دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

ماساژور

ماساژور

ماساژور

ماساژور | قیمت و خرید انواع ماساژور

 

قابلیت خرید آنلاین - ماساژور

 

از دستگاه ماساژور اکنون میلیون ها نفر برای درمان انواع بیماری ها و همچنین ایجاد آرامش و فعالیت های تناسب اندام استفاده می کنند. به طور یقین چنین استفاده گسترده ای، به دلیل فواید دستگاه ماساژور است. اینها را می توانید در هر زمان و هر مکان ( بسته به اندازه) و با امکان دسترسی بالا و راحتی در استفاده، به طور کلی این دستگاه های به صورت برقی و شارژی مورد استفاده قرار می گیرند.

در طول زمان استفاده از دستگاه‌های ماساژور برای تمام بدن، تقریبا ۱۰۰٪ از بافت‌های عضلانی تحت تاثیر قرار می‌گیرند که این افزایش گردش خون و متابولیسم بدن را بهبود می‌بخشد.

دستگاه‌های ماساژور، عضلات را تحریک کرده و باعث می‌شوند که خون را به کوچکترین مویرگ‌های بدن منتقل می‌کنند، به سلول اجازه می‌دهد که سریعتر سوخت دریافت کند و باعث می شود مواد زائد بسیار سریعتر از بدن دفع شوند. همچنین، با افزایش گردش خون، آنها به ایجاد یک سیستم ایمنی قوی کمک می کنند.

علاوه بر کمک به ساخت تراکم استخوان، مبارزه با پوکی استخوان، و کاهش درد در بخش های گوناگون بدن، باعث افزایش آرامش و ایجاد لذت در فرد می شود. ماسازور کامل بدن نیز برای کاهش سلولیت و تحریک تولید کلاژن برای پوست، و همچنین افزایش سطح هورمون رشد و جریان لنفاوی در انسان می شود. همچنین ممکن است پس از کار کردن، سرعت بهبود عضلات را افزایش دهد و به تعادل هورمون استرس کمک کند.

ماساژور برقی چیست؟

وسیله ای برای انجام ماساژ با قابلیت دسترسی راحت در هر زمان است که بهترین راه برای از بین بردن درد عضلات، ایجاد آرامش و لذت را فراهم می کند. پس بیایید با آن آشنا شویم، حتی اگر از علاقه مندان به ماساژ هستید و یا به دلایل پزشکی نیاز به استفاده از یک دستگاه ماساژور برقی دارید، زمان را از دست ندهید. به جای حضور مداوم در مراکز ماساژ و یا استخدام یک ماساژور حرفه ای، به راحتی می توانید ماساژ را به خانه، محل کار و هر محیط دیگری بیاورید.

بسیاری از ماساژورهای الکترونیکی قابل حمل هستند، بنابراین شما می توانید از آنها در خانه، اداره یا حتی در ماشین استفاده کنید. این وسیله در دسته تجهیزات پزشکی خانگی قرار دارند. پس بسیار مهم است که یک ماساژور مناسب را انتخاب کنید تا بتوان نیازهای جسمی و روحی خود را به شکلی مناسب برطرف کرد.

ماساژور1 - ماساژور  

۱- بررسی نیازها در راستای شناخت ماساژور برقی

اولین چیزی که باید در شناخت ماساژور برقی نظر گرفته شود، انتخاب یک دستگاه مناسب بر اساس نوع نیاز است. انواع مختلفی از ماساژورها در بازار وجود دارند که دارای ویژگی های مختلف هستند، برخی از ماساژورها منطقه خاصی را پوشش می دهند، در حالی که دیگری تمام بدن را پشتیبانی می کند، برخی نفوذ عمیق دارند، در حالی که برخی ماساژ سطحی را انجام می دهند.

اگر از درد در ناحیه گردن و شانه رنج می‌برید، بهتر است یک دستگاه ماساژور گردن و شانه را خریداری کنید، و یا اگر از بیماری های سختی همچون MS رنج می‌برید، می تواند از صندلی ماساژور که تمام بدن را ماساژ می‌دهد استفاده کنید. به طور کلی در هنگام انتخاب ماساژور مناسب باید در مورد آنچه که شما نیاز دارید فکر کنید.

 

انواع ماساژور برقی

1. ماساژور برقی ویبراتور یا لرزاننده

ماساژورهای برقی وبیراتور که با لرزش کار ماساژ را انجام می‌دهند از رایج‌ترین مدل‌های بازار هستند و در بخش‌های مختلف بدن و ماهیچه‌ها، لرزشی مطلوب ایجاد می‌کنند.

زمانی که ماساژور برقی لرزاننده را روی بدن خود قرار می‌دهید، ماهیچه‌ها تکان می‌خورند و آرامش پیدا می‌کنند. خلاص شدن از دست استرس، تقویت ماهیچه‌ها و بهبود سوخت و ساز بدن از مزایای ماساژورهای ویبراتور است. در خرید این وسیله، دقت کنید که ماساژور برقی در هر دو جهت افقی و عمودی امکان ماساژ دادن داشته باشد. ضمن اینکه، بهتر است ماساژوری بخرید که در هر دقیقه، تعداد لرزش بیشتری ارائه می‌دهد.

از مزایای این دستگاه‌ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

به جریان درآوردن بیشتر گردش خون در بدن؛ ایجاد احساس آرامش.

 

2. ماساژور برقی پالسی

ماساژورهای برقی پالسی با استفاده از سه فناوری مختلف به کاهش درد و التیام گرفتگی ماهیچه‌ها کمک می‌کنند. این ماساژورها از طریق الکترودهایی که روی پوست بدن قرار می‌گیرد و پالس‌های الکتریکی به مغز می‌فرستند. مطالعات نشان می‌دهد استفاده از ماساژور برقی پالسی به کاهش درد کمر، گردن، مفاصل و ماهیچه‌ها کمک می‌کند و در از بین رفتن سردرد و هاضمه بهتر هم نقش مثبت دارد.

فناوری TENS: در این فناوری که تحریک اعصاب از طریق پوست است، پالس‌های الکتریکی با رفتن به سمت مغز و طناب نخاعی، سیگنال‌های درد را کاهش می‌دهند و باعث کاهش درد و آرامش عضلات می‌شوند.

گفته می‌شود که این نوع از ماساژورهای پالسی احتمالا می‌توانند به ترشح اندورفین در بدن کمک کنند. اندورفین، یک مُسکِن طبیعی است که در بدن ترشح می‌شود.

فناوری EMS: این فناوری هم باعث می‌شود تا انقباضی مشابه انقباضاتی که در اثر ورزش کردن به وجود می‌آید در بدن شکل بگیرد. برای کسانی که دچار فلج اندام‌ها یا بخشی از اندام‌ها هستند، استفاده از این دستگاه می‌تواند مفید باشد. البته از این فناوری در ماساژور برقی برای طیف وسیعی از موارد استفاده می‌شود؛ بهبود گردش خون، جلوگیری از انعقاد خون، بهبود حرکات بدن.

فناوری IFT: این فناوری در انتقال پیام‌های درد به طناب نخاعی کمک کند. به دلیل وجود فرکانس، امپدانس این دستگاه یا همان مقاومت ظاهری‌اش در عبور از پوست و وارد شدن به بافت‌های زیرین اندک است. نفوذ عمیق امواج به بافت بدن، مشابه تحریک فیبرهای اعصاب پاراسمپاتیک برای افزایش جریان خون است.

در هنگام خرید این ماساژور برقی به سراغ گزینه‌ای بروید که جنس خوبی دارد. به طور کلی در خرید ماساژورهای پالسی به دنبال موارد ارزان نباشید. کیفیت پایین دستگاه می‌تواند به جای مفید بودن، سلامت‌تان را به خطر بیاندازد.

    ماساژور2 - ماساژور  

3. ماساژور ضربه‌ای

ماساژورهای ضربه‌ای روی بدن قرار می‌گیرند و با ایجاد ضرباتی ریتمیک به از بین رفتن خستگی ماهیچه‌ها کمک می‌کنند. برای کسانی که مدتی طولانی پشت میز کار می‌نشینند، این ماساژور برقی بسیار مناسب است. چون می‌تواند خستگی و گرفتگی شانه‌ها را التیام بدهد. ماساژورهای ضربه‌ای نه تنها باید شانه‌ها بلکه نواحی اطراف آنها را هم پوشش بدهند.

ماساژورهای ضربه‌ای فقط برای شانه و نواحی اطراف آن نیستند و برای شکم و پاها هم مدل‌هایی به بازار ارائه می‌کنند. در خرید به جنس ماساژور برقی و قابلیت ماساژ آن در جهات مختلف دقت کنید.

بیشتر ورزشکاران از این نوع ماساژور برقی استفاده می‌کنند. از مزایای آن می‌توان به این موارد اشاره کرد:

• آرام کردن ماهیچه‌ها و از بین بردن خستگی؛ • کاهش سردردهای ناشی از تنش‌های مختلف؛ • تقویت سیستم ایمنی بدن.

 

4. ماساژور پا

این ماساژورها از تکنیک فشردن بافت‌های نرم (پوست و بافت‌های ماهیچه) به هم یا فشردن آنها به استخوان زیرشان استفاده می‌کنند. ماساژورهای مخصوص ناحیه پا مجهز به کیسه‌های هوا یا همان ایربگ (air bag) هستند. پَدها و ایربگ موجود در ماساژور برقی از طریق فشرده‌سازی هوا، ماهیچه‌ها را ماساژ می‌دهند.

در خرید ماساژور پا به این نکته دقت کنید که کار کردن با دکمه‌های روی دستگاه آسان باشد و درجه سرعت کار کردن ماساژور را هم بتوان کنترل کرد. ماساژور برقی پا با کنترل از راه دور برای تنظیم دکمه‌های مختلف، گزینه‌ای بهتر نسبت به موارد دیگر است که کار کردن با دستگاه را برای‌تان ساده‌تر می‌کند.

 

مزایای ماساژورهای این مدلی به این صورت است:

• ماهیچه‌های خسته را آرام می‌کند؛ • گردش مایعات در بافت‌های بدن را آسان می‌کند؛ • به آماده‌سازی بافت‌های بدن برای ورزش کردن کمک می‌کند؛ • به دفع مواد سمی و نامطلوب بدن می‌انجامد؛ • قدرت و طول بافت‌های همیند را افزایش می‌دهد.

 
5. دستگاه ماساژ سر

برخی اوقات ما احساس تنش زیادی را در سرمان داریم. در این حالت احساس می‌کنیم که عضلات سر و گردن منقبض شده است. جهت حل این مشکل می‌توان از دستگاه ماساژ سر استفاده کرد. انواع متفاوتی از دستگاه ماساژ سر وجود دارد که بر اساس نیاز و بودجه شما مناسب بودن آن تعیین می‌شود. برخی از انواع این دستگاه الکترونیکی بوده و برخی دیگر تنها از مهره و غلطک تشکیل شده‌ است.

 
6. دستگاه ماساژ گردن و شانه

هدف اصلی این دستگاه عضلات شانه و گردن است. به صورت عمومی بر روی شانه کشیده می‌شود. تنوع بی‌نظیری در دستگاه‌های مناسب ماساژ سر و گردن مشاهده می‌شود. گاهی اوقات می‌توانید از دستگاه‌های ساخته‌شده به این منظور جهت ماساژ گردن، پا و غیره استفاده کنید. به صورت عموم دستگاه‌های مناسب ماساژ سر و گردن، قابل‌حمل هستند.

ماساژور3 - ماساژور
7. بالش‌ها

این سبک از دستگاه‌های ماساژ قابل‌حمل و کوچک هستند. همچنین تنوع بی‌نظیری دارند. گاهی اوقات برخی از انواع این دستگاه‌ها قابل اتصال به باتری ماشین هستند. اما برخی دیگر تنها شارژ می‌شوند. این دستگاه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به راحتی بتوانید روی آن دراز بکشید.

 
8. پشتی‌ها

این پشتی ها قابلیت خارق‌العاده ای دارند. معمولاً از لرزش یا بالش هوا در چنین دستگاه‌های استفاده می‌شود. گاهی اوقات چنین پشتی‌هایی دارای یک بالشتک جهت نشستن هستند. این بالشتک قدرت ارتعاش دارد. به صورت کلی با استفاده از این دستگاه احساس آرامش فوق العاده ای خواهید داشت. پشتی ها به صورت کلی سبک و قابل‌حمل هستند. در نتیجه اگر می‌خواهید از این دستگاه‌ها در محل کار خود استفاده کنید، هیچ مانعی وجود ندارد. برخی از این ماساژورها دارای، دستگاه ماساژ گردن نیز هستند.

 
فواید دستگاه ماساژور عبارتند از:

• چربی سوزی و تناسب اندام • ساخت عضله • افزایش تراکم استخوان • سفت مردن پوست و عدم افتادگی • کاهش سلولیت و تولید کلاژن طبیعی بدن را افزایش می دهد • کاهش فشار خون بالا • زمان بازیابی پس از تمرین را کاهش دهید. • به طور چشمگیری انعطاف پذیری را افزایش می دهد: با توجه به جریان خون بهتر، حرارت دادن به ماهیچه ها و رفلکس کشش تاندون بدن بسیار راحت تر می شود. • بهبود احساس تعادل و هماهنگی: گیرنده های کل بدن در همان زمان تحریک می شوند که منجر به بهبود هماهنگی عضلات مربوطه می شود و در عین حال احساس تعادل بیشتر را فراهم می کند. • کاهش استرس: باعث خلق و خوی بهتر و حس آرامش می شود.ماساژ به شما کمک می کند که آرام باشید. • کمک به بی خوابی • درمان بیماری هایی نظیر سرطان و ام اس MS

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب