دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

دستگاه UV

دستگاه UV

دستگاه UV 

دستگاه UV | دستگاه استریل کننده ابزار

در ابتدا بهتر است تعریفی از استریل سازی اجسام آورده شود تا با مفهوم کلی آن آشنا شوید، در حالت کلی استریل سازی به فرآیندی گفته می شود که طی عملیاتی تمامی میکروارگانیسم ها اعم از قارچ، باکتری، میکروب ها و ویروس ها که برای سلامتی انسان زیان آور است از بین می برند، این عملیات از طریق حرارت دهی امکان پذیر است که استفاده از حرارت دهی خشک یا مرطوب در اجسام برحسب جنس آنها تعیین می گردد.

دستگاه استریل کننده با تکنولوژی اشعه یو وی می باشد که این دستگاه با لامپ های uv که دارد بسیار قدرتمند در از بین بردن هر نوع میکروب و ارگانیسم عمل می کند. این دستگاه جزو تجهیزات پزشکی بیمارستانی در آرایشگاه ها و مکان های دیگر به شمار میروند.

    دستگاه UV 1 - دستگاه UV

کاربرد دستگاه استریل یووی

توسط دستگاه استریل کننده اشعه ی فرابنفش می توانید هر چیزی را داخل دستگاه گذاشته و اقدام به ویروس زدایی نمایید . این دستگاه یو وی هیچ ضرری به انسان ندارد . وجود دو عدد لامپ یو وی در داخل دستگاه استریل کننده باعث میشود که هم از قسمت پایین و هم از قسمت بالا به وسیله ایی که داخل دستگاه قرار میدهید از هر طرف برخورد کند و تمام باکتری ها را از بین ببرد .

در نظر داشته باشید که اشعه ی یو وی خود نسبت کمی هم گاز ازن تولید کرده و گاز ازن فوق تاثیر گزار در از بین بردن ویروس می باشد . بدین ترتیب با خیال راحت می توان گفت که دستگاه استریل کننده به وسیله ی اشعه ی uv در از بین بردن تمام ویروس ها و باکتری و … بسیار موثر عمل میکند .

دستگاه استریل، دستگاهی جهت استریل کردن لوازم آرایشگاه بوده و برای حفاظت از سلامت و رعایت بهداشت در آرایشگاهها کاملا ضروری خواهد بود. این وسیله برای پیشگیری از بروز بیماری های قابل انتقال و بیماری های پوستی و الرژیک، ضد عفونی کلیه لوازم و وسایل آرایشگاه مورد استفاده قرار گرفته و ضرورت تهیه آن توسط همه ارایشگاه ها و پیرایش گاهها کاملا مشهود است.

یکی از الزامات اخلاقی که صنف آرایشگران همواره به آن توجه میکردند استریلیزه کردن وسایل مصرفی و ابزار های آرایشگری آنان بوده، اخیرا این امر مهم تبدیل به قانونی لازم الاجرا برای کلیه آرایشگران و پیرایشگران شده است و خوشبختانه نظارت بسیار دقیق روی این مسئله و اجرایی شدن این قانون درکشور ما انجام میشود.

 

 

چرا استفاده از دستگاه استریل UV ضروری است؟

برخی بیماری های پوستی و خونی به راحتی از طریق لوازم و ابزارهای آرایشگاهی منتقل می شوند. ایجاد خراش روی پوست می تواند برخی بیماری های خونی را منتقل کرده و بیماری های قارچی و برخی جوش های پوستی هم از طریق شانه، برس و حوله های استریل نشده منتقل شوند.

دستگاه استریل یو وی می تواندکلیه الودگی ها و میکروب های روی شانه و برس و حوله های استفاده شده را از بین برده به طوریکه در صورت استفاده برای مشتریان دیگر مشکلی ایجاد نشود.

بیماری های مهمتری که در اثر استفاده از وسایل آلوده در ارایشگاه ها ممکن است منتقل شود ایدز، هپاتیت و زگیل هستند که در صورت انتقال جان فرد را به خطر می اندازند، بنابراین لزوم و اهمیت استفاده از دستگاهی جهت استریل کردن لوازم آرایشگاه در دنیای امروز به خوبی احساس می شود و شاغلین در این صنف هزینه کردن در این مورد را باید نوعی سرمایه گذاری برای سلامت خود و مشتریان بدانند.

چون به همان اندازه که احتمال انتقال بیماری ها بین مشتریان وجود دارد به همان اندازه احتمال انتقال بیماری ها به خود آرایشگر هم وجود خواهد داشت و استفاده از لوازم و وسایل استریل شده این احتمال را به میزان بسیار زیادی کاهش خواهد داد. دستگاه استریل یو وی باید به عنوان یک ضرورت توسط مراکز و ارگان های بهداشتی اعلام و تهیه آن توسط آرایشگرها پیگری شود و آرایشگاهی بدون دستگاه استریل یو وی اقدام به فعالیت نکند.

  دستگاه UV 2 - دستگاه UV  

دستگاه UV استریل کننده محیط

لامپ استریل UV دستگاه ضدعفونی یو وی لامپی است که با استفاده از امواج فرابنفش کار می کند و کاربری های گوناگونی از آن گرفته می شود که تمام این کاربری ها حاصل خواص مزایای اشعه پرتو فرابنفش است.

ضدعفونی کردن محیط به وسیله لامپ UV روش نوینی نیست. این تکنیک برای اولین بار در سال ۱۸۷۹ ابداع شد. در ابتدا از اشعه فرابنفش تنها برای تمیز کردن محیط های عفونی استفاده می‌شد؛ اما امروزه با گسترش علم، پرتوی فرابنفش یا یو وی به عنوان یکی از راه های موثر استریل کردن محیط، به حساب می‌آید. امواج فرابنفش طول موج کوتاه تری نسبت به نور مرئی دارند؛ در نتیجه می‌توانند به داخل باکتری ها و ویروس ها نفوذ کرده و آن ها را از بین ببرند.

پرتو فرابنفش استفاده شده در لامپ ضدعفونی کننده یو وی (به عنوان یک عامل استریل کننده) اثربخشی بالایی دارد؛ به طوری که می‌تواند حدود ۹۹ درصد میکروب های موجود در محیط (مانند باکتری ها و قارچ ها) را به سرعت از بین ببرد. این ویژگی باعث شده تا دستگاه های ضدعفونی کننده مختلفی تولید و عرضه شوند؛ بر همین اساس، قیمت لامپ های ضدعفونی کننده نیز متفاوت اند. به همین خاطر ممکن است در برخی از موارد، انتخاب بهترین دستگاه استریل UV برای خرید، کمی دشوار باشد.

 

مکان نصب لامپ های UV

محل نصب دستگاه ضدعفونی کننده UV یا همان لامپ استریل یو وی میتواند در آب، منازل یا محیط های کاری باشد امروزه یکی از رایج ترین مکان هایی که از این محصولات استفاده می‌کنند، بیمارستان ها می‌باشند. سطوح بیمارستانی را می‌توان با خرید دستگاه ضدعفونی کننده UV ، استریل کرد و مانع گسترش بیماری شد. همچنین از این امواج می‌توان برای استریل کردن محیط آزمایشگاه های تشخیص طبی نیز استفاده کرد.

مطالعات نشان می دهد که اندازه لامپ یو وی ضدعفونی کننده، تاثیر چندانی بر عملکرد آن ندارد؛ در نتیجه در هنگام خرید لامپ ضدعفونی کننده UV نباید به اندازه محصول توجه زیادی بکنید و بر اساس معیارهای دیگری خرید خود را انجام دهید. ویژگی های مهم تری هستند که می توانند به عملکرد بهتر دستگاه ضدعفونی کننده با اشعه فرابنفش کمک کنند. اغلب دستگاه های ضدعفونی کننده UV از لامپ های UV-C (یو وی سی) استفاده می‌کنند که برای گندزدایی مناسب است. توجه داشته باشید که این نور می‌تواند از پوست انسان عبور کند و اثرات مخربی برای بدن داشته باشد؛ در نتیجه رعایت نکات ایمنی در زمان استفاده از دستگاه الزامی است. همچنین، پرتوی فرابنفش می تواند باعث فرسایش برخی از فلزات و محصولات پلاستیکی نیز بشود.

در صورت رعایت نکات ایمنی، می‌توان با خیال آسوده به خرید لامپ یو وی ضدعفونی کننده پرداخت؛ با این حال بسیاری از این لامپ ها حاوی جیوه می‌باشند که تعویض آن ها را کمی دشوار می‌سازد. به همین خاطر توصیه می شود که از لامپ های فاقد جیوه استفاده کنید.

 

مزایای استفاده از لامپ یو وی استریل

از مزایای لامپ یو وی استریل می توان به این اشاره کرد که امواج فرابنفش می‌توانند به حذف میکروارگانیسم هایی که درمان دارویی مناسبی ندارد، کمک کنند. سایر میکروب های موجود در آب که نسبت به میکروب کش های رایج مانند کلر مقاوم شده اند نیز توسط پرتو فرابنفش از بین می‌روند. میزان اثربخشی استفاده از لامپ اشعه UV استریل کننده به موارد زیر وابسته است:

• میزان کدری آب • شدت تابش نور فرابنفش • مدت زمان تابش پرتو

 

گندزدایی آب توسط امواج فرابنفش فواید فراوانی دارد؛ برخی از این فواید عبارت اند از:

• امواج فرابنفش (Ultraviolet) بر خلاف مواد شیمیایی مانند کلر، ساختار و ترکیب آب را تغییر نمی‌دهند. • فرآیند میکروب کشی و استریل با لامپ UV بدون تغییر pH، رنگ، مزه، بو و دمای آب اتفاق می‌افتد. • قیمت لامپ ضدعفونی کننده UV ارزان و روش نصب دستگاه UV آسان است.

 

مواردی که در هنگام استفاده از دستگاه استریل UV در نظر داشته باشید:

• دستگاه استریل UV به صورت کاملا خودکار تمامی سطوح آلوده را در ارایشگاهها، اتاق عمل، محل های ایزوله شده، مبل ها و سایر وسایلی که احتمال تجمع آلودگی در انها وجود دارد ضد عفونی می کند. • دستگاه استریل UV برای تمامی سطوح، چه خشک و چه تر قابل استفاده است. • قدرت دستگاه استریل UV و اشعه های تولیدی آن بسیار بالا بوده برای همین افرادی که قصد استفاده از ان را دارند باید حتما از وسایل حفاظت فردی مناسب استفاده کنند. • در آرایشگاه ها و پیرایش گاه ها به دلیل وسعت و تنوع فعالیت هایی که انجام می شود مانند رنگ و مش، مانیکور و پدیکور، کاشت ابرو، کاشت ناخن، اپیلاسیون و برخی دیگر تماس ارایشگر و لوازمی که برای ارائه خدمات به مشتریان استفاده می کند زیاد بوده و ممکن است در این تماس ها برخی بیماری های مسری از طریق لوازم و خون مانده بر روی انها به مشتریان منتقل شود. برای همین باید کلیه وسایل مصرفی بعد از هر بار استفاده ضدعفونی شده و الودگی های آن برطرف شود، دستگاه استریل UV این کار را انجام خواهد داد. • دستگاه استریل UV دستگاهی جهت استریل کردن لوازم آرایشگاه است که لوازم این حرفه از جمله قیجی، دسته تیغ، شانه و هر وسیله دیگر را ضدعفونی می کند.

شما می توانید برای مشاوره و خرید دستگاه یو وی استریل کننده ابزار و دستگاه یو وی استریل کننده محیط با کارشناسان شرکت افراطب در تماس باشید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب