مقالات

گن بعد از عمل

گن بعد از عمل

گن بعد از عمل

گن بعد از عمل از تجهیزات پزشکی و البسه طبی است که به دلایل مختلف استفاده میشود. بعد از عمل های خاص مانند لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی و … بیمارن باید از این البسه استفاده کند. استفاده از گن مزایای زیادی دارد و باعث ایجاد فشار یکنواخت و مدام روی قسمت های عمل شده میشود.

پوشیدن این البسه موجب میشود تا عضله زیرین سفت و پوست نیز یکدست شود. به این منظور پوشیدن آن لازم و ضروری است. بیمار باید حدود هشت تا ده هفته باید بعد از عمل جراحی از این محصول استفاده کنند. مصرف باید به صورت روزانه باشد.

بیمار میتواند روزانه گن را تعویض کند و چند ساعت انرا استفاده نکند. اما پوشیدن آن به خصوص در شب و حین خواب ضروری است. استفاده از گن به ویژه در زمان خواب یا صبح هنگام، التهاب و تورم را کاهش میدهد.

 

علت استفاده از گن بعد از عمل 02 - گن بعد از عمل

 

علت استفاده از گن بعد از عمل

استفاده از گن سبب تسریع در چسبیدن پوست میشود. همچنین حفره هایی که برای خارج کردن چربی ها ایجاد شده استفاده از گن را ضروری میکند.

زیرا این سوراخ ها برای خارج شدن چربی از بدن بعد از عمل ایجاد شده اند و نباید بخیه شوند. ترشحات و چربی ها از طریق این سوراخ ها دفع میشوند.

وقتی چربی های اضافه از بدن خارج شدند، به جای آنها فضای خالی ایجاد میشود . با فشار گن فضای خالی از بین میرود و پوست به بافت زیرین خود میچسبد. در نتیجه فضایی جهت تجمع مایعات وجود نخواهد داشت.

فضای خالی روی پوست باعث تجمع چربی میشود. در عین جال موجب چین خوردگی و چروک روی پوست میشود. پوشیدن گن در دوران نقاهت موجب میشود تا پوست در محل مطلوب خود قرار گیرد و در همان نقطه جوش بخورد.

شکل و ظاهر زخم های بعد از عمل اهمیت زیادی دارند و برای بهبودی و یکسدت شدن پوست باید به آنها توجه شود.

پزشکان پوشیدن گن بعد از عمل لیپوماتیک را به مدت ۴ هفته توصیه میکنند

اول اینکه تورم و التهاب را کنترل میکند. پوشیدن گن با فشرده سازی بافت های بدن شما به جذب مایع در بافت کمک میکند. بدون استفاده از گن جذب مایع ادم زمان بیشتری میبرد.

دلیل دوم آن بهبود کانتور است. استفاده از گن کمک میکند تا بافت ها در زمان بهبود، چسبندگی خود را به لایه های زیرین حفظ کنند. در نتیجه از بروز چروک روی پوست جلوگیری میشود.

در نهایت استفاده از گن باعث ایجاد فشار میشود و زخم لیپوماتیک صاف تر، نرم تر و کمر رنگ تر خواهد شد. زخم این عمل طویل است و تنها با بستن پن زودتر بهبود پیدا میکند.

 

 

علت استفاده از گن بعد از عمل - گن بعد از عمل

 

عوارض پوشیدن گن شل بعد از عمل

پوشیدن گن نامناسب یا شل موجب مشکلات زیر خواهد شد :

تشکیل سروما (seromas)

ایجاد پوست غیر یکنواخت

ایجاد لنف ادم (lymphedema)

باقی ماندن اسکار قرمز در جای سوراخ (Red Scar)

نکروز و مرگ پوست به دلیل عدم خونرسانی به سطح پوست

 

 

نکته مهم درباره گن مناسب

گن مورد استفاده نباید آنقدرسفت باشد که به پوست فشار بیاورد و باعث نکروز پوستی شود. نکروزپوستی به حالتی گفته میشود که خون به پوست نرسد و در نتیجه قسمتی از پوست از بین میرود. گن باید مناسب سایز شما باشد و به طور مرتب از آن استفاده شود.

نکته مهم دیر این است که بیمار باید ۱۵ الی ۲۰ روز بعد از عمل، سایز گن را کوچکتر کند. اما نه به قدری که به پوست فشار وارد شود یا به قدری که جذب بودن گن از دست برود.

فشار بیش از حد نیز عوارض خود را دارد و موجب تورم، التهاب و ترشح زخم میشود. این فشارها رگ لنفاوی را مسدود میکند و موجب اختلال در تخلیه ترشحات و روند بهبودی خواهد شد. همچنین باعث تجمع مایعات و ترشحات در تونل های ایجاد شده و در نتیجه سروما میشود.

 

انواع گن بعد از عمل - گن بعد از عمل

 

انواع گن پس از جراحی و لاغری

گن جراحی صورت فک چانه و غبغب

این گن بعد از لیپوماتیک غبغب برای حفظ فرم چانه، سر و صورت و غبغب استفاده میشود. باید به مدت دو تا سه هفته از این گن استفاده شود. این گن به صورت عمودی زیر گردن قرار میگیرد و در قسمت بالای سر با یک برچسب ثابت میشود.

 

گن شکم و پهلو

این گن برای حفظ فرم شکم و پهلو استفاده میشود. این گن قدرت فشردگی بالا دارد و باعث کاهش اندازه و حجم شکم و پهلو ها میشود و قسمت بالای زانوها را تا زیر ناف میپوشاند. استفاده از گن و فشار روی ناحیه شکم موجب میشود تا شکم فشرده شود و شما زودتر احساس سیری کنید.

همچنین به حفظ فرم طبیعی شکم و پهلو کمک میکند. روی گن میتوانید انواع لباس را تن کنید.

 

گن لاغری ران پا

گن لاغری برای پا، ران و شکم و پهلوها را تحت فشار قرار میدهد. بافت خاص این گن روی سلولیت ها فشار وارد میکند و بدون گرانی میتوانید آنرا مصرف کنید. میتوانید در تمام طول روز از این گن استفاده کنید. در کنار تغذیه مناسب و ورزش، استفاده از گن به رفع سولیت بدن کمک میکند.

 

گن نیم تنه و بالاتنه

استفاده از این مدل درجه حرارت بدن را بالا میبرد و سبب تعریق زیاد بدن میشود. گن نیم تنه و بالا تنه سطح سینه و نواحی انرا تحت فشار قرار میدهد و با بافت خاص خود روی سلولیت های این قسمت تاثیر میگذارد.

 

گن بازو

گن بعد از جراحی مناسب بازو برای نگهداری و یکنواخت نشان دادن چربی های قسمت بازو استفاده میشود. استفاده از این مدل البسه مانع از شل شدگی و افتادن بازوها میشود و قسمت پشت کتف را نیز سفت نگه میدارد. استفاده مرتب از این گن باعث خوش فرم شدن بازوها و دست شما خواهد شد.

 

گن یکسره

گن یکسره یا سرتاسری بعد از عمل و همچنین برای لاغری موجب میشود تا ۸۵ درصد از بدن شما خوش فرم بشود. پوشیدن این گن باسن، شکم، پهلو، بالاتنه ، سینه، ران و پاها را خوش فرم نشان میدهد.

استفاده از این پوشش سرتاسر بدن را تحت فشار قرا میدهد و چربی سوزی این نواحی را زیاد میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *