دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

ماسک NIV

ماسک NIV

ماسک NIV

ماسک NIV |خرید ماسک NIV | ماسک سی پپ | ماسک بای پپ | ماسک ونتیلاتور  

قابلیت خرید آنلاین - ماسک NIV

 

ماسک NIV ماسکی است که برای استفاده از دستگاه های سی پپ (CPAP) | ماسک سی پپ | ، بای پپ (BiPAP) |ماسک بای پپ | و ونتیلاتور های غیر تهاجمی |ماسک ونتیلاتور | ساخته شده است و توسط لوله خرطومی به دستگاه های مذکور متصل می گردد. ماسک های NIV به صورت های فول فیس (Full Face)، نازال (Nasal) و پیلو (Pillow) هستند که عمده استفاده آن ماسک های Full Face است که تمام صورت (دهان و بینی) را پوشش می دهد. این ماسک در دسته تجهیزات پزشکی خانگی قرار دارد و در منزل برای بیماران قابل استفاده است.

ضمنا ماسک های NIV فول فیس (Full Face) امکان استفاده همزمان و اتصال به اکسیژن ساز را دارند.

ماسک غیر تهاجمی که به اختصار NIV می گویند. در این نوع ماسک هوا همراه با اکسیژن مخلوط میشود. سپس هوا با حجم بالا و فشار مثبت وارد ریه بیمار میشود.

مهم ترین تفاوت ماسک niv با لوله تراشه و لارنژیال ماسک در این است که ماسک niv وارد ریه بیمار نمیشود. در نتیجه از vocal cord عبور نمیکند. خطر تحریک لارینج و احتمال لارنگواسپاسم وجود ندارد. همچنین در برخی بیماران که مشکلات در ناحیه تراشه دارند امکان انتوباسیون وجود ندارد. به طور مثال تنگی ناحیه تراشه و..

استفاده از این نوع ماسک بسیار در بیماران copd مورد استفاده قرار میگیرد.

متقاضیان ماسک NIV میتوانند جهت مشاوره انتخاب محصول و خرید آن با شرکت افرا طب تماس بگیرند.

    ماسک NIV 1 - ماسک NIV

ماسک فول فیس ( Full Face Mask )

انواع متفاوتی از ماسک بای پپ BIPAP موجود می باشد. یک نمونه از این ماسک ها ، ماسک فول فیس ( Full Face Mask ) می باشد که بینی و دهان شخص را پوشش می دهد و با بندهایی که در پیشانی و گونه دارند بسته می شوند. این نوع ماسک برای کسانی که در خواب از طریق دهان نفس می کشند بسیار راحت بوده همچنین این ماسک جز مناسبترین ماسک ها برای درمان نارسایی حاد تنفسی می باشند.

 
این ماسک ، محبوب ترین ماسک بین بیماران و پزشکان ایرانی و راحت ترین نوع ماسک برای استفاده به عنوان ماسک NIV، ماسک سی پپ CPAP، ماسک بای پپ BiPAP و ماسک ونتیلاتور است. جهت تهیه این ماسک به صورت شبانه روزی میتوانید با شرکت افرا طب تماس بگیرید.
 

ماسک نازال ( Nasal Mask)

نوع دیگری از ماسک ها، ماسک نازال ( Nasal Mask) می باشند که بر روی بینی قرار می گیرد. درکسانی که از کلاسترفوبیا رنج می برند ماسک های نازال راحت تر تحمل می شود. با استفاده از ماسک های نازال خروج ترشحات تسهیل می شود، مصرف مایعات و غذا خوردن راحت تر است و نسبت به ماسک های فول فیس یا اورو نازال فضای مرده کمتری ایجاد می کنند.

  ماسک NIV 2 - ماسک NIV    

ماسک نازال پیلو ( Nasal Pillowo Mask)

نوع دیگری از ماسک ها، ماسک نازال پیلو ( Nasal Pillowo Mask) می باشند که دارای بالشتک های کوچک هستند که داخل بینی قرار می گیرند و فشار مثبت را از دستگاه بای پپ BIPAP به بینی بیمار اعمال می کند و کمتر صورت و چشمان شما را می پوشانند. ماسک ها سایزهای مختلفی دارند که در انتخاب ماسک بسیار با اهمیت می باشد و اکثر ماسک ها قابل تنظیم هستند.

  ماسک NIV 3 - ماسک NIV  

محاسن استفاده از ماسک تنفسی NIV

۱. دریافت حجم بالای اکسیژن ۲. عدم ترومای ریوی ۳. عدم لارنگواسپاسم ۴. عدم تحریک تنفسی ۵. بهبود اکسیژن تراپی ۶. دریافت حجم بالای اکسیژن

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب