تجهیزات پزشکی, تجهیزات پزشکی خانگی, ماسک NIV

ماسک NIV

ماسک-NIV

ماسک NIV

این کالا قابلیت خرید آنلاین دارد

ماسک NIV |خرید ماسک NIV

 

ماسک NIV ماسکی است که برای استفاده از دستگاه های سی پپ (CPAP)، بای پپ (BiPAP) و ونتیلاتور های غیر تهاجمی ساخته شده است و توسط لوله خرطومی به دستگاه های مذکور متصل می گردد. ماسک های NIV به صورت های فول فیس (Full Face)، نازال (Nasal) و پیلو (Pillow) هستند که عمده استفاده آن ماسک های Full Face است که تمام صورت (دهان و بینی) را پوشش می دهد. این ماسک در دسته تجهیزات پزشکی خانگی قرار دارد و در منزل برای بیماران قابل استفاده است.

ضمنا ماسک های NIV فول فیس (Full Face) امکان استفاده همزمان و اتصال به اکسیژن ساز را دارند.

ماسک غیر تهاجمی که به اختصار NIV می گویند. در این نوع ماسک هوا همراه با اکسیژن مخلوط میشود. سپس هوا با حجم بالا و فشار مثبت وارد ریه بیمار میشود.

مهم ترین تفاوت ماسک niv با لوله تراشه و لارنژیال ماسک در این است که ماسک niv وارد ریه بیمار نمیشود. در نتیجه از vocal cord عبور نمیکند. خطر تحریک لارینج و احتمال لارنگواسپاسم وجود ندارد. همچنین در برخی بیماران که مشکلات در ناحیه تراشه دارند امکان انتوباسیون وجود ندارد. به طور مثال تنگی ناحیه تراشه و..

استفاده از این نوع ماسک بسیار در بیماران copd مورد استفاده قرار میگیرد.

 

ماسک NIV

 

متقاضیان ماسک NIV میتوانند جهت مشاوره انتخاب محصول و خرید آن با شرکت افرا طب تماس بگیرند.

ماسک فول فیس ( Full Face Mask )

انواع متفاوتی از ماسک بای پپ BIPAP موجود می باشد. یک نمونه از این ماسک ها ، ماسک فول فیس ( Full Face Mask ) می باشد که بینی و دهان شخص را پوشش می دهد و با بندهایی که در پیشانی و گونه دارند بسته می شوند. این نوع ماسک برای کسانی که در خواب از طریق دهان نفس می کشند بسیار راحت بوده همچنین این ماسک جز مناسبترین ماسک ها برای درمان نارسایی حاد تنفسی می باشند.

 

ماسک NIV

 

ماسک نازال ( Nasal Mask)

نوع دیگری از ماسک ها، ماسک نازال ( Nasal Mask) می باشند که بر روی بینی قرار می گیرد. درکسانی که از کلاسترفوبیا رنج می برند ماسک های نازال راحت تر تحمل می شود. با استفاده از ماسک های نازال خروج ترشحات تسهیل می شود، مصرف مایعات و غذا خوردن راحت تر است و نسبت به ماسک های فول فیس یا اورونازال فضای مرده کمتری ایجاد می کنند.

 

ماسک نازال پیلو ( Nasal Pillowo Mask)

نوع دیگری از ماسک ها، ماسک نازال پیلو ( Nasal Pillowo Mask) می باشند که دارای بالشتک های کوچک هستند که داخل بینی قرار می گیرند و فشار مثبت را از دستگاه بای پپ BIPAP به بینی بیمار اعمال می کند و کمتر صورت و چشمان شما را می پوشانند. ماسک ها سایزهای مختلفی دارند که در انتخاب ماسک بسیار با اهمیت می باشد و اکثر ماسک ها قابل تنظیم هستند.

 

ماسک سی پپ

 

محاسن استفاده از ماسک تنفسی NIV

۱. دریافت حجم بالای اکسیژن
۲. عدم ترومای ریوی
۳. عدم لارنگواسپاسم
۴. عدم تحریک تنفسی
۵. بهبود اکسیژن تراپی
۶. دریافت حجم بالای اکسیژن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *