دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

نگاتسکوپ

نگاتسکوپ

نگاتسکوپ

نگاتسکوپ | خرید نگاتسکوپ

نگاتوسکوپ صفحه پر نور، بزرگ و سفیدی است که عکس‌های رادیولوژی بر روی آن قرار می‌گیرد تا بررسی جزئیات تصویر و تشخیص پزشک راحت‌تر انجام پذیرد. نور صفحه‌ی نگاتوسکوپ، باید به صورت یکنواخت و یکسان در تمام صفحه پخش شود، چرا که یکنواخت نبودن نور و ایجاد سایه بر روی صفحه باعث خطا در تشخیص پزشک خواهد شد. این دستگاه از تجهیزات پزشکی بیمارستانی مهم به حساب می آید. در گذشته نگاتوسکوپ ها با استفاده از لامپ‌های فلورسنت (CCFL) ساخته می‌شد. مشکلی که لامپ فلوئورسنت داشت، این بود که قادر به پخش یکنواخت نور در صفحه نبوده و در نتیجه تشخیص پزشک همراه با خطا بود.

 

ویژگی دستگاه نگاتسکوپ

برای پخش شدت نور یکنواخت در این نوع از نگاتسکوپ ها می بایست از تعداد زیادی لامپ های CCFL در ساخت دستگاه استفاده می‌گردید. از دیگر معایب این روش می‌توان به فاصله ۱۵ سانتی‌متری لامپ اشاره کرد، به علت تولید حرارت توسط لامپ‌ها و مصرف بالای انرژی بدنه دستگاه داغ شده و از لحاظ راندمان مصرف انرژی مطلوب نخواهد بود و دیگر اینکه دستگاه دارای شکل ابعاد بزرگی می شود که از لحاظ معماری در سیستم هتلینگ مراکز درمانی نقطه ضعف محسوب می‌شود.

از طرفی عمرلامپ های CCFL به کار برده شده در این دستگاه ها نسبتا پایین بوده و در اثر تعداد دفعات سوییچینگ (روشن و خاموش کردن) بالا که برای دستگاه امری اجتناب ناپذیر است، مقاومت خوبی ندارد و در زمان کوتاهی نیاز است این لامپ تعویض گردد.

همچنین از لحاظ فنی کنترل شدت نور در این نگاتوسکوپ ها هزینه نسبتا بالایی دارد ( هزینه ساخت مدارِ های ولتاژ قابل تغییر) در نسل های جدیدتر نگاتوسکوپ از LED جهت روشن کردن صفحه استفاده می‌شود که نسبت به لامپ های CCFL دارای عمر بیشتر، مصرف کمتر، ارزانتر بودن و کنترل کردن شدت نور می باشد.

  نگاتسکوپ1 - نگاتسکوپ  

انواع نگاتسکوپ

نگاتوسکوپ برای بررسی جزییات تصاویر رادیوگرافی با دقت بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین می‌توان گفت جزء وسیله‌های کار پزشکان مختلف محسوب می‌شود. کاربرد وسیع این دستگاه مهم پزشکی باعث طراحی و ساخت آن در انواع مدل‌ها شده است. نگاتوسکوپ‌ها از لحاظ ابعاد، تعداد خانه و نوع لامپ دسته‌بندی می‌شوند.

به عنوان مثال شامل انواع مدل نگاتوسکوپ تک خانه، نگاتوسکوپ ۲ خانه، نگاتوسکوپ ۳ خانه و نگاتوسکوپ ۴ خانه می‌شود. دسته‌بندی مهم دیگر براساس نوع لامپ آن است که به دو صورت توکار و روکار تعبیه می‌شود. نگاتوسکوپ‌های پزشکی در دو مدل نگاتوسکوپ led و نگاتوسکوپ فلورسنت طراحی می‌شوند. نگاتوسکوپ‌ ال‌ ای‌ دی با توجه به مزایایی که برای آن در بخش بالا بیان کردیم، بیشتر مورد استفاده پزشکان هستند.

  نگاتسکوپ2 - نگاتسکوپ  

نگاتسکوپ با لامپ فلوئورسنت

• نگاتوسکوپ هایی با لامپ های فلورسنت نور را به صورت کامل و یکنواخت در تمام صفحه منتشر نمی کند. • به منظور یک نواخت ساختن انتشار نور در صفحه می بایست از تعداد بیشتری لامپ فلورسنت استفاده گردد. • عمر لامپ های فلورسنت بسیار کم است. • در برابر خاموش و روشن کردن متداوم ممکن است مقاومت کمی را از خود نشان دهند. • ابتدا از لحاظ اینکه این نوع نگاتسکوپ ابعاد بزرگی را داراست که به عنوان یک نقطعه ضعف به حساب می آید. • همچنین به علت فاصله کم لامپ و صفحهف حرارت تولید شده باعث می گردد تا میزان مصرف انرژی افزایش یابد. • در این نگاتسکوپ، به مدارهای ولتاژ قابل تغییر نیاز است که مقرون به صرفه نیست. نگاتسکوپ با نور LED • نگاتوسکوپ وسیله ای است که با ایجاد نور در یک صفحه نور لازم جهت دیدن و بررسی فیلم های رادیولوژی کاربرد دارد. • در این وسیله نور می بایست به صورت یکسان و یک نواخت تمام صفحه را در بر گیرد و در کل صفحه نور انتشار یابد. • با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی نگاتسکوپ ها روز به روز پیشرفته تر شدند. • منبع نور در این نگاتسکوپ ها LED است، نسبت به لامپ های فلورسنت قدیمی، عمر بیشتر دارند. • از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه و ارزان هستند. • همچنین به جهت کنترل میزان و شدت نور به هزینه کمتری نیاز است. • لامپ های LED بعلت اینکه نیمه هادی هستند، با استفاده از ولتاژ و جریان بسیار کمتری توانایی تولید نور را دارند.

 

قیمت انواع نگاتسکوپ

نگاتوسکوپ پزشکی دارای انواع مدل‌ها است. به همین خاطر قیمت آن در بازار متفاوت است. ابعاد نگاتوسکوپ هر چه بزرگتر باشد، قیمت نگاتوسکوپ بالاتر خواهد بود. نگاتوسکوپ‌های پزشکی از نظر تعداد خانه ممکن است تک خانه، ۲ خانه، ۳ خانه و یا ۴ خانه باشند، به طور حتم قیمت نمایشگر فیلم اشعه ایکس ۴ خانه از مدل تک خانه، ۲ خانه و ۳ خانه گران‌تر است. منبع نور نگاتوسکوپ پزشکی هم به عنوان یک عامل مهم در قیمت آن تاثیرگذار است. دستگاه‌های مجهز به لامپ‌های ال‌ای‌دی قیمت بالاتری دارند. البته به خاطر طول عمر بیشتر، مصرف انرژی کمتر و کیفیت وضوح تصاویر خرید نگاتوسکوپ led نسبت به نگاتوسکوپ فلورسنت مقرون‌به‌صرفه‌تر است. علاوه‌بر موارد ذکر شده برند ساخت Negatoscope و ویژگی‌های آن نیز در قیمت نگاتوسکوپ پزشکی موثر هستند.

شما میتوانید از شرکت تجهیزات پزشکی افراطب که دارای سابقه درخشان در زمین تامین و توزیع صفرتاصد تجهیزات پزشکی و دارای مجوز تجهیز بیمارستانها و مراکز درمانی می‌باشد کالای مورد نظر خود را تهییه کنید. شما عزیزان می‌توانید به صورت شبانه روزی با شرکت افراطب تماس بگیرید و برای خرید کالای پزشکی مورد نظر خود ازطریق کارشناسان و مشاوران فروش ما اقدام کنید

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب