دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

لیوان حجامت

لیوان حجامت

لیوان حجامت

لیوان حجامت | لیوان بادکش

لیوان حجامت از تجهیزات مصرفی پزشکی در طب سنتی است. این وسیله با عنوان لیوان بادکش نیز شناخته میشود.

حجامت چیست ؟

حجامت یک روش درمانی در طب سنتی است که با ایجاد مکش در قسمت هایی از بدن و خونگیری از آن محل بیماریهای مختلف را درمان میکند. وقتی مکش یا بادکس انجام شود، به آن حجامت خشک میگویند.

 اگر بادکش کردن با خون گرفتن همراه باشد، به آن حجامت تر گفته میشود.

حجامت کردن از روش هاس قدیمی درمان در آسیای شرقی است که با ایجاد مکش یا زخم در کمر یا پشت شانه ها، بیماری های مختلف را درمان میکند. بیماری های همچون کبد چرب یا کوفتگی با این روش قابل درمان هستند.

لیوان های حجامت مهمترین وسیله برای این روش درمانی است که در هردو روش حجامت از آن استفاده میشود. این لیولن روی بدن ایجاد خلاء میکند. همان محلی که دچار آسیب یا کوفتگی است مورد حجامت قرار میگیرد تا گرفتگی عضلانی یا فشار کاهش یابد.

در گذشته این لیوان ها با پنبه آغشته به الکل تمیز میشدند و سپس با ایجاد شعله و خلاء بیماری هی مختلف را درمان میکردند. اما این روش امروزه با لیوان اندازه گیری انجام میشود و خطر کمتری دارد. همچنین آسان تر است و تاثیر زیادی دارد.

 

لیوان بادکش 01 - لیوان حجامت

مشخصات لیوان حجامت

این لیوان به صورت مستقیم با فرآورده های خونی سروکار دارد و باید بسته به نوع کاربرد آن و روش حجامت (خشک یا سرد) انواع مختلفی دارد.

این لیوان ها، یکبار مصرف، کاملا استریل و ساخته شده از مواد پلیمر هستند. لیوان حجامت خشک، اما قابل شست و شو استفاده دوباره است.

این لیوان ها همچنین اندازه های مختلفی دارند و با استفاده از مواد پلیمری پزشکی و تکنولوژی روز و دارای سوپاپ ایجاد خلا ساخته شده اند.

 

عملکرد لیوان های حجامت

 این لیوان های سوپاپ دار یا فنردار بدون نیاز به خون گیری، عمل بادکشی یا دردکشی را عملی میکنند. لیوان های حجامت به آرامی پوشت را با مقداری مشخص از فشار به داخل میکشد و باعث میشود جریان خون در پوست افزایش می یابد. این کار باعث جاونسازی پوست میشود و درمان عضلات و شادابی روح و رفع کوفتگی را به همراه داد.

جنس این لیوان ها قبلا از چوب، شیشه، پلاستیک و فلز بوده است. این روش برای بادکش صورت و مفصل، کمر و سایر اعضای بدن انجام می شد.

امروزه لیوان‌های حجامت در سایزهای مختلف از ۲۵، ۴۵، ۷۵، ۱۰۰ ، ۱۵۰ ، ۲۰۰ و ۳۰۰ سی سی و در جنس‌های متنوع تولید میشوند.

 

لیوان بادکش - لیوان حجامت

مزایای استفاده از لیوان های حجامت

قابل اطمینان با کاربرد آسان

کاهش خطر سوختگی یا ترکیدن لیوان با شعله

  بدون نیاز به الکل و آتش

امکان تنظیم قدرت مکش

عدم امکان شکستن لیوان در تماس با آتش

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب