دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو
سرسوزن

سرسوزن

سرسوزن  | خرید سرسوزن

 

سرسوزن یا نیدل تزریق، بخش فلزی روی سرنگ است. این سوزن تیز است و به راحتی داخل بافت بدن وارد میشود. این سوزن در حقیقت یه لوله تو خالی از جنس استیل ضد زنگ است و با تکنولوژی تراش سه گانه تیز شده است. مورب بودن سر این سوزن به راحتی تزریق و کاهش درد بیمار کمک میکند.

از ویژگی های سر سوزن خوب باید به پوشش سیلیکونی آن اشاره کرد. این ویژگی به کاهش درد و سوزش کمک زیادی میکند و در تمامی سر سوزن ها این ویژگی موجب کاهش درد و سوزش میگردد. همچنین تمامی سر سوزن ها توسط گاز اتیلن اکساید، سترون شده اند و کاملا بهدشاتی می باشند. این محصول از پرکاربردترین تجهیزات پزشکی مصرفی می باشد.

  انواع سرسوزن - سرسوزن

انواع سر سوزن تزریق

سرسوزن ها بر اساس گیج آنها تقسیم بندی میشوند. در زمان خرید باید به این نکته توجه کرد تا محل تزریق با گیج مناسب تطابق داشته باشد. گیج ها در دو نوع پیچی و ساده تولید میشوند.

در سرنگ لوئرلاک سر سوزنها برای کاهش خطر، به صورت پیچی به سرنگ وصل میشوند. اما در سرنگ لوئر اسلیپ هاب، سر سوزنهای ساده و به صورت فشاری استفاده میشود.

رنگ بندی و گیج بندی

شماره یا گیج سر سوزن با قطر خارجی نسبت عکی دارد. هرچه شماره سر سوزن بیشتر باشد، قطر سوزن کمتر است و شماره گیج کاهش می یابد. کمترین اندازه گیج ۲۷ است که دارای کمترین قطر نسبت به گیج شماره ۲۱ می باشد. امکان تولید سر سوزن تا گیج ۳۴ نیز وجود دارد.

سرنگ ها باتوجه به حجم داروی تزریقی و محل تزریق انتخاب میشوند و جهت سهولت در انتخاب سر سوزن باید شماره گیج آنرا دانست. هاب یا کلاهک سر سوزن نیز رنگ مشخصی دارد.

انواع سر سوزن

سرسوزن با گیج ۱۹ تا ۲۷ مخصوص تزریق زیر جلدی است. در این شکل تزریق سوزن با زاویه ۴۵ درجه وارد بدن میشود و به بافت زیر پوست میرسد. برای تزریق انسولین و مورفین که نیازمند جذب آرام با حجم کم هستند، از این سر سوزن استفاده میشود.

سر سوزن با گیج ۲۶ الی ۲۸، جهت تزریق مواد به داخل پوست بیرونی استفاده میگردد.

سرسوزن ۲۶ تا ۳۰ برای تزریق عضلانی استفاده میشود و مقدار بیشتری از سوزن در بدن فرو میرود. حتما باید به طول سوزن توجه شود.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب