دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

کابل دستگاه نوارقلب

کابل دستگاه نوارقلب

کابل دستگاه نوارقلب

از تجهیزات پزشکی مهم و پرکاربرد در بیمارستان ها و مراکز درمانی، دستگاه نوارقلب یا ECG می باشد. به دلیل افزایش استرس و به دنبال آن بیماری های قلبی، استفاده از الکتروکاردیوگرام بسیار اهمیت دارد و به پیشگیری و تشخیص بیماری های قلبی کمک می کند.

  عملکرد دستگاه نوارقلب یا ECG - کابل دستگاه نوارقلب  

عملکرد دستگاه نوارقلب یا ECG

الکتروکاردیوگرام یا دستگاه نوارقلب، تغییرات پتانسیل الکتریکی را که بر اثر تحریک عضله قلب ایجاد میشوند، به صورت نمودار ثبت می نماید.

این دستگاه بهترین راه تشخیص و پیشگیری از بیماری های مربوط به قلب می باشد و معمولا به نام ECG یا EKG نامیده میشود.

تشخیص عملکرد قسمت های مختلف قلب به وسیله سیگنال های الکتریکی انجام میشود. این سیگنال ها به کمک قلب ایجاد میشوند و در کل بدن منتشر میگردند. سیگنال ها موجب اختلاف پتانسیل در سطح بدن میشوند.

دستگاه نوارقلب دارای لید و گیره اتصال است که به کمک آنها سیگنال ها را دریافت میکند. لیدها به قفسه سینه بیمار متصل میشوند و گیره ها به دست و پای بیمار وصل میشوند.

عملکرد این دستگاه براساس فعالیت الکتریکی قلب و غیرتهاجمی می باشد. استفاده از دستگاه نوار قلب کم خطرترین راه برای دریافت اطلاعات و معاینه قلب می باشد.

کابل دستگاه نوارقلب دارای الکترودهای رنگی است که به دست و پای بیمار متصل میشود و جریان های الکتریکی از این طریق دریافت میشوند.

به این وسیله میتوان سکته قلبی و علت درد های قفسه سینه را تشخیص داد.

کابل لیدها، سیم زمین و کابل برق از اتصالات جانبی دستگاه نوار قلب هستند که کیفیت آن ها در عملکرد دستگاه تاثیر زیادی دارد. اگر دستگاه از بهترین برندها هم باشد، در صورتی که کابل آن فاقد کیفیت مناسب باشد، عملکرد مطلوبی نخواهد داشت.

مهمترین ویژگی کابل دستگاه ECG نرمی، مقاومت و پوشش دهی با روکش PU می باشد. همچنین مقاومت داخلی کابل ها نیز باید بالا باشد تا بتواند از دستگاه در برابر سوک الکتریکی محافظت نماید. در انتهای لید نیز باید فیش های مقاوم و استاندارد به کار رفته باشد.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب