دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو
سواپ پنبه

سواپ پنبه

سواپ پنبه | خرید سواپ پنبه

سواپ پنبه از تجهیزات پزشکی مصرفی می باشد که کاربرد پزشکی و آزمایشگاهی دارد. این سواپ استریل است و دارای دسته چوبی و سر پنبه ای می باشد. از آن در آزمایشگاه ها و برای کشت استفاده میشود.

کاربرد این محصول برای پخش کردن نمونه باکتری، گرفتن نمونه زیستی از بدن بیمار و انتقال باکتری بدون توجه به مقدار آن می باشد.

سواپ ها یکبار مصرف هستند و بعد از انتقال نمونه باید دور انداخته شوند. لازم است تا پیش از استفاده نوک سواپ مرطوب شود. این کار معمولا با یک مایع استریل یا به وسیله خود محیط ترانسپورت انجام میگیرد. به این منظور به هیچ وجه نباید از ژل های لغزنده استفاده کرد.

 

مشخصات سواپ های پنبه ای

یک چوب بلند و باریک با سری پنبه ای

دارای طول دسته چوبی ۱۵ سانتیمتر و قطر ۵ میلیمتر

یکبار مصرف

ساخته شده از درخت فان، باکیفیت و بسیار مرغوب

عملکرد شبیه گوش پاک کن

دارای انواع ساخته شده از فلز، پلی استر یا آلومینیوم ( استفاده از انواع این محصول بستگی به قسمت مورد نظر برای نمونه گیری دارد.)

قابل استفاده برای نمونهه گیری از بافت یا ترشحات حلق، گوش و بینی

دارای بسته های ۱۰۰ عددی

  سواپ پنبه ای - سواپ پنبه  

کاربرد سواپ ها

همانطور که گفته شد سواپ پنبه ای کاربرد آزمایشگاهی و پزشکی دارد و برای پخش کردن نمونه باکتری روی محیط جامد، گرفتن نمونه زیستی از بدن افراد و انتقال باکتری استفاده میشود.

سواپ های پنبه ای در اداره پلیس و برای نمونه برداری از صحنه جرم نیز مورد استفاده هستند. جذب سر پنبه ای این وسیله بالاست و  در تعداد بالا داخل بسته بندی ارائه میشوند.

این نوع از سواپ ها بیشتر در آزمایشگاه مورد استفاده هستند و برای جلوگیری از رشد باکتری باید اقدام به استریل کردن آنها نمود.

از این محصول همچنین برای برداشتن اشیاء روی زخم نیز استفاده میگردد.

 

نکات مهم در زمان استفاده از سواپ ها

ابتدا باید به بیمار اطلاع داده شود که امکان رفلکس بدن و اوغ زدن شود. نمونه گیری زمان زیادی نمیبرد و این واکنش لحظه ای خواهد بود.

بیمار باید روی صندلی صاف نشانده شود و سر را کمی به عقب ببرد. زبان بیمار با آبسلانگ بیرون کشیده شود و از بیمار بخواهید تا نفس عمیق بکشد.

برای نمونه برداری از لوزه بیمار باید از سواپ سیمی با نوگ پنبه ای استفاده شود. سواپ نباید بان و دندان ها و سایر نقاط دهان را لمس کند.

سپس باید سواپ به آرامی بیرون کشیده شود و درون وله کشت قرار داده شود.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب