دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو
ویلچر

ویلچر

ویلچر | خرید و قیمت انواع ویلچر

ویلچر یا صندلی چرخدار از جمله تجهیزات پزشکی خانگی است که برای جابجایی و تحرک افرادی که توان راه رفتن ندارد مورد استفاده می‌باشد. دستگاه ویلچر برای استفاده در محیط‌های داخلی و بیرونی طراحی شده‌ است و باعث میشود کاربران با حفظ استقلال و سلامت خود به امور جاری زندگی بپردازند.

این وسیله معمولا دارای سطحی تخت برای نشستن، چهار چرخ (دو چرخ بزرگ در عقب و دو چرخ کوچک در جلو)، استراحتگاه دست (دسته برای کاربر)، پشتی، استراحتگاه پا، دسته روی چرخ برای حرکت دادن ویلچر، دسته متصل به پشتی برای حرکت دادن ویلچر توسط فرد کمکی و کنترل پنل دکمه‌ای (برای ویلچرهای برقی).

همه ما افرادی را دیده ایم که به دلایل مختلف مجبور به استفاده از ویلچر هستند. ویلچر سهم زیادی را در زندگی آن ها دارد، چرا که رفت و آمدهایشان را مدیون ویلچر هستند. در واقع ویلچر عضو بسیار مهمی از زندگی آنان به شمار می آید. به همین دلیل مهندسان پزشکی توجه خاصی به طراحی ویلچرهای جدید دارند. همچنین امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علم توانسته‌ایم به ساخت انواع ویلچرهای برقی، معمولی، تاشو، اورتوپدی و پله رو بپردازیم که هرکدام از آنها کاربرد خاص خود را دارند. شرکت تجهیزات پزشکی افراطب قادر به ارائه و تامین انواع ویلچربوده است که شما عزیزان می‌توانید نسبت به هرگونه نیاز خود به ویلچر از طریق شرکت افراطب اقدام کنید.

 

ویلچر ساده - ویلچر

 

ویلچر ساده

ویلچرهای ساده، جزو اولین و ساده ترین انواع ویلچر هستند و معمولاً وزن کمتری نسبت به ویلچرهای دیگر دارند. ویلچرهای ساده برخلاف ویلچرهای برقی، امکانات بخصوصی ندارند و از جریان برق برای حرکت دادن آن ها استفاده نمی شود.

در این نوع ویلچرها، کاربر می بایست به کمک چرخ های بزرگ عقب ویلچر، خود را جابجا کند. ویلچرهای ساده، عمدتاً برای افرادی کاربرد دارند که خودشان توانایی حرکت دادن ویلچر را داشته ولی به دلیل مشکل پیش آمده، نمی توانند بر روی پای خود حرکت کنند. ترمز، دستگیره ثابت و زیرپایی تاشو، ازجمله مهم ترین قابلیت های این نوع ویلچرها می باشد. همچنین این نوع ویلچرها، جای کمتری اشغال نموده و حمل و نقل راحت تری دارند.

ویلچر برقی

ویلچر برقی یکی از محبوب‌ترین نوع ویلچرهاست، زیرا آزادی و راحتی بیشتری را برای تحرک در اختیار فرد قرار می‌دهد. با این ویلچر کاربر به کمک افراد دیگر ندارند و حتی بدون آن‌که به سختی با دست‌های خود از طریق دستگیره خودران ویلچر را حرکت دهد، تنها با فشردن دکمه می‌تواند ویلچر را به هر سوی ببرد.

ویلچر برقی دارای موتور، باتری و کنترل پنل است. ویلچر برقی، بهترین نوع صندلی چرخدار برای بیماران مبتلا به فلج مغزی و افرادی است که شرایط تحرک مشابهی را دارند. آنها به میزان قابل توجهی گران‌تر از همتایان دستی خود هستند، اما ارزش هزینه کردن را دارند.

ویلچر برقی - ویلچر  

نکات مربوط به نگهداری ویلچرهای برقی

کنترلر : این واحد کنترل الکترونیکی دستورات ورودی خود را به حرکت تبدیل می کند. هر چند ممکن است شما قادر به انجام نگهداشت ویلچر خود باشید اما سپردن ویلچر به فرد متخصص آن جهت بررسی وضعیت و عملکرد ویلچر حتما به نفع شما خواهد بود.

موتور : موتور الکتریکی وسیله ای است که توان الکتریکی به توان مکانیکی تبدیل می کند. بزرگترین و مهم ترین قسمت ویلچر برقی، موتور و باتری های آن است.

باتری : در این ویلچرها به جای بنزین از الکتریسته جهت نیرو محرکه آن استفاده می شود که این امر مستلزم استفاده از باطری می باشد. از قرارگیری درست باطری در محل خود اطمینان حاصل کنید. همچنین مطمئن شوید که باطری به خوبی شارژ شده است.

ویلچر پله رو

همانطور که می دانید ویلچر ها امکان بالا رفتن از پله ها را ندارند به همین علت در دنیا ویلچر ها یا وسایلی طراحی شده که قادر باشد فرد یا ویلچر را از پله ها بالا ببرد. به ویلچر هایی که از پله بالا می روند ویلچر پله رو یا ویلچر پله پیما گفته می شود. این گونه ویلچر که نسبت به ویلچرهای دیگر برتری خاصی دارند قیمت بالاتری نیز دارند و شما می‌توانید آن‌ها را از شرکت افراطب تهیه کنید.

ویلچر ارتوپدی

ویلچر ارتوپدی در واقع تمامی قابلیت‌های ویلچرهای ساده را دارا می باشند. علاوه بر قابلیت های ذکر شده، در این نوع ویلچرها قابلیت آن را دارید که زیردستی و جاپایی را از هم جدا کنید. به عنوان مثال، این قابلیت می تواند برای افرادی که توان حرکت به داخل اتومبیل را ندارند، مفید باشد. قیمت ویلچر های ارتوپدی در مقایسه با ویلچرهای ساده، اندکی بالاتر است.

ویلچر سی پی

بیماران فلج مغزی و یا بیماران سی پی، می بایست از ویلچر های سی پی استفاده کنند. نگهدارنده سر، نگهدارنده گردن، نگهدارنده ران، نگهدارنده پهلو و همچنین جدا کننده پا ازجمله مهم ترین قابلیت های این دسته از ویلچرها می باشد. ویلچرهای سی پی نسبتا تخصصی تر از ویلچرهای دیگر می‌باشد که حتما باید تحت نظر پزشک تهیه شوند.

  ویلچر حمام و توالت - ویلچر    

ویلچر حمام و توالت

ویلچرهای مخصوص حمام و یا توالت، دارای محلی برای قرارگیری لگن و یا توالت فرنگی می باشند. لگن ویلچر را می توان به راحتی از ویلچر جدا کرد. ویلچر حمام باعث میشود بیمار به راحتی بتواند حمام یا دست شویی کند.

وزن کم و همچنین اندازه کوچک این نوع ویلچرها، کمک خواهد کرد تا به راحتی قابل حمل بوده و از درب حمام عبور کنند. همچنین جنس این نوع از ویلچرها، از استیل بدون زنگ بوده و مورد مناسبی برای استفاده در حمام و توالت می باشد.

ویلچر کودکان

کودکان و همچنین نوجوانان ازجمله افرادی هستند که وزن کم و یا حجم کوچکی دارند. از این رو، ویلچری که برای این دسته از افراد انتخاب می شود، می بایست سبک باشد تا اگر از نوع دستی بود، کاربر بتواند به راحتی آن را جابجا کند. برخی از ویلچرها، این قابلیت را دارند که متناسب با رشد کودک، بتوانید سایز ویلچر را نیز تغییر دهید.

ویلچر ورزشی یا ویلچر اسپرت

بسیاری از افراد کم توان همانند هر فرد دیگری در جامعه توانایی و تمایل به ورزش کردن دارند. برای این دسته ویلچر مخصوص ورزش یا ویلچر اسپرت طراحی شده است که بسیار سبک هستند اما در عین حال قابلیت حرکت سریع، چرخش کامل و سریع چرخ ها را داشته و به هیچ عنوان تعادل کاربر را از بین نبرده و کاملا استوار و محکم هستند.

نکات مهم هنگام خرید ویلچر

مدت زمان استفاده: از مهمترین مواردی که هنگام خرید یک ویلچر باید به آن توجه نمایید، نوع بیماری و مدت زمانی است که پزشک تز شما تقاضای استفاده از ویلچر را کرده استمی‌باد.

صندلی های چرخداری که اغلب برای استفاده کوتاه مدت بیماران طراحی و تولید می شوند، در مقایسه با صندلی های چرخدار (ویلچر) دیگری که مثلا برای استفاده ۲ ساله یک بیمار در هر نوع شرایط محیطی در نظر گرفته شده است، از استحکام و دوام به مراتب کمتری برخوردار است و به همین خاطر عمدتا از قیمت های ارزان تر نیز برخوردار هستند.

چرخ ها : در هنگام خرید یک ویلچر باید خوب به این مورد توجه داشته باشید که قرار است ویلچر مد نظر شما تنها در محیط های خانگی مورد استفاده قرار بگیرد و یا اینکه دارنده ویلچر بایستی از آن در محیط های کاری خود نیز استفاده کتد! برای هر کدام از این دو وضعیت، ویلچرها دارای چرخ های مخصوصی هستند که باید نوع متناسب با نیازتان را در بین انواع مختلفی از این صندلی های چرخدار، انتخاب و خریداری نمایید.

انعطاف پذیری فرم کلی محصول : اینکه ویلچر مورد نظر شما از قابلیت های منعطف بودن برخوردار باشد، یک مزیت بزرگ و قابل توجه است؛ چرا که شما می توانید حالت نشیمنگاهی و یا پشتی صندلی خود را به شکل دلخواه تغییر دهید و از راحتی بیشتری نیز در طول نشستن های طولانی مدت بر روی این نوع از صندلی های چرخدار، بهره مند شوید. ناگفته نماند این ویژگی شامل تغییر ارتفاع صندلی نیز می شود.

ابعاد و وزن: همیشه یادتان باشد باید به دنبال خرید ویلچری باشید که هم از نظر اندازه و هم از نظر وزن برایتان قابل حمل و جا به جایی باشد! خصوصا اگر دارنده ویلچر مجبور به تردد در محیط های غیر خانگی باشد، حتما بایستی اندازه و وزن صندلی چرخدار وی بگونه‌ای باشد که لااقل بتوان آن را به سادگی توسط خودرو و دیگر وسایل موتوری حمل کرد.

سیستم ترمز و کنترل صندلی : اگر ویلچر مد نظر شما ساده باشد که خیلی نیازی نیست در این مورد حساس شوید، اما اگر ویلچر شما برقی باشد و بخواهید از آن در محیط های خیابانی و فضاهای باز نیز استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم حتما از ویلچرهایی استفاده کنید که از سیستم ترمز و کنترل مطلوب و با کیفیتی برخوردار باشند.

با انواع ویلچر و کاربردهای هر کدام آشنا شوید

 امروزه ویلچرها در مدل های متنوع زیادی طراحی و ساخته می شوند. تعدادی از این ویلچرها از جاپایی مخصوص، سینی برای قرار گرفتن بر روی پاها به جهت ایجاد راحتی در هنگام غذا خوردن، پشتی سر و غیره برخوردار هستند که باید در هنگام خرید این نوع از صندلی های چرخدار، حتما به این قبیل موارد نیز توجه کنید.

 

قیمت ویلچر :

قیمت ویلچرها با توجه به سبکی و سنگینی آن ها، ساده و یا برقی بودن، شکل و شمایل، اندازه و دیگر مواردی از این دست برآورده می شود. حقیقتش را بخواهید از آنجایی که یک ویلچر برای یک بیمار نخاعی و یا فرد مبتلا شده به اختلالات حرکتی نقش کلیدی و بسیار مهمی را ایفا می کند، بهتر است خیلی به فکر خرید یک ویلچر مقرون به صرفه نباشید و صندلی را برای بیمار خود تهیه کنید که از تشکی نرم، ساختاری مستحکم، ظاهری زیبا و چرخ هایی روان برخوردار باشد.

با توجه به تمامی اطلاعات و متونی که در مقاله بالا در اختیار شما عزیزان گذاشته شد، شما میتوانید با تماس با مشاوران و کارشناسان فروش شرکت تجهیزات پزشکی افراطب به صورت شبانه روزی تماس حاصل کنید و برای تهیه انواع ویلچر راهنمایی بخواهید و سپس محصولات ما را با گارانتی و تضمین خریداری کنید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب