دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

دستگاه شیردوش

دستگاه شیردوش

دستگاه شیردوش

از پرکاربردترین دستگاه ها و تجهیزات پزشکی مورد استفاده برای مادران، دستگاه شیردوش می باشد. شیر تنها تغذیه و منبع مهم و غنی برای نوزادان است. برخی مادران به دلیل شاغل بودن و یا مشکلاتی چون زخم سینه، امکان شیردهی در زمان مناسب را به فرزندان خود ندارند.

به این دلیل دوشیدن شیر و نگهداری آن لازم است تا در مواقع گرسنگی نوزاد به او شیر داده شود. این وسیله در دو نوع مکانیکی و برقی تولید میشود و برای هرکس بسته به نیاز و کیفیت آن قابل تهیه می باشد. در ادامه به معرفی انواع این دستگاه میپردازیم.

  انواع دستگاه شیردوش - دستگاه شیردوش  

انواع شیر دوش :

شیردوش دستی :

این دستگاه روی سینه مادر قرار میگیرد و دارای قطعات مختلف است که نیاز به سرهم کردن دارد. این ویژگی باعث آسان شدن شست و شو و ضدعفونی کردن دستگاه میشود.

 شیر دوش دستی دارای طراحی ارگونومیک می باشد و سری آن از سیلیکون ساخته شده است. مادر به راحتی میتواند آنرا روی سینه خود قرار دهد و اقدام به دوشیدن شیر کند.

وقتی سری روی سینه قرار بگیرد با حرکات عقب و جلوی مکنده شیر از سینه خارج میشود و به داخل بطری میریزد. باتوجه به دستی بودن، مکش و سرعت دستگاه پایین است و به زمان نسبتا زیادی برای دوشیدن نیاز خواهید داشت.

 

شیردوش برقی :

این مدل از شیردوش ها با برق و باتری کار میکنند. در ابتدا لازم است که آن را روی پستان مادر قرار دهید و سپس با مکش به وسیله برق شیر خارج میشود. کار با این دستگاه آسان است و عملکرد بهتری نسبت به نوع دستی خود دارد.

زیرا با فشار دست ممکن است شیر به طور کامل خارج نشود و در حقیقت قدرت کافی برای این کار را نداشته باشید. اما شیردوش برقی کار شما را آسان تر میکند.

  دستگاه شیردوش - دستگاه شیردوش  

دلایل دوشیدن شیر مادر

دوشیدن شیر دلایل مختلفی دارد و از جمله آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

شاغل بودن مادر

برای تحریک سینه ها و تولید شیر بیشتر

التهاب پستان یا ماستیت‌

از بین بردن درد نوک سینه ها و فشار ناشی از احتباس شیر

طبق تجویز پزشک برای توقف شیردهی به نوزاد

در صورت مصرف داروهای خطرناک توسط مادر

بستری بودن مادر و عدم امکان دسترسی او به کودک

  نکات مهم درباره خرید شیر دوش - دستگاه شیردوش  

نکات مهم درباره خرید شیر دوش

عملکرد دستگاه :

در زمان خرید شیردوش برقی باید به این نکته توجه داشت که نوع دستی آن برای شما کارایی بهتری دارد و یا مدل برقی میتواند مفید تر باشد. مدل اتوماتیک با ایجاد ماساژ و تحریک سینه مادر موجب ترشح شیر بیشتر میشود.

برخی از انواع این محصول عملکرد دوگانه دارند و برای دوشیدن همزمان هردو سینه از آن استفاده کرد. به این ترتیب حجم بیشتری از شیر را خواهید داشت.

 

جنس بطری :

بطری انواع دستگاه های شیردوش دارای جنس متفاوت هستند و باید به مواد به کار رفته در آن توجه داشته باشید. جنس این بطری ها باید عاری از مواد شیمیایی و مضر باشد و یا برای تزئین آن از هیچگونه رنگ صنعتی استفاده نشده باشد. بیشتر این شیشه ها از جنس پلاستیک، شیشه و یا پلی کربنات است.

 

وزن شیردوش :

وزن این وسیله حاصل جمع وزن قطعات محصول و مقدار شیری است که داخل آن ریخته میشود. پس اگر نیاز به جابجا کردن و حمل آن دارید بهتر است مدل سبک تر را انتخاب کنید.

 

تنظیمات دستگاه :

تمام شیردوش های برقی از قابلیت تنظیم میزان مکش برخوردار هستند. همچنین سرعت و قدرت مکش را نیز میتوان برای این دستگاه تنظیم نمود. این موارد بستگی به میازن حوصله و تحمل مادر دارد.

 

قابل تهیه در سایزهای مختلف :

در زمان خرید شیردوش باید به اندازه و سایز دستگاه نیز توجه کرد. تناسب سری با سایز سینه مهم است و وی عملکرد آن تاثیر دارد. سازگاری دستگاه با نوک سینه های صاف و فرو رفته نیز از مواردی است که باید به آن توجه کرد.

 

امکانات جانبی :

برخی از انواع دستگاه های شیردوش دارای امکانات جانبی مانند مانیتور و شارژ هستند. نمایش پارامترهایی همچون سرعت و قدرت مکش روی LED قابل رویت خواهید بود.

 

قیمت دستگاه شیر دوش :

انواع این محصول دارای قیمت های مختلف است که بر اساس برقی و دستی بودن، مدل و برند، امکانات جانبی و … متفاوت خواهد بود.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب