دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

ژل سونوگرافی

ژل سونوگرافی

ژل سونوگرافی

ژل سونوگرافی | خرید ژل سونوگرافی

 

ژل سونوگرافی از تجهیزات پزشکی مصرفی است و همیشه مکمل دستگاه سونوگرافی می باشد. استفاده از این دستگاه در انواع مراکز رادیولوژی رایج است و برای بررسی و تشخیص بیماری کلیه ها، معاینات قلبی و عروقی، تشخیص بیماری حیوانات و در دامپزشکی، تشخیص بیماری های پوستی و سلامت نوزاد زنان باردار مورد استفاده قرار میگیرد.

این ژل یک ماده سرد و چسبنده است و برای کار با دستگاه سونوگرافی مورد نیاز می باشد.

دستگاه سونوگرافی از رایج ترین دستگاه های تصویربرداری پزشکی است و به وسیله امواج فراصوت کار میکند. استفاده از این تکنولوزی کاملا بی خطر است و عوارض جانبی برای بیمار نخمواهد داشت. امواج فراصوت امکان بررسی اندام های داخلی، ماشهده مشکلات تومور، کیست یا شرایط جنین را فراهم میکند.

استفاده از ژل و دستگاه سونوگرافی به جز سردی ژل و لزجی آن هیچ درد و آسیبی ایجاد نمیکند. همچنین فشار دستاه روی بدن آزار دهنده نیست.

 

ژل سونوگرافی02 - ژل سونوگرافی

لزوم استفاده از ژل سونوگرافی

انجام سونوگرافی همیشه باید توسط رادیولوژیست و یا پزشک زنان انجام شود تا تشخیص بیماری دقیق باشد. ژل سونوگرافی پیش از انجام عمل سونوگرافی روی موضع مورد معاینه مالیده میشود و به کمک کمک پروب اندام‌های داخلی را بررسی مینماید.

بدون این ژل امکان بررسی دقیق اندام های داخلی بدن وجود ندارد و تشخیص قابل اعتماد نواهد بود. این ماده در تصویربرداری و تشخیص صحیح بسیار موثر است.

دستگاه سونوگرافی برای تصویربرداری دقیق اندام های داخلی مورد استفاده قرار میگیرد و برای این کار از امواج فراصوت استفاده میکند. بدون ژل این امواج در هوا معلق هستند و استفاده از ۀ آنها را روی محل مورد معاینه متمرکز میکنند. این موضوع بع ویژه در افراد دارای پوست خشک بیشتر است و استفاده از ژل این مشکل را حل میکند.

استفاده از این ژل حباب های موجود در هوا را از بین میبرد. مقدار حتی اندکی از هوا و حباب بین دستگاه و بدن میتواند تشخیص نهایی را دشوار کند.

 

انواع ژل های سونوگرافی

ژل لوبریکانت استریل

این نوع از ژل سونوگرافی شفاف و قابل حل در آب می باشد. حس لغزندگی و چربی روی پوست ایجاد نمیکند و برای استفاده روی موضع دارای مخاط مورد استفاده است. به ویژه برای معاینات واژینال زنان، جراحی‌های داخلی، الکتروتراپی، آندوسکوپی، سونداژ، اکوگرافی و غیره استفاده می‌شود.

ژل اولتراسونیک

ژل اولتراسونیک سونوگرافی کاملا شفاف و قابل حل در آب است و هیچ گونه اثر چربی روی بدن به جا نمیگذارد. از این ژل‌ برای انجام «الکتروکاردیوگرافی»، «اکوگرافی» و موارد مشابه استفاده می‌شود.

ژل لوبریکانت

ژل لوبریکانت مانند ژل لوبریکانت استریل برای موضع دارای مخاط و ترشح استفاده میشود. این نوع ژل به طور گسترده در مطب‌های زنان و زایمان، جراحی‌ها، معاینات مخاطی، الکتروتراپی، سیستوسکوپی و معاینه واژینال و آندوسکوپی استفاده میشود.

ژل لوبریکانت استریل فاقد نمک، الکل، پارابن یا اسانس بوده و هیچگونه آسیبی به اندام‌های داخلی وارد نمیکند و یا باعث ایجاد حساسیت یا آلرژی نخواهد شد.

 

ژل سونوگرافی03 - ژل سونوگرافی

مواد تشکیل دهنده ژل سونوگرافی

ژل های سونوگرافی از الکل و آب تشکیل شده و رسانای خوبی برای انجام سونوگرافی هستند. برای یونوگرافی از هیدروژل ها استفاده میشود که قابل حل در آب هستند. به این ترتیب از روی پوست به آسانی پاک میشوند.

برای ساخت این ژل ها از چند ماده شامل آب و پروپیلن گلیکول استفاده میشود. این مواد اصطکاک بین پروبو پوست را از بین میبرند و مانع کشیده شدن دستگاه روی پوست میشوند.

برای تولید این محصول از مواد شیمایی بی خطر و غیر سمی مانند پروپیلن گلیکول، گلیسیرین و فنوکسی اتانول با رنگ دانه های غیر مضر استفاده میشود. پروپیلن گلیکول ماده ائلیه ساخت مواد آرایشی و بهداشتی است. این ماده عوارض جانبی و خطری به همراه ندارد. برای نگهداری و اتصال مولکول‌های آب و سایر مواد در ترکیبات این ژل و حفظ خاصیت آن از «امولسیفایر» نیز استفاده می‌شود.

ماده دیگری که در ساخت این ژل ها مورد استفاده است، گلیسیرین می باشد. گلیسیرین بی رنگ و شیرین است و در ساخت صابون و شویندها نیز استفاده میشود.

فنوکسی اتانول ماده مورد استفاده دیگر در ساخت ژل های سونوگرافی است و حلال در آب است. این ماده در ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی نیز استفاده میشود.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب