دنبال چیزی میگردید ؟
جستجو

کنسول بیمار

کنسول بیمار

کنسول بیمار

کنسول تخت بیمار | کنسول های بیمارستانی

کنسول بیمار یا به اختصار کنسول، جعبه‌ای از جنس آلومینیوم است که تخت بیمار را از لحاظ گازهای طبی، وکیوم، برق، روشنایی، سیستم احضار پرستار و تلفن تامین می‌کند.

به منظور جلوگیری از حمل و نقل سیلندرهای گازهای طبی و جاگیر بودن این سیلندرها در بخش‌ها و اتاق عمل‌ها، از کنسول‌های مخصوص استفاده می‌شود.

به عبارتی این کنسول‌ها در بالای هر تخت (بخش بستری، بخش مراقبت‌های ویژه و غیره) قرار می‌گیرد و گازهای مورد نیاز را به‌وسیله لوله‌کشی از یک منبع (اکسیژن‌ساز یا تانک مایع) یا چند سیلندر مرکزی که اصطلاحا به آن سیستم سانترال گفته می‌شود، فراهم می‌‌کند. این کنسول‌ها در دو مدل دیواری و سقفی بسته به نیاز بخش یا مرکز و حتی فضای مورد استفاده متفاوت خواهند بود.

کنسول های بیمارستانی از تجهیزات پزشکی بیمارستانی محسوب میشوند و اجزای مختلفی دارند.  

کنسول بیمار1 - کنسول بیمار

انواع کنسول‌های تخت بیمار

کنسول دیواری

این کنسول بالا یا کنار تخت بیمار به صورت ایستاده یا عمودی قرار می‌گیرد. ابعاد، رنگ، نحوه قرار گیری کنسول و امکانات آن از قبیل گازهای طبی (فلومتر مرطوب)، وکیوم (ساکشن)، سیستم احضار پرستار، سوکت تلفن، سوکت شبکه و پریز برق، براساس محل نصب و سلیقه خریدار قابل تغییر است.

 

سقفی

این نوع کنسول‌ها نیز دارای مدل‌های ثابت و متحرک تک بازو و متحرک دو بازو هستند. کنسول‌های متحرک امکان جابجایی حول محور محل نصب را دارند. این کنسول‌ها می‌توانند شامل مانیتورینگ، پریز برق، گازهای طبی، پریز شبکه و … باشند. کنسول‌های متحرک و ثابت بیشتر در اتاق‌های عمل مورد استفاده قرار می‌گیرند. ارتفاع ستون سقفی و همچنین طول بازوها قابل تغییر است.

  کنسول بیمار2 - کنسول بیمار  

اجزای کنسول‌ بیمار

آتلت

این وسیله به منظور دسترسی به گازهای طبی از جمله اکسیژن، N2o و هوای فشرده و همچنین وکیوم است. سوکت مربوط به هر گاز به صورت مجزا و با رنگ‌بندی مخصوص مشخص شده است تا نوع گاز برای کادر درمان مشخص باشد.

این وسیله به دو صورت توکار یا روکار نصب می‌‌شود.

توکار: درون کنسول قرار داده می‌شود.

روکار: روی سطح دیوار قرار داده می‌شود. کانکتور هر شرکت به صورت اختصاصی است و آداپتور آن با شکل هندسی کانکتور همخوانی دارد.

آتلت اکسیژن: وظیفه انتقال گاز اکسیژن را از طریق فلومتر به عهده دارد (به رنگ سفید)

آتلت N2O: وظیفه انتقال گاز بیهوشی را به تجهیزات مورد نیاز دارد (به رنگ آبی)

آتلت وکیوم: وسیله انتقال خلا را از سیستم مرکزی به دستگاه ساکشن را دارد (به رنگ زرد)

آتلت هوای فشرده: وسیله انتقال هوای فشرده را به تجهیزات مورد نیاز دارد (به رنگ مشکی-سفید)

  کنسول بیمار - کنسول بیمار  

آداپتور

برای اتصال فلومتر یا هر تجهیزات دیگری به آتلت‌ها باید از این وسیله استفاده کرد. در واقع آداپتورها به عنوان واسط استفاده می‌شوند که نوع آداپتور براساس همان آتلت طراحی می‌شود. آداپتورها نیز مانند آتلت‌ها با رنگ‌بندی مخصوص همان آتلت مشخص شده‌اند.

 

دستگاه ولو باکس گازهای طبی

از این دستگاه برای کنترل خروجی گازهای طبی استفاده می‌شود.

 

آلارم دیجیتال گازهای طبی

این دستگاه به منظور نمایش و اعلام اخطار کاهش گازهای طبی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در اعتباربخشی به عنوان ملزومات اتاق عمل و بخش‌های ویژه است. شما میتوانید از شرکت تجهیزات پزشکی افراطب که دارای سابقه درخشان در زمین تامین و توزیع صفرتاصد تجهیزات پزشکی و دارای مجوز تجهیز بیمارستانها و مراکز درمانی می‌باشد کالای مورد نظر خود را تهییه کنید. شما عزیزان می‌توانید به صورت شبانه روزی با شرکت افراطب تماس بگیرید و برای خرید کالای پزشکی مورد نظر خود ازطریق کارشناسان و مشاوران فروش ما اقدام کنید

نوشته های مرتبط
Call Now Buttonتماس با افرا طب