دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

دستگاه بخور

دستگاه بخور

دستگاه بخور

  قابلیت خرید آنلاین - دستگاه بخور     دستگاه بخور | خرید انواع دستگاه بخور

دستگاه بخور، دستگاهی است که با کمک بخار آب به مرطوب ماندن فضا کمک میکند. استفاده از این دستگاه، از خشکی هوا میکاهد و با رطوبت رسانی، عملکرد تنفس افراد را بهتر خواهد کرد. دستگاههای بخور را میتوان در هر فضایی، در خانه یا محل کار و … استفاده کرد و برای هیچ کس آسیب رسان نخواهد بود. از این جهت این دستگاه را میتوانید به عنوان یکی از محصولات تجهیزات پزشکی خانگی تهیه کنید.

بر اساس توصیه متخصصان بهتر است رطوبت داخل خانه به ویزه در زمستان حدود ۳۰ تا ۴۰  درصد باشد. استفاده از این دستگاه به ویژه در شهرهای گرم و خشک، تنفس را آسان تر میکند و مانع از ایجاد بیماری ها و مشکلات تنفسی میگردد. خشکی هوا میتواند روی کیفیت پوست نیز تاثیر گذار باشد و به این جهت بهتر است در خانه میزان رطوبت را با این دستگاه تنظیم کنید.

اگر به هر دلیلی از خشکی پوست، سوزش چشم، خشکی گلو و حساسیت های مختلف یا حتی سردردهای سینوسی رنج میبرید، استفاده از این دستگاه میتواند برای شما مفید باشد. این علائم معمولا به دلیل خشکی هوا و کمبود رطوبت رخ میدهد.

 

دستگاه بخور - دستگاه بخور

فواید دستگاه بخور

دستگاه بخور در زمستان و تابستان کارایی دارد. در برخی منازل که از دستگاه تهویه مطبوع استفاده میشود، خشکی هوا ممکن است رطوبت را از بین ببرد. به طور مثال استفاده از بخاری میتواند به شدت رطوبت را کم کند. به این جهت دستگاه های بخور میتوانند رطوبت را تامین کنند.

با خشک شدن هوا به ویژه در زمستان، ریه ها ملتهب میشوند و تنفس سخت میگردد. حتی این کمبود رطوبت به پوست نیز آسیب میرساند و ممکن است لب ها ترک بخورند و پوست بدن پوسته پوسته شود. با استفاده از این دستگاه میتوانید جلوی بروز این مشکلات را بگیرید و رطوبت مورد نیاز را برای تنفس و سلامت پوست تامین کنید.

از فواید بسیار عالی استفاده از دستگاه های بخور، کاهش ریسک ابتلا به آنفولانزا است. بر اساس تحقیقات انجام شده روی ویروس آنفولانزا، افزایش ۴۰ درصدی رطوبت هوا میتواند ذرات ویروس را از بین ببرد و آلودگی محیط را از این ویروس به حداقل برساند. به این ترتیب با استفاده از این دستگاه میتوانید جلوی ابتلا به آنفولانزا در فصل سرد بگیرید.

استفاده از دستگاه های بخور به ویژه برای افراد مبتلا به آلرژی میتواند موثر واقع شود. اگر در زمستان دچار سرفه های خشک میشوید و از این موضوع رنج میبرید، استفاده از دستگاههای بخور میزان رطوبت را در محیط فراهم میکند و سرفه های شما از این به بعد خلط دار خواهد بود. به این ترتیب آلودگی های ریه شما از بدنتان خارج میشود و سرما کمتر آزاردهنده است.

از مشکلات تنفسی که در اثر خشکی هوا به وجود می آید، خر و پف در زمان خواب است. اگر از این مشکل رنج میبرید باید گفت استفاده از دستگاه های بخور میتواند در تمام طول شب علائم مربوط به خرو پف را کاهش دهد و رطوبت مورد نیاز ریه شما را فراهم کند.

 

فواید دستگاه بخور - دستگاه بخور

انواع دستگاه بخور

دستگاه بخار ساز

این دستگاه توسط نیرو الکتریسیته بخار تولید میکند. بخار تولید شده توسط دستگاه بخارساز سرد است و بهتر است به صورت طولانی مدت پوست خود را در معرض بخار این دستگاه قرار ندهید. بخار سرد میتواند پوست را در معرض خطر سوختگی قرار دهد و به ویژه برای کودکان مشکلات وخطراتی را ایجاد کند.

  دستگاه ماورای صوت

این دستگاه برای تولید بخار به جای الکتریسیته از ارتعاش استفاده میکند.

 

دستگاه تبخیر کننده

دستگاه تبخیر کننده جهت مرطوب کردن فضا، هوا را به درون آب داخل محفظه میکشد. سپس هوای در حال تبخیر را میدمد و تمام فضا را مرطوب می کند.

 

–  بخور پروانه‌ای

این دستگاه از بهترین دستگاه های بخور برای استفاده در منزل است. زیرا هیچ خطری برای کودکان ندارد و برای تبخیر آب هیچکونه حرارتی را تولید نمی کند.

بلکه با استفاده از چرخش دیسک ها آب را تبخیر می نماید.

 

–  بخور مرکزی

این مدل از دستگاههای بخور برای اداره ها و فضاهای بزرگ مناسب است زیرا امکان اتصال آن به سیستم تهویه مطبوع وجود دارد تا کل فضا را مرطوب نماید.

 

انواع دستگاه بخور - دستگاه بخور

نکات مهم درباره دستگاه بخور

برای داشتن اندازه مناسب از رطوبت ها بهتر است میزان تولید رطوبت دستگاه بخور را کم کنید. بهتر است درجه دستگاه روی کم باشد. زیرا رطوبت زیاد نیز میتواند خطرزا باشد و به ویزه در فضاهای بسته سلامت افراد را تهدید کند.

نکته مهم دیگر آبی است که با آن دستگاه را پر می کنید. بهتر است از آب تصفیه شده برای این کار استفاده کنید. زیرا املاح موجود در آب  عمر دستگاه را کم میکند و حتی برای سلامتی شما نیز دردسر ساز خواهد بود. همچنین بهتر است فیلتر دستگاه تمیز شود و آنرا به موقع رسوب زدایی کنید تا عملکرد دستگاه لطمه نبیند.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب