دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

چراغ معاینه

چراغ معاینه

چراغ معاینه

قابلیت خرید آنلاین - چراغ معاینه

 

چراغ معاینه | خرید چراغ معاینه پزشکی

به نوعی چراغ پرکاربرد که برای معاینه و جراحی مورد استفاده قرار می گیرد، چراغ معاینه پزشکی میگویند. از این دستگاه در مکان هایی مانند بیمارستان، کلینیک و برخی مطب های پزشکی بهره می گیرند و جزو تجهیزات پزشکی مطبی به شمار می آیند. تنوع مدل و کاربرد چراغ های معاینه فراوان است.

چراغ هایی نظیر: دیواری، پایه بلند، رومیزی، پیشانی و… از جمله آن ها می باشند. همچنین نور چراغ ها نیز بسته به نوع کاربرد در انواع مختلفی مانند: LED, ساده، هالوژن، نور سرد و… تولید می شوند. همان طور که اشاره شد، چراغ ها در مدل های گوناگون به فروش میرسند؛ علاوه بر شکل ظاهری، از نظر کیفیت تمرکز نور و فوکوس، شارژی بودن و…نیز متفاوت هستند، و با قیمت های متغییر عرضه میشوند.

نور پردازی مناسب یک مولفه مهم در معاینه های جسمی و جراحی ها است و به شما در ارائه بهترین عملکرد کمک می‌کند. در طول روز متخصصان پزشکی روش های مختلف و ازمایش هایی را به کار می‌گیرند که بسیاری از ان ها به منظور تشویق تیم در داشتن بهترین عملکرد و جلوگیری از بروز عوارض جانبی است، همه ی این فرایند ها به انواع و سطوح تخصصی سیستم های روشنایی نیاز دارند.

 

انواع مختلف چراغ پزشکی در اقدامات درمانی:

.۱چراغ معاینه پزشکی .۲چراغ قوه پزشکی .۳چراغ های وودز .۴چراغ های جراحی

نورپردازی صحیح درحوزه پزشکی می‌تواند تمرکز معالج را بهبود بخشد و آن ها را نسبت به انجام روش‌های پر مخاطره که سلامت بیماران به آن بستگی دارند هوشیار نگه دارد.

چراغ معاینه پزشکی

چراغ‌های پزشکی با توجه به کاربردشان به انواع و اقسام مختلفی تقسیم می‌شوند،اعم ازچراغ معاینه پزشکی، مدادی، چراغ پیشانی پزشکی، رومیزی، دیواری و جراحی که بسته به نوع فرایندبه کار گرفته می‌شوند. کادر درمان برای پشتیبانی از بینایی و تمرکز به یک چراغ معاینه پزشکی نیاز دارد تا بتواند وظایف مربوط به مراقبت از بیمار را با موفقیت انجام دهد، با این حال، بیماران شما نیز باید احساس راحتی کنند.

مهم است که نورپردازی نیز تا حد امکان انعطاف‌پذیر باشد تا بتواند ان را برای یک نیاز خاص تنظیم کرد. به عنوان مثال، می‌توان از چراغ معاینه پزشکی برای روشن کردن ناحیه برای اندازه گیری تشخیصی، معاینه ساده بینایی یا سایر فرایندهای سرپایی استفاده کرد.

به طور کلی، یک چراغ معاینه باید به طور واضح منطقه کار پزشک را روشن کند، بدون سایه و درخشش.

برای داشتن انعطاف پذیری بیشتر می‌توانید از چراغ معاینه پزشکی که به صورت دیواری یا رومیزی نصب می‌شود استفاده کرد.

علاوه بر این، برخی از تیم ها چراغ ازمون(EXAM LIGHTS) رو به سقف را آسانترین برای تنظیم و انعطاف‌پذیر ترین گزینه می‌دانند. کادر درمان می تواند با ارزیابی رنگ پوست بیمار، تشخیص دقیقی را به دست بیاورد، چراغ های ازمون(EXAM LIGHTS)باید رنگی مناسب را ارائه دهند،که رنگ ها را همانطور که در واقع وجود دارد اشکار سازند به گونه ای که تشخیص های تیم درمان دقیق باشد.

 

چراغ معاینه1 - چراغ معاینه

چراغ قوه پزشکی

نوع دیگری از انواع چراغ های پزشکی است. برای معاینه‌ی دقیق، تیم درمان به یک مجموعه قابل اعتماد از چراغ های ساخته شده نیاز دارد. چراغ قوه ظاهری کوچک و ساده داشته و قدرت بالایی در نور دهی به صورت جهت دار دارد. از چراغ قوه معمولا برای بررسی دقیق دهان و گلو، ارزیابی دانش اموزان وبررسی زخم ها استفاده می‌شود. هدف کلی آنها روشن کردن یک منطقه خاص و محدود با نور سفید روشن است تا به پزشک متخصص اجازه دهند نتیجه گیری یا تشخیص را انجام دهد. این ابزارهای قابل حمل، سبک و همه‌کاره هستند و آن ها یک قطعه اصلی از جعبه ابزار تیم درمان هستند. هدف کلی آن ها روشن کردن یک منطقه خاص و محدود با نور سفید روشن است تا به پزشک متخصص اجازه دهند نتیجه گیری یا تشخیص را انجام دهد.

در معرفی چراغ قوه به عنوان یکی از انواع مختلف چراغ پزشکی باید توجه داشت که:

هرچراغ باید به اندازه کافی روشنایی داشته تا معالج بهترین خط دید را داشته باشد، نور شدید احتمال کور شدن یا نا خوشایندی برای بیمار را به دنبال دارد. چراغ قوه ها دارای خروجی ها و حالت های مختلفی از نور هستند، بنابراین شما باید با تیم خود صحبت کنید که چه نسخه یا مدل ممکن است به بهترین وجه نیازها و انتظارات آنها را برآورده کند.

برخی از چراغ قوه ها حتی در نسخه های یکبار مصرف قرار دارند.

چراغ های وودز (WOODS LIGHTS)

اختراع شده در سال ۱۹۰۳، نور وودز در کاربردهای پزشکی کمی متفاوت است. در عوض روشن کردن فضایی برای تیم پزشکی، نقش مهمی در تشخیص بصری چندین مشکل رایج پوستی دارد. در واقع، چراغهای وودز در طیف گسترده ای از موقعیت های تحقیقاتی و کاربردی پزشکی استفاده می شوند. لامپ های وودز کوچک، و دستی هستند که از نور سیاه برای آشکار شدن وجود قارچ ها یا باکتری ها و یا تشخیص تغییرات رنگدانه پوست بیمار استفاده می کنند. نور سیاه برای چشم غیر مسلح نامرئی است، اما از آنجا که متعلق به طیف ماوراء بنفش است، می تواند به نشان دادن شرایط پوستی، واکنش ها یا ناهنجاری هایی که چشم غیر مسلح نمی تواند ببیند کمک کند.

چراغ های وودز مخصوصاً برای تشخیص خراش یا ساییدگی چشم مفید هستند. لامپ وودز به دلیل دارا بودن و توانایی در کمک به پزشکان در تشخیص طیف گسترده ای از مسائل در سراسر حوزه پزشکی ، قطعه ای ویژه مفید از کیت ابزار ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی است. فراتر از خود نور ، همچنین می توانید چراغ های وودز را خریداری کنید که دارای لنز ذره بین هستند تا نمای دقیق تری به شما ارائه دهند.

 

چراغ معاینه2 - چراغ معاینه

 

چراغ های جراحی

چراغ های جراحی دسته خاصی از وسایل نورپردازی هستند که فقط در اتاق های عمل مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از آنها شامل یک دوربین با کیفیت بالا و صفحه نمایش مانیتور است که برای تکمیل روشنایی با ارائه آخرین نوآوری های پزشکی برای کمک به کادر درمان در انجام موفقیت آمیز مراحل کمک می کند.

نسخه های چراغ جراحی را نیز مانند چراغ های معاینه پزشکی می‌توان به صورت های مختلف مانند چراغ های بارتون که به صورت دیواری نصب شده یا به سقف نصب شده باشند یا چراغ های قابل حمل که قابل حمل هستندیافت. لامپ های جراحی امروزه در درجه اول چراغ معاینه LED هستند.

چراغ معاینه پیشانی یا هدلایت

این چراغ ها معمولا با باتری کار می کنند که محل باتری روی هد بند و در پشت سر است. باتری آنها قابل شارژ است و بعد از هر بار شارژ ۳ تا ۱۲ ساعت قابل استفاده می باشد. معمولا نور این چراغ ها به دلیل مصرف کم LED انتخاب می شود و شدت نور آنها بر حسب لوکس سنجیده می شود که در انواع مدل ها متفاوت هست. بعضی از چراغ ها امکان افزودن لوپ چشمی را هم دارند که با بزرگنمایی که در اختیار پزشک می گذارد، دقت در هنگام معاینه و عمل جراحی را افزایش می دهد.

چراغ های معاینه که برای بررسی چشمی نواحی مختلف بدن بیمار به کار می روند، انواع و اشکال گوناگون دارند که از این میان می توان به انواع چراغ معاینه مدادی، پایه دار، سقفی، پیشانی یا هدلایت، رومیزی و جراحی سرپایی اشاره کرد. از این چراغ ها برای متمرکز کردن نور و بررسی رنگ پوست، معاینه داخل دهان و حفرات بدن، عمل های پزشکی و .. استفاده می شود که از دسته تجهیزات پزشکی ضروری در مراکز درمانی، بیمارستان ها و مطب های می باشند.

چراغ های معاینه از لحاظ نوع نور نیز انواع مختلف دارند: نور سرد، LED ، هالوژن که هر کدام بسته به اندامی که معاینه می شود، انتخاب می شوند. لامپ های هالوژن نور زیادی را تولید می کنند اما پرمصرف هستند در مقابل لامپ های LED مصرف کمتری دارند.

 

چراغ معاینه3 - چراغ معاینه

 

برندهای مطرح چراغ های معاینه

چراغ های پزشکی شامل تجهیزاتی است که از آن ها برای معاینه بیمار استفاده می شوند. محصولات این دسته عبارت اند از: چراغ مدادی، چراغ دیواری، چراغ معاینه، چراغ پیشانی و … که در این بخش از برند های برتر دنیا از جمله: Riester, Welch Allyn, Heine, MDF , LUXAMED معرفی شده اند. از چراغ های پزشکی برای معاینات و عملیات پزشکی استفاده میشود.

به خصوص در متمرکز کردن نور بر روی ناحیه مورد نظر در معاینات پوستی و تجزیه و تحلیل دقیق بافت ها مورد استفاده قرار میگیرند. این چراغ ها در مدل های مختلف، دارای نورهای هالوژن، LED و نور سرد میباشند. لامپ های هالوژن نور زیاد و ایده آلی را تولید میکنند اما مصرف بالایی داشته و به مرور زمان نور آنها کم میشود. اما لامپ های LED بسیار کم مصرف بوده و رنگ ها را با قدرت بالاتری تفکیک میکنند. لامپ های سرد نیز در معاینه های طولانی از گرم شدن محل معاینه جلوگیری میکنند.

شرکت تجهیزات پزشکی افراطب تامین کننده انواع چراغ های معاینه با کیفیت عالی و ضمانت می‌باشد. شما میتوانید با تماس با مشاوران و کارشناسان فروش شرکت افارطب تماس بگیرید وبا توجه به نیاز خود چراغ معاینه موردنظر را انتخاب کرده و برای خرید آن اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب