دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

اسپیرومتری تشویقی

اسپیرومتری تشویقی

اسپیرومتری تشویقی

اسپیرومتر تشویقی | خرید اسپیرومتر تشویقی سه توپه  

قابلیت خرید آنلاین - اسپیرومتری تشویقی

 

اسپیرومتری تشویقی یا انگیزشی مورد استفاده برای بیماران با مشکلات تنفسی می باشد.

افراد با بیماری مزمن ریوی مانند انسداد مزمن ریوی ، فیبروز ریوی ، نشانه های مشابه ای را تجربه می کنند.

تقطیع تنفس و کاهش عملکرد ریه که باعث شده تنفس سخت شود از این نوع نشانه هستند.

گاهی اوقات پزشکان بیماران را به استفاده از اسپیرومتری تشویقی توصیه می کنند.

اسپیرومتری تشویقی بعد از عمل جراحی یا بعد از گذر از بیماری ریوی یا در طول بیماری ریوی برای بیمار تجویز می شود. این دستگاه جزو تجهیزات پزشکی خانگی است و برای بیماران در منزل قابل استفاده می باشد.

 

اسپیرومتری تشویقی1 - اسپیرومتری تشویقی  

اسپیرومتری تشویقی یا اسپیرومتری انگیزشی 

اسپیرومتری تشویقی بصورت ملایم شش ها را تمرین داده و شش ها را در بهترین شرایط سلامت نگاه می دارد.

اسپیرومتری انگیزشی به ریه شما کمک می کند که چگونه نفس های آروم و عمیق بکشید.

اسپیرومتری تشویقی حجم ریه شما را افزاش داده و توانایی بیمار را برای تنفس بهبود می بخشد.

استفاده و خرید اسپیرومتری انگیزشی به شما این امکان را می دهد که خود مسئول سلامت ریه هایتان باشید.

هنگامی که با توصیه پزشک از یک اسپیرومتری تشویقی استفاده می کنید شما به صورت فعال به شش هایتان این آموزش را که چگونه بهتر عمل کنند خواهید داد.

نحوه استفاده از اسپیرومتری انگیزشی 

آموزش استفاده از اسپیرومتر تشویقی

۱. برای شروع بصورت کاملا صاف (بدون خمیدگی) روی یک صندلی یا تخت خود بنشینید. ۲. اسپیرومتری تشویقی را با هر دو دست بگونه ای که نشانگر درست روبروی صورت شما و قابل دیدن باشد نگاه دارید.معمولا پزشک معالج می گوید از چه درجه ای شروع کنید ۱۲۵۰ میلیمتر درجه مناسبی برای شروع است. ۳. دهانی اسپیرومتر تشویقی را داخل دهان گذاشته بطوری که کاملا با لب بالا و پایین مهر شود. ۴. داخل دهانی به آرامی و عمیقا تا جایی که امکان دارد تنفس را کنیدپیستون نشانگر در این زمان شروع به بالا آمدن می کند. ۵. حال هوا را تا حداکثر بیشترین میزان به داخل ریه ها داده، سپس دهانی را از دهان خارج کرده و نفس خود را برای مدت حداقل ۳ ثانیه و حداکثر تا جایی که امکان دارد حبس نگاه دارید. در این زمان پیستون شروع به پایین آمدن تا کف اسپیرومتر می کند و هرچقدر بیشتر بالا رفته باشد بهتر است. در این زمان اگر احساس بی حالی یا سرگیجه داشتید بخودتان کمی استراحت بدهید. ۶. بصورت عادی نفس را به بیرون رانده و برای مدتی استراحت کنید و سپس سعی در سرفه کردن کنید تا مسیر هوایی یا Airway از مخاط تمیز شود. ۷. پس از لحظاتی استراحت مجددا دهانی را داخل دهان گذاشته و نفستان را بداخل بکشید تا جایی که پیستون به درجه ای برسد که بتوان آن را بهترین رکورد شما دانست و هر بار سعی در شکستن رکورد خود داشته باشید . ۸. این فرایند را ۱۰ الی ۱۲ مرتبه در هرساعت انجام دهید و هر بار سعی بر این داشته باشید که نشانگر درجه ای بهتر از مرتبه گذشته نشان دهد و اصطلاحا رکورد خود را بشکنید و اگر نتوانستید رکورد خود را بشکنید هرگز نا امید نشده و به تمرین ادامه دهید.

 

اسپیرومتری تشویقی2 - اسپیرومتری تشویقی  

فواید اسپیرومتری تشویقی

• تمرین برای بهبود عملکرد شش ها • میزان هوایی که داخل شش های شما قرار می گیرد را اندازه گیری می کند و باعث شده تا کیسه های ریز هوایی در شش از هوا پر شوند • کیسه های هوای داخل شش شما را پر از هوا کرده و باعث تبادل بهتر اکسیژن و دی اکسید کربن می شود. • در روزهای نخستین که شما از اسپیرومتری تشویقی استفاده می نمایید ممکن است به هدف خود نرسید ولی این موضوع نباید شما را دلسرد کند اندازه گیری میزان حجم تنفس پس از چند روز بیانگر بهبود وضعیت شما و تشویق شما به استمرار به استفاده از اسپیرومتری تشویقی خواهد بود. • میزان هوایی که درون دستگاه بازدم می کنید میزان حجم شش های شما را نشان می دهد که پس از چند روز خواهید دید که میزان حجمی که اسپیرومتری تشویقی نشان می دهد بیشتر شده است می توانید روز به روز عدد را یادداشت کرده و روند پیشرفت خود را ببینید. • مفید برای بهبود بروشیت • بهبود آسم • بطور کل حجم تنفس و ریه های شما را بالا می برد با استفده از اسپیرومتری تشویقی و با توصیه و زیر نظر پزشک متخصص همواره می توانید ریه سلامت داشته باشید

خطر استفاده از اسپیرومتری

بطور معمول خطرات بسیار کمی در مورد استفاده از اسپیرومتری گزارش شده است اما اگر در هنگام استفاده از آن دچار سردرد شدید استفاده از آن را متوقف کنید.

در موارد زیر از اسپیرومتری استفاده نکنید: ۱. اگر اخیرا عمل جراحی چشم انجام داده اید. ۲. اگر شش شما آسیب جدی دیده است. ۳. اگر آنوریسم در قفسه سینه ، مغز و یا شکم دارید.

محدوده نرمال اسپیرومتر چیست؟

مقادیر طبیعی اسپیرومتری متفاوت است. سن ، قد و جنسیت شما در تعیین موارد طبیعی شما نقش دارد.

پزشک هنگام تعیین هدف برای شما این فاکتورها را در نظر خواهد گرفت. به طور مداوم رسیدن به نتیجه ای بالاتر از هدف تعیین شده توسط پزشک نشانه مثبت است.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها یک ماشین حساب مرجع دارند که می توانید با استفاده از آن مقادیر طبیعی جمعیت شناختی خود را درک کنید.

با این حال، این ماشین حساب برای استفاده بالینی در نظر گرفته نشده است. از آن به عنوان جایگزین تجزیه و تحلیل پزشک خود استفاده نکنید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب