روی این قسمت قرار میگیرد و در مقایسه با سایر گردن بندها پشتیبانی بهتری خواهد داشت.

این نوع بریس گردنی با پشتیبانی از نواحی چندگانه در سطوح مختلف، پشتیبانی عالی و بهبودی سریع را ایجاد میکند. استفاده از این گردنبند کمتر مانع از کشیدن گردن خواهد شد.

 
گردنبند طبی توماس - گردنبند طبی
گردنبند طبی توماس

گردن بند طبی نوع توماس، نوع کم مصرف تر گردن بندهای طبی است که از پلاستیک وینیل ساخته شده و دارای منفاذ کوچک برای تهویه است. طراحی این محصول مانند گردن بند طبی نرم است اما از مواد سخت ساخته شده و دارای پدهای فومی روی دو طرف (بالا و پایین) گردن بند می باشد. استفاد هاز این محصول از زخم فشاری جلوگیری مینماید.

  گردنبند طبی فیلادلفیا - گردنبند طبی
گردن بند طبی فیلادلفیا

این گردنبند طبی از حلقه فوم محکم ساخته شده و از جلو و پشت با تسمه های چسبی باز و بسته میشود. بخش بالایی گردن بند از فک محافظت میکند و بخش وسیعی از آن ستون فقرات را پشتیبانی میکند. استفاده از این ویله به صورت شبانه روزی تجویز میشود و باید تا زمان صلاحدید پزشک از آن استفاده کرد.

استفاده از گردن بند فیلادلفیا عمدتا در شرایطی تجویز میشود که بیمار باید کمترین تحرک را داشته باشد. شرایطی مانند شکستگی گردن،کشش ناحیه گردن یا عمل جراحی فیوژن گردنی استفاده مداوم این گردن بند طبی توصیه میشود. این محصول یک گردن بند سبک است و از دو تکه فوم پلی اتیلن ساخته شده است. همچنین دارای تکیه گاه های پلاستیکی در قسمت عقب و جلو می باشد. در زمان استفاده مطمئن شوید که بریس به درستی در مرکز گردن قرار گرفته و تسمه ها محکم به هم متصل شده اند.

این گردن بند در شرایطی مانند جراحی فیوژن گردنی و شکستگی‌های ستون فقرات ناحیه گردن که باعث بی‌ثباتی ستون فقرات و کشیدگی بیش از حد رباط‌ها تجویز و استفاده میشود.

 

گردن بند طبی میامی جی - گردنبند طبی

گردن بند طبی میامی جی

گردنبند طبی میامی جی نوع پیشرفته تر گردن بند فیلادلفیا است که به منظور فراهم کردن راحتی بیشتر بیماران تجویز میشود. تنظیم اندازه این گردن بند متغیر بوده و به این دلیل راحتی بیشتری را برای بیمار فراهم میکند. این گردن بند همچنین دارای یک بریس قفسه سینه اضافه می باشد و از ستون فقرات محافظت میکند.

طراحی این بریس نیز مانند بریس فیلادلفیا است است و دارای تسمه های چسبی در قسمت جلویی و عقب است. قسمت داخلی بریس با پد محافظ پوشانده شده و راحتی را برای بیمار فراهم میکند. همچنین از تحریک و خارش پوست جلوگیری مینماید.

از این گردن بند در زمان شکستگی های گردن و دوران نقاهت پس از عمل جراحی فیوژن گردن استفاده میشود.

 

گردنبند طبی آسپن

این گردن بند نیز طراحی مشابه دو مدل فیلادلفیا و میامی جی دارد و تنها تفاوت آن در نوع مواد به کار رفته است. پد این گردن بندها از مواد قابل تنفس ساخته شده و دارای یک حفره در مرکز آن می باشد. این حفره جهت عمل جراحی تراکئوستومی مورد استفاده و مهم است.

    گردنبند طبی آسپن - گردنبند طبی

مزایای پوشیدن گردنبند طبی

کاهش درد گردن

مهترین مزیت استفاده از گردن بند طبی، التیام و کاهش درد است. بیشتر مشکلات ناحیه گردن مربوط به کشش مزمن و آسیب های شدید و تکراری است. به این جهت گردن بندهای طبی تجویز میشوند و باید مورد استفاده قرار بگیرند.

 

استفاده بعد از آسیب به گردن و سر

از موارد دیگر استفاده از گردن بندهای طبی، پوشاندن سر و گردن بعد از آسیب شدید است. به این ترتیب ناحیه گردن و سر ثبات بیشتری خواهد داشت و از آسیب به این ناحیه جلوگیری میشود. همچنین برای پیشگیری از آسیب های منجر به فج و حتی مرگ مفید و ضروری است.

 

بهبودی سریع و جلوگیری از رگ به رگ شدن

اگر میخواهید از آسیب دیدگی، رگ به رگ شدن و صدمه احتمالی به سر و گردن جلوگیری کنید، بهترین کار استفاده از گردن بند طبی است. این وسیله جدا از بی حرکت نگهداشتن ناحیه آسیب دیده، فشار را روی این محدوده کم میکند و درد را نیز التیام میبخشد.

 
مزایای استفاده از گردنبند طبی 1 - گردنبند طبی
درمان رادیکولوپاتی گردن

مزیت دیگر استفاده از گردنبند طبی، کمک به درمان رادیکولوپاتی گردن است. اگر علائمی مانند احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن یا بی حسی در ناحیه گردن دارید، این وسیله به شما کمک میکند تا از اسیب جدی تر جلوگیری شود. این وسیله از آسیب های احتمالی به اعصاب جلوگیری میکند و که دلیل اصلی رادیکولوپاتی گردن هستند.

نکات مهم درباره استفاده از گردنبند طبی

در زمان استفاده از گردن بند طبی در حالت خواب، حتما گردن خود را بپوشانید. مپر اینکه مشاور پزشکی شکا خلاف این را بگوید. تخت خواب شما باید محکم باشد و از یک بالش با ضخامت کافی جهت محافظت از گردن و سر خود استفاده کنید.

اگر خوابیدن به پهلو برای شما در زمان استفاده از گردنبند ها دشوار است بهتر است به پشت بخوابید.

برای برخاستن و خوابیدن روی تخت از تکنیک لوگ رول استفاده کنید تا از پیچ خوردن سر و کمر جلوگیری شود.

در زمان نشستن نیز گای خود را صاف روی زمین بگذارید. قرار دادن یک حوله گرم شده در پشت کمر یا کوسن به پشتیبانی از ستون فقرات شما کمک میکند. برای نشتسن بهتر است از صندلی محکم استفاده کنید و سر شما برای تکیه نیاز به پشتی خواهد داشت. از نشستن روی صندلی های کوتاه خودداری کنید.

به طور کلی بهتر است از انجام فعالیت های شدید به خصوص کششی و حرکاتی که فشار زیادی را وارد میکنند خودداری نمائید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب