آیا به دنبال بهترین کیفیت و قیمت در تجهیزات پزشکی می باشید ؟

با ما تماس بگیرید

88030037 021 | 88030036 021 | 88030034 021

 

الکتروشوک

دستگاه الکتروشوک یکی از تجهیزات مهم اتاق عمل و مراکز درمانی می باشد که برای اعمال یک شوک الکتریکی قوی به بیمارانی که دچار ایست قلبی شده اند مورد استفاده قرار می‎ گیرد. ایست قلبی زمانی رخ می‎دهد که ضربان قلب متوقف شده و هیچ نشانه ای از گردش خون وجود ندارد. درصورتی که اکسیژن کافی به قلب نرسد یا حمله ی قلبی رخ دهد یک ریتم غیرطبیعی قلب رخ می دهد که فیبریلاسیون قلبی نامیده می شود. برای تصحیح این ریتم قلبی از دستگاهی به نام دفیبریلاتور استفاده می شود.

در حالت طبیعی فیبرهای عضلات قلب به طور منظم منقبض می شوند. دفیبریلاتور دستگاهی است که شوک الکتریکی را به عضله ی قلبی که تحت یک آریتمی (ریتم غیر منظم) کشنده است. در حقیقت از این دستگاه برای خنثی نمودن انقباضات ناهماهنگ قلبی و بازگرداندن انقباضات قلبی به حالت متعادل اولیه استفاده می ‎شود. هم چنین در مواقعی که قلب از حرکت باز می ایستد، برای شروع مجدد ضربان قلب مورد استفاده قرار می گیرد. فیبریلاسیون قلب بسیار خطرناک است و در عرض چند دقیقه موجب مرگ می شود. الکتروشوک یا دفیبریلاتور جهت اصلاح این وضعیت به کار می رود. شوک اعمال شده به عضله ی قلب، همه ی فیبرها را به طور هم‎ زمان منقبض می‌ کند و در نتیجه همه ی فیبرها به حالت بازیابی می‌ روند و بعد از آن به ریتم طبیعی خود باز می گردند.

 

 

 شرکت افرا طب ارائه دهنده انواع دستگاه الکتروشوک با برند های معتبر نظیر زول (ZOLL) ، فیلیپس و ... می باشد که جهت تجهیز مراکز درمانی و بخش های مختلف بیمارستان ها می توانید برای مشاوره، انتخاب و خرید با شرکت تماس بگیرید.